Baigta Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija (7)

Transportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-19

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog baigti Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Šiuo metu rengiama techninė dokumentacija objektą atiduoti vertinti Valstybinei statybos inspekcijai.

„Strategiškai svarbi jungtis su miestu ir uostu – valstybinės reikšmės projektas. Rekonstravus žiedinę sankryžą ir pastačius estakadą, visiems eismo dalyviams sukurtos patogesnės susisiekimo sąlygos, iš esmės atskirti į uostą važiuojančių sunkiasvorių transporto priemonių ir gyventojų susisiekimo srautai”, – rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

Penktadienį miesto vadovai apžiūrėjo Baltijos pr. estakadą. Savivaldybės nuotr.

Jame cituojamas miesto meras Arvydas Vaitkus sako, jog „šio objekto atsiradimas reikšmingai pagerino eismo situaciją: sumažėjo spūstys bei aplinkos tarša šioje miesto dalyje, taupomas eismo dalyvių laikas ir, žinoma, degalai“.

Po rekonstrukcijos į „turbožiedą“ pertvarkyta žiedinė sankryža yra po rytų-vakarų kryptimi pastatyta estakada, čia vyksta intensyvus transporto eismas miesto pietų ir šiaurės kryptimis. Po modernizuota žiedine sankryža įrengtos požeminės perėjos, sutvarkyta negalią turintiems gyventojams ir dviračiams bei paspirtukams pritaikyta infrastruktūra.

Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos ir estakados statybų vertė – 40,5 mln. eurų. Iš jų – ~4,2 mln. savivaldybės, ~31,8 mln. valstybės lėšos (Susisiekimo ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos), ~4,5 mln. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos lėšos. Darbai buvo vykdomi pagal 2019 metais patvirtintą techninį projektą, kurio rengėjas – UAB „Kelprojektas“. Rangos darbus vykdė AB „Kauno tiltai“.

INFORMACIJA

Eismas Baltijos prospekto estakada visiškai atvertas 2023 m. spalio 18 d. Rekonstrukcijos pradžia – 2020 m. rugsėjį, pabaiga – 2024 m. balandžio mėn. Pastatytos dvi estakados, kurių kiekvienos ilgis 806 m, kiekvienos jų plotis – 11 metrų. Estakadoms sunaudota 11 500 kub. m betono. Dviejų atraminių sienų bendras ilgis 400 metrų, aukštis – iki 5,3 metro. Paklota per 50 tūkst. kv. m asfaltbetonio, sunaudota daugiau nei 19 tūkst. dolomitinės skaldos. Trinkelių dangos įrengta daugiau kaip 7000 kv. m. Objekto apšvietimui sunaudota 12 600 metrų kabelių, sumontuota per 600 vnt. įvairių šviestuvų, taip pat – 1600 metrų LED juostos estakadoms apšviesti.

Žymos: | | | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Baigta Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcija”: 7

 1. Edis parašė:

  Gerai,kad pastatė.Bet gaila,kad jau ir pripaišė.Visos sienos ištepliotos.Turėtų būti kamero,gal ir yra nepastebėjau.Griežtai bausti, kas gadina ir laužo.

 2. Vietinis parašė:

  Apgailėtinas žiedas. Pilna video, kaip sunku persirikiuoti žiede vairuotojamas, dėl žiede esančių bortelių. Pilna avarinių situacijų į jį įvažiuojantiems vairuotojams ir atvažiuojantiems, nes jiems reikia persirikiuoti. Galų gale kad nesudaužyti automobilių abu sustoja, pasimetę situacijoje.
  Dviračius reikia neštis iš banginio ir pieno kombinato pusės. Laiptai 5metrų pločio, bet padaryti nuvažiavimą patogų dviračiui nedaėjo. Dar geras klausimas, kaip su vaikų vežimėleis bus? Nes nuožulnos tokios siauros, bet laiptai užtat, atrodo kad ten tioks žmonių srautas vaiksčios,kaip per jūros šventę.
  Reziume: blogai.

  • Klaipėdiškis parašė:

   Kaip su „vežimėleis” nežinau, bet borteliai kliudo nebent nepripažįstantiems tvarkos.

  • Antanas parašė:

   Dabar dviračius reikės nešti,o ne dviračiu važiuoti, kažkaip keistai pas mus projektuojama .O gal net nežino ką projektuoja? O kur mūsų dviratininkų vadas ?

 3. Vardas parašė:

  Kodėl nenusifotografavo nešdamiesi dviračius per laiptus iš Banginio prekybcentrio pusės?

 4. Vardas parašė:

  Stato ir pastato duokit stadioną gal pastatys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Pradėtas statyti pirmasis Lietuvoje vandeniliu ir elektra varomas laivas

Lietuvos laivybos istorijoje penktadienį įrašytas naujas puslapis. Vakarų Baltijos laivų statykloje oficialiai duotas startas pirmojo šalies istorijoje vandeniliu ir elektra ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Ypatingo žiedo istorija*

Spyglys be galo džiaugiasi, kad ketvirtadienį veidaknygę aptiko Meno kenkėjų sąjungos (MeKeSa) puslapį. Ir skuba su „Atviros Klaipėdos“ skaitytojais pasidalinti dar ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This