Parduoda kontrolinį „Achemos“ grupės akcijų paketą

ELTA
Ūla Klimaševska (ELTA)
2024-05-03

Trąšų koncerno „Achemos grupė“ valdybos pirmininkė Lyda Lubienė parduoda kontrolinį įmonės akcijų paketą vengrų energetikos įmonei „MET Group“, penktadienį skelbia portalas delfi.lt, remdamasis savo šaltiniais.

Kaip skelbia portalas, galimą pirkėją labiausiai domina ne trąšų verslas, bet grupei priklausanti įmonė „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO). Taip pat teigiama, kad akcijos perkamos pigiau nei galėtų būti iš tikrųjų tokio sandorio vertė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

L. Lubienės pavaduotojas Gintaras Balčiūnas Delfi šios informacijos teigė nekomentuosiąs. Smulkusis „Achemos grupės“ akcininkas Adomas Žadeika portalui taip pat sakė, kad žinių komentuoti negali, tačiau informacijos nepaneigė.

Anot Delfi, apie akcijų pardavimą kitą savaitę turėtų būti paskelbta biržoje.

Kaip skelbiama, „MET Group“ yra integruota Europos energetikos įmonė, kurios būstinė yra Šveicarijoje, veiklą vykdo gamtinių dujų ir energijos srityse.

Kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą (apie 52 proc.) valdo Nepriklausomybės akto signataro Bronislovo Lubio žmona Lyda Lubienė ir dukra Viktorija Lubytė. Kitas akcijas dalinasi 13 smulkiųjų akcininkų.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Akvatoriją prieš Kiaulės nugarą gilins iki 12 metrų

Nors Uosto direkcijos projektinėje užduotyje buvo nurodyta „parengti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijos, reikalingos vėjo elektrinių veiklai vykdyti, gilinimo (iki ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Verslas

„MET Group“ žada įsigyti kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą

„MET Group“, viena sparčiausiai augančių integruotų Europos energetikos bendrovių, kurios pagrindinė būstinė įsikūrusi Šveicarijoje, skelbia ketinanti įsigyti 54,07 proc. Baltijos ...
2024-06-06
Skaityti daugiau

Kultūra

Kvies Baltojo švyturio vakarienė su Leonu Somovu

Vakarienė prie šiaurinio molo Melnragėje sugrįžta. Ilgojo Joninių savaitgalio išvakarėse, birželio 21 dienos vakarą, visa Lietuva kviečiama į bendrą vakarienę ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This