Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-04-29 |
Klimato kaita – nebeišvengiama šių dienų tema. Apie tai, kas vyksta su mūsų planeta Žeme, jos gamtiniais ištekliais, užterštumu, nykstančiomis gyvūnų rūšimis, kalbama vis garsiau. Kiekvienas mūsų įtakojame šį vyksmą, ir kartu kiekvienas galime prisidėti prie klimato kaitos mažinimo. Kalbėti apie tai būtina, kaip ir veikti.
Dažnai girdime skambius žodžius – tvarumas, tvarus gyvenimo būdas, bet ar tikrai žinome ir suprantame, ką tai reiškia? Kas yra tvarus aplinkai produktas, tvarus vartojimas, arba – kaip galime prisidėti prie savo tvarios aplinkos kūrimo? Pradėkime nuo paprastų kasdienių dalykų ir atraskime alternatyvas, juk tik reikia paieškoti sprendimo ir jį priimti!
Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ „Boružėlės“ skyriaus mokytojos Regina Chochulia ir Vaida Šniaukštienė nuo 2024 m. kovo 13 d. iki 2024 m. balandžio 18 d. pakvietė Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, tėvus ir pedagogus dalyvauti projekte „MANO MAIŠELIS – GAMTOS DRAUGELIS“, skirto prisidėti prie tvarios aplinkos kūrimo, klimato kaitos mažinimo žemėje. Kvietė keisti apsipirkimo prekybos vietose įpročius, prisidėti prie plastiko taršos mažinimo, ieškant alternatyvų esamiems labai lengviems plastikiniams pirkinių maišeliams. Naudojant ir gaminant plastiką naudojami dideli iškastinio kuro kiekiai, o tai daro neigiamą poveikį aplinkai ir klimato kaitai.
Projekto tikslas – prisidėti prie plastiko taršos mažinimo siuvant daugkartinio vartojimo maišelius iš nebenaudojamų medžiagų (medvilnės ar lino nešiotų, bet nusibodusių, netinkamo dydžio marškinėlių ar kitų drabužių).
Mokytojos buvo kviečiamos suburti šeimos narius darniai veiklai, supažindinti vaikus su tvarumo, taupymo, rūšiavimo svarba. Lavinti vaikų meninius gebėjimus, kūrybiškumą, estetinį suvokimą, fantaziją perdirbant nebenaudojamus daiktus, siuvant ir dekoruojant daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius.
Sulaukėme daug originalių, gražių veiklų ir daugkartinio naudojimo maišelių nuotraukų iš 69 mokytojų ir mokytojų padėjėjų dirbančių SUP turinčiais vaikais. Respublikiniame projekte ,,MANO MAIŠELIS – GAMTOS DRAUGELIS” dalyvavo 38 švietimo įstaigos iš įvairių Lietuvos kampelių: Alytaus, Anykščių, Ignalinos, Kauno r., Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų r., Neringos, Palangos, Panevėžio, Plungės r., Skuodo, Šiaulių, Tauragės, Vilniaus ir Visagino.
Dauguma suaugusių žmonių ir vaikų supranta, jog nerūšiuojamos atliekos ir plastikiniai maišeliai turi neigiamą įtaką aplinkai. Šis suvokimas skatina mus keisti įpročius. Pats geriausias sprendimas naudoti tą maišelį, kurį pasisiuvome patys.
Būtina toliau skatinti panašius projektus, kurie ne tik moko vaikus apie gamtą, bet ir ugdo jų atsakomybės jausmą už jos saugojimą. Tai puikus žingsnis link švaraus ir spalvoto pasaulio ateityje. Niekas kitos to nepadarys už mus, niekas kitas neišsaugos mūsų planetos, jei patys netausosime jos.
Parašykite komentarą