Išskirtinių dviračių varžybų etapai – Klaipėdoje ir Gargžduose

Sportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-18

Šią vasarą pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje bus rengiamos tarptautinės vyrų elito dviračių sporto varžybos, kurios sukvies daugiau nei 150 dviračių sporto meistrų iš įvairių pasaulio šalių.

Pirmasis lenktynių „Tour of Lithuania 2024” etapas startuos birželio 5-ąją Klaipėdoje. Tokia starto vieta pasirinktina siekiant pagerbti praeityje daug dviračių sporto meistrų, pasaulio čempionų, olimpiečių, išugdžiusį miestą. Birželio 6-ąją dviratininkai startuos Gargžduose. 3-iasis etapas kelsis į Aukštaitiją, kur starto šūviai aidės Ukmergėje. 4-asis etapas numatytas birželio 8 d. Utenoje, o finalinis etapas, kurio metu ir paaiškės absoliučios varžybų įskaitos nugalėtojas, startuos Alytuje birželio 9 d.

Visų varžybų metu dviratininkai turės įveikti 842 kilometrus. Šioms plento lenktynėms „Tour of Lithuania 2024” Tarptautinė dviračių sąjungos (UCI) patvirtinto kategorija UCI 2.2 – toks standartas suteikiamas tik dideliems, tarptautiniams dviračių sporto renginiams, kuriems reikalingas specialus varžybų protokolas bei taikomos itin griežtos varžybų taisyklės.

Nors registracija dar nebaigta, į tarptautines elito vyrų dviračių varžybas jau užsiregistravo 18 komandų, iš kurių net keturios – Lietuvos. Svečiuose sulauksime sportininkų iš Danijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Latvijos, Norvegijos, Lenkijos ir net Mongolijos.

Dviratininkai varžysis dėl absoliutaus lenktynių nugalėtojo, aktyviausio, konkurencingiausio ir geriausio jauniausio dviratininko titulų. Taip pat bus apdovanota ir geriausius rezultatus pasiekusi komanda. Lenktynių priziniam fondui skirta beveik 10 tūkst. eurų.

„Pagrindinis varžybų tikslas – parodyti Lietuvos patrauklumą tarptautiniam profesionaliam dviračių sportui, stengiamės pritraukti į Lietuvą didelius varžybų rėmėjus, pajėgius organizatorius. Siekiame, kad šios lenktynės taptų tradicinėmis, kad profesionalų komandos, norėtų jose dalyvauti, nes Lietuvoje tikrai turime puikias trasas ir palankias sąlygas. Labai svarbu, kad mūsų vaikai matytų gerai suorganizuotas, aukšto meistriškumo dviračių varžybas, tik taip pritrauksime jaunimą ir užauginsime olimpiečius. Tai – mūsų pagrindinė sporto vertybė. Jei nedėsime šių pastangų , Lietuvos dviračių sportas stagnuos. 2023 metais buvome surengę „Tour of Lithuania“ bandomąsias varžybas, skirtas tik Lietuvos dviratininkų komandoms, o šiais metais jau gavome tvirtą pritarimą iš Tarptautinės dviračių sąjungos ir palaikymą iš Lietuvos dviračių sporto federacijos ir tai, jau didelis žingsnis į priekį. Šios lenktynės tikrai įeis į Lietuvos sporto istorijos puslapius”, – pranešime cituojamas pagrindinis šių lenktynių organizatorius Darijus Džervus.

Žiūrovai varžybas galės stebėti atvykę į renginio vietas arba tiesioginės transliacijos metu. Visą tolimesnę informaciją ir naujienas apie renginį galima sekti www.touroflithuania.eu.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Apie prioritetines ir kitas sporto šakas Klaipėdoje

Šį ketvirtadienį Klaipėdos miesto tarybos posėdyje bus priimti keli itin svarbūs sprendimai sporto bendruomenei. Vienas iš jų – bus patvirtintos ...
2022-04-26
Skaityti daugiau

Sportas

Klaipėdietis dviratininkas laimėjo Belgijoje vykusias varžybas

Belgijos mieste Gelyje vykusiose dviračių sporto varžybose pirmąją vietą užėmė vienintelis ten dalyvavęs lietuvis – Rokas Adomaitis, atstovaujantis Lietuvoje registruotai ...
2021-08-02
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Darius Levickis: „Tokia situacija nebegalėjo tęstis"

„Privalome kurti piramidę su tvirtu pagrindu. Tik per masiškumą galime pasiekti aukščiausių tikslų”, – sako naujasis  Lietuvos dviračių sporto federacijos ...
2020-07-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This