Pagaliau imsis naujo darželio statybų Tauralaukyje (5)

Svarbu, Švietimas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-18

Baigiant statyti beveik dukart nuo pirminės kainos pabrangusią naująją mokyklą Senvagės gatvėje Tauralaukio progimnazija planuoja persikraustymo į ją darbus. O Klaipėdos savivaldybė pagaliau paskelbė konkursą dėl senojo šios ugdymo įstaigos pastato rekonstrukcijos, kad čia įsikurtų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaiga ir taip atsirastų 130 papildomų mažiesiems klaipėdiečiams.

Mokslo paskirties pastato Klaipėdos g. 31, rekonstravimo techninį projektą dar 2018 metais parengė UAB „Progresyvūs projektai“. Jame numatytus statybos darbus planuojama užbaigti per porą metų.

UAB „Progresyvūs projektai“ vizualizacija

Rekonstruoii numatytas pastatas buvo pastatytas 1967 metais. Bendras jo plotas 201,48 m². Savivaldybė gruodžio viduryje skelbė, kad preliminari projekto vertė gali siekti 8,3 mln. Eur.

Projekte numatyta atlikti esamo mokslo paskirties pastato rekonstravimą, išplečiant pastatą į pietinę bei pietrytinę sklypo puses bei suformuojant papildomas lopšelio-darželio grupes. Bus demontuojamos pastato šiaurinė, rytinė bei vakarinė sienos, paliekama esama pietinė pastato siena su pamatais; griaunamas esamas katilinės pastatas. Pastatas bus išplečiamas pristatant penkis tarpusavyje laiptinėmis sujungtus dviejų aukštų šlaitinių stogų korpusus. Korpusuose projektuojamos lopšelio-darželio grupės, pagalbinės patalpos, administracijai skirtos patalpos bei virtuvės cechas. Siekiant užtikrinti sklandų patekimą į projektuojamas lopšelio-darželio grupes, numatyti 4 atskiri įėjimai į laiptines.

UAB „Progresyvūs projektai“ vizualizacija

Prie šiaurinio rekonstruojamo pastato fasado projektuojamas atskirai stovintis katilinės pastatas – rekonstruojamo pastato priklausinys. Taip pat suprojektuotos dvi automobilių stovėjimo aikštelės, kiemo aikštelė, vaikų žaidimo aikštelė su įrenginiais bei pėsčiųjų takai.

Naujas darželis bus statomas šio pastato vietoje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Atskirais statybos etapais mokyklos už sklypo ribos planuojama automobilių laikino sustojimo aikštelė bei dviračių ir pėsčiųjų takas palei pietinę sklypo kraštinę.

Savivaldybė skelbė, kad svarstoma galimybė po to, kai progimnazijos mokinių ugdymas bus perkeltas į Senvagės gatvėje baigiamą statyti naują mokyklą, rekonstruoti antrąjį Tauralaukio progimnazijos pastatą ir jame įkurti papildomas ikimokyklinio ugdymo vietas. Projektinius sprendinius tikimasi parengti per šiuos metus.

Žymos: | | |

Komentarai (5):

Atsakymai į “Pagaliau imsis naujo darželio statybų Tauralaukyje”: 5

 1. pasiūlymas parašė:

  gal būtų galima fasadų apdailą apversti „aukštyn kojomis”: tokį „pjūklą” pakabinti virš galvų prasilenkia su architektūros psicologinio poveikio aplinkai aiškinimo tezėmis.

 2. Ona parašė:

  O tai negalėjo Tauralaukiui ir mokyklos, ir darželio parūpinti? Dabar tai kažkaip visi talpinosi. Keistai tikrai atrodo. Tie, kurie atsikrausto gyventi į šalia mokyklos statomus namus, turėtų žinoti, kad į tą mokyklą nepretenduoja…

 3. Viola da Gamba parašė:

  Valiooooooooooo!!! Pagaliau !!!

 4. Pagaliau parašė:

  Pagaliau gal pajudės darželio reikalai. Rajonas didelis, jaunų šeimų daug, o vaikučiai seniai netelpa į esamą darželį, kuris atverktinos būklės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Švietimas

Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos laukia remontas

Netrukus turėtų būti atplėšti vokai su galimų rangovų pasiūlymais dėl Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos paprastojo remonto darbų su darbo ...
2024-06-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This