Jūreivystės mokykloje – tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-15

Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) vyko tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „MARITIME, OFFSHORE ENERGY and PORT LOGISTICS (MOEPL 2024)”. Joje savo įžvalgomis ir patirtimi jūrinio vėjo energetikos, šalies saugumo, laivybos, logistikos ir tarptautinių santykių srityje dalijosi pranešėjai iš Lietuvos, Belgijos, Lenkijos ir Prancūzijos.

Konferenciją pasveikino LAJM direktorius ir švietimo, mokslo ir sporto viceministras dr. Justas Nugaras, minėdami LAJM reikšmę rengiant vėjo jėgainių inžinerijos ir logistikos specialistus bei jūrininkus būsimajam jūrinio vėjo jėgainių parkui.

Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta jūrinio vėjo jėgainių parkų tematikai. Paul Gerard dalijosi savo veiklos, dirbant Ostendės uosto vadovo pareigose, patirtimi kuriant Belgijos jūrinio vėjo jėgainių parką ir šio parko veiklos poveikiu šalies ekonomikai. Lukasz Dabrowski, Pomeranijos vaivadijos ekonomikos plėtros vadovas, aptarė bendruomenės, mokslo ir studijų institucijų bei verslo telkimo veiklą Pomeranijos vaivadijoje stiprinant jūrinio vėjo jėgainių parkų kūrimą.

UAB ,,Ignitis Renewables” jūrinės energetikos bendruomenių vadybininkė Vaiva Indilaitė-Girtzė pristatė įmonės planus dėl jūrinio vėjo jėgainių parko Lietuvoje kūrimo, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos komunikacijos ir rinkodaros vadovas Džiugas Šiaulys aptarė Klaipėdos jūrų uosto infrastruktūros parengimą šiam projektui. Andrius Guralis, Karinių jūrų pajėgų štabo viršininko pavaduotojas operacijoms, iškėlė saugumo jūroje problemas ir pateikė jų sprendimo būdus.

Artur Truš, OJ Crew vadovo pranešime buvo pateikta išsami informacija apie jūrinio vėjo jėgainių parkų statybą ir priežiūrą vykdančius laivus ir kvalifikacinius reikalavimus šiuose laivuose dirbantiems jūrininkams bei kitiems specialistams. Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius dr. Voitech Stankevič pasidalino universiteto vėjo jėgainių specialistų rengimo patirtimi.

Antroji konferencijos dalis buvo skirta laivybos Viduržemio ir Raudonojoje jūroje padėčiai analizuoti. Havro Normandijos universiteto profesorius habil. dr. Arnaud Serry ir Sefacil fondo vadovas dr. Yan Alix aptarė geopolitines ir ekonomines regiono problemas bei pateikė įžvalgas apie Baltijos jūros uostų perspektyvą pertvarkant tarptautines tiekimo grandines.

LAJM direktoriaus pavaduotojas mokslui ir inovacijoms dr. Justas Žaglinskis pristatė šios mokyklos strategiją kuriant Jūrų inžinerijos ir alternatyvios energetikos kompetencijų centrą. Rima Mickienė, LAJM direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai, iškėlė iniciatyvą suburti jūrinio vėjo energetikos bendruomenę, kuri apjungtų pajūrio gyventojus, mokslo ir studijų institucijas bei visuomenines organizacijas ir verslo įmones. Ši bendruomenė atstovautų visuomenės interesus stiprinant Lietuvą, jūrų valstybę, ir užtikrinant energetinį saugumą ir tvarumą.

Žymos: | | | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Švietimas

Projektuojamas Jūreivystės mokyklos mokymų centras

„Projektuojamas mokymų centras komponuojamas į bendrą pastatų ansamblį su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pagrindiniu pastatu adresu I. Kanto g.7”, – ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Švietimas

Jūreivystės mokykloje - istorinė absolventų laida

Išleista dar viena Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) absolventų laida. Ši laida užims ypatingą vietą LAJM istorijoje, nes kitiems absolventams ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

ELTA

Seimas linkęs Jūreivystės mokyklos reorganizacijai

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo inicijuojama Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) reorganizacija. Projektu numatoma, kad LAJM taptų ...
2024-06-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This