Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-04-30 |
Gegužės 9 d. Klaipėdos Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49)paeiliui ruošia du įdomius renginius.
17 val. organizuojamas tradicinis „2023 metų poezijos knygų-nominančių“ pristatymas. Dalyvauja Klaipėdos Vydūno gimnazijos 9mt ir 9dt klasės mokiniai ir mokytojos Lilija Bručkienė, Ingrida Bertulienė, Karolina Remeikienė, Saulė Želnytė, Kristina Mickevičienė, Kristina Gedbudienė, Jūratė Dirginčienė.
Vakaro svečias – poetas, literatūros tyrinėtojas, profesorius Tomas Venclova. 18.30 val. vyks susitikimas ir pokalbis su pačiu T. Venclova.
Metų poezijos knygų-nominančių pristatymo renginys startavo 2014 metais. Tai bendras I. Kanto viešosios bibliotekos ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos renginys. Šios pavasarinės šventės nenutraukė net griežti karantino draudimai – ji buvo persikėlusi į virtualią erdvę. Šiais metais renginys įvyks jau 11-tą kartą.
Metų poezijos knygų-nominančių pristatymui buvo išrinkti penki poezijos leidiniai: Kristinos Tamulevičiūtės „Gyvybė“, Vytauto Kazielos „Neatsimerk, Viešpatie“, Simono Bernoto „Pasakų parkas“, Tado Zaronskio „Spalvinimo knygelė draugams“ ir T. Venclovos „Už Onos ir Bernardinų“.
Paskelbus šias nominantes, Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniai pasiskirstė grupėmis ir pradėjo kurti pristatymus, kuriuos pristatys renginio metu.
Apie vyksiantį renginį informuojami ir nominančių autoriai, kurių visada labai laukiama atvykstant. Knygos „Už Onos ir Bernardinų“ autorius T. Venclova pareiškė norą atvažiuoti ir pažiūrėti, kaip vaikai supranta jo ir kitų autorių kūrybą.
Pasikalbėjęs su mokiniais, T. Venclova kvies iš arčiau susipažinti su juo ir dovanos pokalbį apie literatūrą, jos kūrimą, prasmę, suvokimą, vertimus ir kultūrinį gyvenimą.
Ne masonai?
Įdomus žmogus tas Tomas Venclova,talentingas, bent man taip atrodo. Tik vis kirba klausimėlis, kodėl vienus disidentus sovietai trėmė į gulagus, o kitus į Ameriką. Tomas, jei neklystu, buvo „ištremtas” į Ameriką.
1975ais gulagu jau kuri laika nebebuvo
Buvo visą laiką gulagai, ne vienas ten sėdėjo iki pat TSRS galo. O Tomą nuo gulago gelbėjo jo tėvo vardas.