Dezinformacijos raštingumo egzamino nugalėtojai – Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokiniai

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-21

Vyriausybės kanceliarija praneša, jog pirmą kartą šalyje vykusiame dezinformacijos raštingumo egzamine geriausiai pasirodė Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai (auklėtoja Lilija Bručkienė).

Vyriausybės kanceliarijos su dezinformacijos analizės centru „Debunk.org“ gegužės pradžioje organizuotame egzamine dalyvavo 107 iš anksto užsiregistravę 9–12 klasių moksleiviai iš 61 šalies mokyklos – beveik 2000 mokinių iš 33 Lietuvos miestų ir miestelių.

Prieš egzaminą moksleiviai su dezinformacijos analizės meistrais paskaitoje diskutavo apie dezinformaciją, dirbtinį intelektą ir socialinių tinklų algoritmus.

Suskaičiavus egzamino rezultatus paaiškėjo, kad neabejotinais lyderiais tapo Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai: tiek bendra jų klasės surinktų taškų suma (11402), tiek ir klasės vidurkis (518,27) gerokai pranoko kitų egzamine dalyvavusių klasių rezultatus – antroje (6109 taškai) ir trečioje (9061 taškai) vietose likusių klasių vidurkiai buvo kiek aukštesni nei 430, o prasčiausiai egzaminą išlaikiusių klasių vidurkiai nesiekė 100 taškų.

„Šiuolaikiniame pasaulyje gebėjimas atskirti dezinformaciją nuo teisingos informacijos yra kertinis gebėjimas. Vystantis dirbtinio intelekto technologijoms, priešiškoms valstybėms naudojant įvairias manipuliacines priemones, kai melas yra pateikiamas su krislu tiesos taip tarsi darant informaciją patikimesne, dezinformacija atrodo visiškai kitaip nei tada, kai tik pradėjome apie ją kalbėti. Šiandien galima pasidžiaugti ne tik puikiais moksleivių rezultatais dezinformacijos egzamine, bet ir tuo, jog šiuolaikiniai moksleiviai apskritai tolsta nuo rytų informacinės ir kultūrinės erdvės, kurioje dominuoja melas. Tikiuosi, tokios iniciatyvos kaip dezinformacijos egzaminas plėsis, stiprės ir kasmet galėsime džiaugtis vis geresniais rezultatais“, – pranešime cituojama Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Savo žinias dezinformacijos srityje gali pasitikrinti visi norintieji ir išbandyti „Debunk.org“ sukurtą skaitmeninį nemokamą kursą „InfoSkydas“, kuris skirtas išmokti atpažinti melagingą ir klaidinančią informaciją. Kursas prieinamas čia.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

E. Gentvilas matytų V. Čmilytę-Nielsen kandidate į EK

Viešoje erdvėje tebesitęsiant diskusijoms, kas galėtų užimti eurokomisaro postą, valdančiųjų gretose užsimenama ir apie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą. Liberalų ...
2024-06-01
Skaityti daugiau

ELTA

Seime pateikti siūlymai pratęsti bankų solidarumo įnašą

Ketvirtadienį Seime pateikti valdančiųjų ir opozicijos siūlymai pratęsti bankų solidarumo įnašą. Tiek Vyriausybės siūlymui mokestį pratęsti metus laiko, tiek opozicijos ...
2024-05-30
Skaityti daugiau

Transportas

Vyriausybė palaimino Klaipėdos pietinio aplinkkelio projektavimo darbus

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog pradedamas rengti Klaipėdos pietinio aplinkkelio susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planas. Tam trečiadienį savo posėdyje pritarė ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This