Klaipėdą 19-ą kartą pristato kruizinės laivybos parodoje

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-10

Šią savaitę Majamyje vyksta didžiausia pasaulyje kruizinei laivybai skirta paroda „Seatrade Cruise Global 2024“. Joje jau 19 kartą dalyvaujantis Klaipėdos uostas šiemet ne tik pristato Lietuvą kaip kruizinę kryptį, bet ir daug dėmesio skiria naujo kruizinių laivų terminalo plėtros projekto pristatymui.

„Tai, kad kasmet į Klaipėdą atplaukia nauji kruiziniai laivai, o šiemet tokių turėsime net 10, svarus įrodymas, jog darbas, pristatant Lietuvą kaip jūrų valstybę bei mūsų krašto patrauklumą, duoda apčiuopiamų rezultatų. Tokios parodos kaip ši – puiki platforma pabendrauti su kruizinės laivybos kompanijomis tiesiogiai, išgirsti jų poreikius, ateities planus. Ši paroda kartu formuoja kruizinės laivybos tendencijas maždaug trejiems metams į priekį. Tikimės, kad po keleto metų ir Klaipėda kruizinius laivus pasitiks modernesnė ir su nauju pajėgumu“, – pranešime cituojama Uosto direkcijos tarptautinių ryšių vadovė Kristina Gontier.

Naujo kruizinių laivų terminalo statybą tikimasi prasidėti šiemet. Po keleto metų Klaipėdos uoste turėtų atsirasti 2 naujos modernios krantinės kruiziniams laivams švartuoti. Čia numatyti laiptai, vedantys prie vandens, takai pėstiesiems ir dviratininkams, erdvės renginiams, parodoms, komercinei veiklai, bus galima stebėti uosto veiklą.

Paroda „Seatrade Cruise Global“ vienija visą kruizinės laivybos sektorių: čia prisistato uostai ir uostamiesčiai, priimantys kruizinius laivus, viešbučių ir turizmo agentūrų, gastronomijos atstovai, kruizus siūlančios ir kruizinius laivus valdančios kompanijos, laivų statytojai, įrangos ir technologijų gamintojai, kruizinę industriją vienijančios asociacijos, ekspedijavimu ir agentavimu besirūpinančios įmonės ir dar daug kitų. Kasmet vis daugiau dėmesio renginyje skiriama tvarumui, aplinkosaugai, inovacijoms.

Paroda „Seatrade Cruise Global 2024“ organizuojama jau 38-ą kartą. Skaičiuojama, kad šiemet su stendais parodoje dalyvauja 500 dalyvių, laukiama per 13 tūkstančių parodos lankytojų. Parodos metu vykstančioje konferencijoje aptariami aktualūs kruizinio verslo klausimai: kruizinės laivybos dabartis, ateitis bei iššūkiai, aplinkosauga, laivyno atnaujinimas ir plėtra, laivų statyba ir projektavimas, laive teikiamos paslaugos bei technologijos, taip pat keleivių aptarnavimas kruiziniuose terminaluose bei šių terminalų patrauklumas.

Klaipėdą kaip kruizinės laivybos kryptį, čia teikiamas paslaugas ir siūlomas ekskursijas, Klaipėdos uoste turimą ir planuojamą infrastruktūrą kruizinei laivybai parodoje Majamyje šiemet pristato Uosto direkcijos, Klaipėdos turizmo informacijos centro, uostamiestyje veikiančios turizmo įmonės „Klaipėdos Mėja“, „Limarko“ laivininkystės kompanijos ir kruizinių laivų terminalo operatoriaus paslaugas teikiančios UAB „Klaipėdos laivų remontas“ atstovai. Klaipėdos uosto stende lankytojams pristatomos kruizinių paslaugų inovacijos, turistams siūlomų ekskursijų maršrutai, uosto infrastruktūra, plėtros planai.

Kruizinės laivybos sezoną Klaipėdos uostas šiemet pradės balandžio 23 dieną. Pirmasis šiemet uostamiestį aplankys laivas „Le Bellot“. Tai bus pirmasis jo apsilankymas Klaipėdos uoste.

Kruizinių laivų sezonas Klaipėdoje šiemet turėtų baigtis spalio 1 dieną. Čia per visą sezoną laukiama 53 kruizinių laivų, 10 iš jų atplauks pirmą kartą. Kitąmet norą aplankyti Klaipėdą ir atplukdyti čia turistus jau išreiškė 60 kruizinių laivų.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Uostas išlaiko praėjusių metų krovos lygį

Klaipėdos uoste per penkis šių metų mėnesius perkrauta 13,62 mln. tonų krovinių – 1 proc. mažiau nei per tą patį ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas kviečia į nemokamą ekskursiją (atnaujinta)

Birželio 27-oji Klaipėdos uosto istorijoje itin svarbi data. Lietuvai 1923 m. atgavus Klaipėdą, birželio 27-ąją jai buvo perduotas Klaipėdos uostas. ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Prasideda didžiausios „BALTOPS" pratybos

Trečiadienį ir ketvirtadienį Klaipėdoje vyksta galutinė koordinacinė pratybų „BALTOPS 24“ (liet. „Baltijos operacijos 24“) veiksmų jūroje konferencija, kuri žymi didžiausių ...
2024-06-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This