Nėra duomenų, kad Klaipėdoje trispalves išniekinęs asmuo buvo užverbuotas

ELTA
Gytis Pankūnas (ELTA)
2024-04-21

Tyrimą dėl Lietuvos vėliavų išniekinimo uostamiestyje kontroliuojantis prokuroras Arūnas Saunorius teigia neturintis duomenų, kad įtarimų sulaukęs asmuo būtų užverbuotas Rusijos ar Baltarusijos specialiųjų tarnybų.

„Tikrinamos visos versijos, bet pasakyti garantuotai, kad asmuo buvo užverbuotas Rusijos ar Baltarusijos žvalgybų, negalėčiau. Ta linkme yra tiriama, bet šiuo metu tokių duomenų neturime“, – Eltai sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras A. Saunorius.  

Anot jo, atliekant ikiteisminį tyrimą, paskirtos kelios ekspertizės, kurių specifikos prokuroras teigė negalintis atskleisti.

A. Saunoriaus patvirtino, kad įtariamasis teisėsaugai yra žinomas, anksčiau teistas.

„Šiuo metu asmuo kitoje byloje yra teisiamas, jam paskirtas areštas“, – užsiminė prokuroras.

Įtarimų dėl trispalvių išniekinimo uostamiestyje sulaukęs 1991 m. gimęs vyras, kaip anksčiau skelbė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, nelinkęs pripažinti savo kaltės.

Kaip Eltai pasakojo prokuroras A. Saunorius, tiriant incidentą dėl Lietuvos vėliavų išniekinimo Klaipėdoje, į teisėsaugos akiratį pateko ir dar keli asmenys, kurie tą pačią dieną pasisavino kelias trispalves.

„Kai mes aiškinomės apie tą vieną asmenį, dar trys asmenys pagauti buvo. Jie ėjo ir sugalvojo pasiimti po „suvenyrą“ – išsitraukė vėliavas, parsinešė namo ir pasidėjo į spintą. Kai šie asmenys buvo nustatyti, tai tas vėliavas jie grąžino“, – dėstė prokuroras.

Anot jo, vėliavas pavogę ir vėliau grąžinę asmenys su įtariamuoju tyrime nėra susiję, nėra pažįstami. Pasak A. Saunoriaus, veikiausiai minimi jaunuoliai bus patraukti administracinėn atsakomnybėn.

ELTA primena, kad kovo pradžioje Klaipėdoje fiksuoti incidentai, kurių metu įvairiose miesto vietose buvo išniekintos Lietuvos valstybinės vėliavos. Policija yra anksčiau pranešusi apie 14 sugadintų trispalvių. Nurodoma, kad kai kurios vėliavos buvo ištrauktos iš joms skirtų vietų, aplaužyti jų kotai, kitos apdegintos.

Už valstybės simbolių išniekinimą laisvės galima netekti iki dvejų metų.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Spręs, ar pradėti ikiteisminius tyrimus dėl keturių incidentų per rinkimus

Nors vykstant prezidento rinkimams ir referendumui dėl pilietybės išsaugojimo policija nepradėjo nė vieno ikiteisminio tyrimo dėl galimų pažeidimų, policijos generalinis ...
2024-05-12
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Verdiktas kūdikį nužudžiusiam vyrui paaiškės birželį

Klaipėdos apygardos teismas pirmadienį uždarame posėdyje išnagrinėjo Klaipėdos apygardos prokuroro Arūno Saunoriaus prašymą skirti priverstinį gydymą griežto stebėjimo sąlygomis vyrui, ...
2024-04-29
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Kūdikį pro langą išmetęs tėvas - nepakaltinamas

Praėjusių metų lapkritį uostamiestį sukrėtusio įvykio atomazga, kai mirė pro pirmo aukšto langą tėvo išmestas 5 mėnesių kūdikis, artėja prie ...
2024-04-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This