Kultūros skyriaus vedėjas su žiniasklaida bendraus tik raštu (16)

Kultūra, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-10

Naujasis Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Paulius Ignatavičius pareiškė, kad į žurnalistų klausimus atsakinės tik raštu.

„Kodėl čia dabar be įspėjimo man pradedat interviu, – paprašytas atsakyti, kaip vertina kultūros situaciją uostamiestyje, rėžė jis. – Atsiųskite klausimus raštu”.

Naujasis Kultūros skyriaus vedėjas Paulius Ignatavičius. Oskaro Koršunovo / Vilniaus miesto teatro „Facebook“ paskyros nuotr.

Paklaustas, ar jis ir ateityje su žiniasklaida bendraus tik raštu, naujai paskirtas valstybės tarnautojas atsakė: „Tai žinoma”. P. Ignatavičius tikino turįs pakankamai daug darbo ir norintis susiplanuoti savo laiką tinkamai.

O į klausimą, ar galima būtų susitarti dėl laiko interviu, jis atsakė: „Ne”. Esą turįs „susidėlioti savo visą tvarkaraštį“.

„Jeigu norit manęs ko nors paklausti, atsiųskit klausimus – aš jums atsakysiu raštu“, – kartojo naujasis uostamiesčio valdininkas.

Ankstesni Kultūros skyriaus vadovai su žiniasklaida bendraudavo laisvai.

Vedėjas patvirtino, kad trečiadienį jis susitiks su kultūros bendruomene ir teigė, kad specialiosios tarnybos pateikė pažymas dėl jo tinkamumo užimti šias pareigas.

Antradienį miesto kultūros įstaigų vadovai gavo kvietimą susitikti su naujai paskirtu pareigūnu.

„Prašome apgalvoti savo lūkesčius, pageidavimus, kuriuos galėsite pateikti naujam vadovu”,- rašoma tame kvietime. 

Pirmadieniniame savivaldybės pranešime buvo rašoma, kad P. Ignatavičius Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje yra įgijęs meno studijų srities, teatro ir kino krypties aukštąjį universitetinį išsilavinimą, magistro laipsnį. 2023 m. jam suteiktas meno daktaro laipsnis. Režisierius, aktorius P. Ignatavičius yra dirbęs Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, OKT Vilniaus miesto teatre.

Pranešime cituotas P. Ignatavičius tikino, kad dirbdamas savivaldybėje pirmiausia sieks dialogo su visais Klaipėdos miesto kultūros lauko dalyviais, kad „būtų užtikrintas ne tik sklandus kultūros įstaigų darbas, kultūrinė ir meninė kokybė, bet ir būtų auginama bei puoselėjama Klaipėdos kultūra nacionaliniu ir tarptautiniu mastu bei skatinamos naujos meninės idėjos ir inovatyvūs jų įgyvendinimo modeliai, kurie galėtų kurti harmoningą, gyvą augančio miesto veidą ir kurtų pridėtinę vertę kiekvienam miestiečiui“.

Pasikeitus miesto vadovams Kultūros skyrių paliko ne tik jo vadovė, bet ir ją pavadavusi valdininkė bei dar viena specialistė. Šiuo metu be vedėjo šiame skyriuje yra dar keturios tarnautojos – dvi senbuvės ir dvi naujokės.

„Atvira Klaipėda” jau rašė, jog praėjusių metų pabaigoje Savivaldybės administracijos Personalo skyriaus vedėja Inga Gelžinytė-Litinskienė buvo informavusi, kad pirmame konkurse į Kultūros skyriaus vedėjo vietą nebuvo laimėtojų. Tik du pretendentai buvo atsiliepę į šį savivaldybės kvietimą. „Atvira Klaipėdos” duomenimis, tada į šias pareigas pretendavo Kultūros skyriuje dirbę specialistai, bet miesto vadovams jų kandidatūros neįtiko.

Žymos: | | |

Komentarai (16):

Atsakymų į “Kultūros skyriaus vedėjas su žiniasklaida bendraus tik raštu”: 16

 1. siaips parašė:

  Žurnalistas per brūkšneli rašeiva įsižeidė kad „ne čia ir dabar“ pagal komanda fas, valdininkas atsistojo ant galiniu letenu ir nuleidęs prekines kaip šuniokas bei suinkštęs iš džiaugsmo kad žurnalistas paskambino puolė aiškintis. Šiaip tarp žurnalistu tas vadinamas „gaisrininku“ metodas yra labai paplitęs. Sėdi prie savo rašliavos stalo ir sugalvojo sensacija parašyti o užpakali pakelti tingi, nuvažiuoti i vieta ar susiderinti susitikima laiko nėr o ir kad greitai sensacija gautųsi reikia nes redaktorius ant sprando sėdi, veltėdžiu vadina tai rašeiva griebia telefoną ir skambina savo busimo straipsnio herojui kad papildyti informacija sensacijai sukūrimui, nors jau galvoje yra sensacijos griaučiai bet juk reikia save pateisinti kad ne savanaudiškai ja kūrė, juk bandžiau su herojum bendrauti, aiškintis. Bet! O jei kitame telefono gale pašnekovas atsako jog per telefono rageli nemato kad skambina žurnalistas Jonukas ar Barboryte ir padeda rageli, tai rašeiva iš to pykčio ir keršto būtinai sukurtame straipsnyje įrašys jog jo straipsnio herojus atsisakė bendrauti ir dar ta atsisakymą suktai surašys su įvairiais epitetais. Tokia ta mūsų teisingoji ir ketvirta valdžia galima pavadinti „šutvė“ veikia. Džiugu kad ne visi bet dažna ir tas brudo kiekis nustelbia tuos normalius vienetus. O pvz. jei Atviros Klaipedos svirpliui ekspromtu nesugebėsi tinkamai atsakyti tai Atviros Klaipedos svirpliukas visa likusi gyvenimą ta primins ir stengsis visada pašiepti ir viešai pasityčioti – o va tada ir tada tu buvai kvailas ir neišmanėlis tad ko dabar šia save protingu statai. Tad normalu kad žmogus gebantis suvaldyti savo vidines emocijas ir nepridėjo i kelnes jog didis caras – žurnalistas paskambino ir carui pasiūlė raštu sudėlioti savo poreikius.

 2. Viola da Gamba parašė:

  Jaunas dar, arogantiškas. Kai paaugs – supras, kad draugų įsigyti sunku, o priešai ateina patys. Nereikia su niekuo pyktis, o su žurnalistais juo labiau, su jais kaip su, atleiskite už palyginimą, kaimyno šuniu – nevalia erzinti net kai jis pririštas.

 3. Nuomonė parašė:

  Naujas žmogus, palaukite, nepulkite, duokite apšilti, leiskite pradėti dirbti. Prisimename kaip buvo puolamas ir ujamas dabartinis meras, kumelinės lakštingalos virkavo dieną naktį. Meras įsivažiuoja visai neblogai, aprimo aistros, kai virkautojai sužinojo, kad reikalavimas ateiti į darbą nėra mobingas. Kai kurie vietinės reikšmės politikai retkarčiais pajuokina miestelėnus, bet ne meras juos į tarybą pasikvietė, patys išrinkome. taigi, kantrybės ir tolerancijos, jei kam naujasis meras ir nepatinka, bet dėl to nepulkime dar niekuom nenusidėjusių žmonių. Aš tikiu, kad šis žmogus pajudins Klaipėdos klubinės kultūros lygį , negalima virti vien savo sultyse, reikia ir kažko naujo.

 4. Pilietis parašė:

  Nei vienas save gerbiantis žmogus nedalintų komentarų tokiems žurnalistų etiką trypiantiems šulcams, nesvarbu ar tai valstybės tarnautojas ar eilinis pilietis.

 5. Kažkaip parašė:

  Negavo režisieriaus darbo, atėjo, tiksliau parūpino darbą savivaldybėje. Kaip menininkui -režisieriui, meeeeno daktarui apgailėtina „karjera”.

 6. T parašė:

  Juokingas jis man,net nesuvokia kuom dirba.

  • O tu ne juokingas ? Į tokius graudu žiūrėti parašė:

   nesuvokti teksto ? O gal nežinai kokios funkcijos ” to kuom dirba ” ? ___Pranešime cituotas P. Ignatavičius tikino, kad dirbdamas savivaldybėje pirmiausia sieks dialogo su visais Klaipėdos miesto kultūros lauko dalyviais, kad „būtų užtikrintas ne tik sklandus kultūros įstaigų darbas, kultūrinė ir meninė kokybė, bet ir būtų auginama bei puoselėjama Klaipėdos kultūra nacionaliniu ir tarptautiniu mastu bei skatinamos naujos meninės idėjos ir inovatyvūs jų įgyvendinimo modeliai, kurie galėtų kurti harmoningą, gyvą augančio miesto veidą ir kurtų pridėtinę vertę kiekvienam miestiečiui“.

 7. Agnė parašė:

  Linkiu tvirto stuburo kūrėjui, išlaikant autonomiją nuo politikų ir stovint kultūros pusėje.

 8. Hh parašė:

  Na Šulcai provokatyviai pozicionuoji ir tekstu ir foto. Nelėk tiek

 9. Anonimas parašė:

  Dar lakas nuo nagų nenudžiūvo, o jau akis drasko

 10. Artūrai parašė:

  džiaukis, kad dar kultūros vedėjas nesugalvojo paprašyti pažymos iš spectarnybų, prieš užduodant klausimą ar rašant klausimą raštų prisegti pažymą kaskart atnaujintą

 11. Koks juokingas parašė:

  Tai gal šis veikėjas galvoja, kad savivaldybės renginius ves ar režisuos, ir pats sau honorarą mokės🤣iš savivaldybės pinigų. Ar apskritai jis yra susipažinęs su Klaipėdos specifika, čia klausimas.Galės miesto tarybos posėdžius režisuoti, nors teatro ten ir taip pakanka.

 12. Cha cha parašė:

  Režsierius nesupranta kur pateko. Klausimas, o kodėl režisierius nerežisuoja spektaklių? Niekas nekviečia?Dėl to nusprendė atsisėsti į tarnautojo vietą? Panašu, ne į tas rogęs įsėdo. Reikia mokytis bendrauti su žiniasklaida, tuo labiau tokiose pareigose.

 13. Jokių problemų parašė:

  Šulcai, o kas netinka? Pagal Visuomenės informavimo įstatymą galima ir pageidautina. Tačiau gavus atsakymus raštu jų išvartyti ar savaip interpretuoti sunkiau. Ir klausimai turi būti konkretūs. Dabar žurnalistai skambina ir neįspėja pokalbius telefonu įrašinėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Piktinasi mero sprendimu dėl kultūros projektų finansavimo 

Yra minčių ir apie boikotą – toks pareiškimas nuskambėjo antradienį surengto uostamiesčio mero sudarytos Klaipėdos kultūros ir meno politikos formavimo ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Politinė reklama

Klaipėda gręžiasi nuo demokratijos ir grąžina valdžios vertikalę (atnaujinta)

Pradėjus darbą naujajai Klaipėdos miesto valdžiai, vienu iš esminių pokyčių buvo įvardyta Savivaldybės administracijos struktūros pertvarka. Praėjus metams, pokyčiai parengti. ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This