Rimkų geležinkelio pervažą visiškai uždarys dviem savaitėms (17)

Svarbu, Transportas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-05-22

Per patį vidurvasarį vairuotojų laukia kantrybės išbandymas dėl planų suremontuoti geležinkelio pervažą ties Rimkais.

„Problemų turėsim visi, linkiu visiems kantrybės”, – taip, gavęs savivaldybės Eismo saugumo komisijos pritarimą nuo liepos 1 iki liepos 16 d. 15 val. uždaryti transporto eismą per geležinkelį Rimkuose, sakė šios pervažos remonto konkursą laimėjusios UAB „TopRails” atstovas.  

Ir po šio remonto pervaža nebus dviejų lygių, kaip kad svajoja kasdien čia laiką gaištantys vairuotojai. Palmiros Mart nuotr.

Komisijai ši bendrovė pristatė dar 2021 suderintą transporto eismo pervažos atnaujino metu schemą. Į komisijos narių klausimą, ar įmanoma darbus organizuoti taip, kad per remontą galėtų pervažoje vykti ir kelių transporto eismas, buvo atsakyta, jog technologiškai tai neįmanoma, nes „nusiardo visa viršutinė kelio konstrukcija”. Be to, paaiškinta, jog dar ir tuo pat metu reikia traukinius praleisti.

Į klausimą, ar spręstas klausimas dėl laikinos pervažos įrengimo, atsakyta, jog toks klausimas „net negali būti net spręstas, nes vietovė pagal savo landšaftą… Neišeina įrengti, juolab kad yra iešminės pervažos”.

Komisija pritarė pateiktiems sprendiniams, o jos pirmininkas davė nurodymus pagal parengtą transporto eismo schemą laiku sureguliuoti šviesoforus tose gatvėse ir jų prieigose, kuriomis, uždarius geležinkelio pervažą, dvi savaites teks važiuoti lengvajam ir sunkiasvoriam transportui.

Klaipėdos viešojo transporto atstovas kėlė klausimą dėl kompensacijų vežėjams, nes per Rimkus driekiasi 10 maršrutų. Per vieną darbo dieną viena kryptimi yra 130 autobusų reisų, o abiem kryptimis – apie 260 reisų. Tačiau į šį klausimą niekas negalėjo atsakyti, buvo patarta tik apskaičiuoti būsimus nuostolius.

Pervažos Rimkuose užsakovė yra AB „LTG INFRA“. Po remonto numatomas didžiausias čia leistinas keleivinių traukinių greitis – 120 km/h, prekinių traukinių – 80 km/h. Galutinis greitis bus nustatomas infrastruktūros valdytojo atsižvelgiant į pastatyto kelio parametrus.

Praėjusios valdžios planų po pervaža, siekiant išvengti transporto eilių, statyti viaduką/tunelį, dar 2021 metais buvo atsisakyta, atidarius įvažiavimą į miestą per Lypkius.

INFORMACIJA

„Vykdant geležinkelio pervažos paprastojo remonto darbus projekte „Rimkų Geležinkelio stoties pervažos 8+282 km, Šilutės Pl. Klaipėdos m. sav., paprastojo remonto projektas“, esamo asfalto paviršiuje pervažos prieigose yra susidariusios provėžos. Kelio dangos naudojimo metu, kai ji yra veikiama transporto eismo apkrovų, susidariusios provėžos gali neigiamai veikti eismo saugą, ypač esant krituliams, kai iš provėžų negali nutekėti vanduo. Šis procesas gali sukelti transportopriemonių akvaplaniravimą, todėl numatomas viršutinio asfalto sluoksnio pakeitimas. Taip pat numatoma įrengti „T“ formos bortus ir pakeisti pervažos dangą naujomis gumos kompozito plokštėmis. Atlikus pervažos dangos atnaujinimą ir įrengus minėtus bortus, numatomas automobilių kelio prieigų konstrukcijos dangos atstatymas 1,5 m pločio nuo naujai įrengtos guminės pervažos dangos. Tuo pačiu bus panaikintos esamos provėžos. Numatomiems darbas pagal visas galiojančias instrukcijas, technologijas ir gamintojo rekomendacijas remonto darbų atlikimo metu būtina apriboti automobilių eismą per šią pervažą. Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą informaciją, minėtoje pervažoje norime atlikti paprastojo remonto darbus nuo 2024-07-01 d. 9:00 val. iki 2024-07-16 d 15:00, tad prašome šiuo laikotarpiu apriboti automobilių eismą per ją. Mūsų tikslas – padaryti minėtą pervažą dar patogesne, saugesne ir efektyvesne vieta Jūsų miestui“, – tokią informaciją pateikė UAB „TopRails”.

Žymos: | | | | |

Komentarai (17):

Atsakymų į “Rimkų geležinkelio pervažą visiškai uždarys dviem savaitėms”: 17

 1. Nesuprantu parašė:

  Ko putojatės? Ar vakar gimėt ?Niekam nerūpi ta pervaža, pinigai paskirti ir reikia juos įsisąvinti.Viskas kaip visada

 2. Jelena parašė:

  Kiek laiko jau guli guminis kilimas prie pervažos? Metus beveik. Ar čia normalu yra?

 3. Mantas parašė:

  Reikia tuneli traukiniams iskasti, tada visi bus patenkinti

 4. Toltas per pervaža parašė:

  Tiltas. Ten turi būti. Kada statysit? Kiek dar laukti. Jei negalit. Eikit lauk iš savivaldybės.

 5. Tomas parašė:

  Tilta reikia pastatyti ir baigtusi problemos visiems laikams.

 6. Inžinierius parašė:

  Prieš 12 m analogiškas pervažos remontas vyko ir laikina perveža šalia įrengti galėjome, o dabar jau nebegalima. Na įdomiai, tokia tendencija už sekančių 12m vėl Klaipėdiečiai ruoškitės.

 7. Marijus parašė:

  Taigis senai žinoma, kad LTG Infra ir LTG Cargo yra valstybė valstybėje. Kaip ir AB uosto direkcija, Lietuvos bankas, Ignitis, ESO. Visos įmonės, kurias nuprichvatizavo dabar valdžios krėslus užimantys ..

 8. Loreta parašė:

  Nebūtų jokių problemų, darbus atliktų naktį.Bet čia Lietuva čia lietus lyja.

 9. JC parašė:

  Viskas yra įmanoma, tiktai reikia noro. Truputį arčiau LEZ ties sekančiu posūkiu padarytų laikiną pervažą ir kelio gal 100 metrų reiktų padaryti…
  Bet projektuotojai su inžinieriais greičiausiai iš Vilniaus… Tai nežino realios situacijos, kaip ir su Jakų žiedine sankryža ir viaduku…
  Gauna už projektus šitas tūkstančių €, tai galėtų nor iki vietos atvažiuoti…

 10. Ne lyberalas parašė:

  Pirma pietini aplinkeli padarykit, Jaku zieda uzbaikite statyti ir tada drasiai uzsiimkite Rimkais…

 11. Džiaugsmas parašė:

  Ačiū, kad tik tvarkote mes prisiderinsime:)

  • ** parašė:

   Nesuprantama kuo džiaugiates. Kad pervaža liks tokia pati , o atnaujintais bėgiais traukiniai galės riedėti iki 120 KM/h greičiu, kokiu niekada nevažiuos šioje miesto vietoje?

 12. juokas pro ašaras parašė:

  pradedu manyti kad mūsų valdininkai tikrai virėjos lygio, tuo pačiu pradėkite jakų žiedo rekonstrukcija na kad taip sakant jau būtų kaip reikiant :))))

 13. Kodel parašė:

  Kodėl nepadaro pervažos iškart kaip Lypkių g. ?

 14. Rms parašė:

  Tik lietuvoje tokios nesamonės įmanomos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Pas šoferius ir elektrikus - pinigų kaip šieno*

Savivaldybei nusprendus pamaloninti savo įmonę „Klaipėdos paslaugos”,  kurios vadovai teisiami už „gerus darbus”, 1,2 milijono eurų vertės vidaus sandoriu ir 1,7 ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Valdantieji užsimojo prieš Klaipėdos gatvių „šviesoforizaciją“

„Įvyko avarija – pastatom šviesoforą. Mes taip visą miestą apdėliosim”, – trečiadienį Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Savivaldybė sudarė milijoninį vidaus sandorį su „Klaipėdos paslaugomis“

Uostamiesčio savivaldybė sudarė 1,2 mln. eurų vertės vidaus sandorį su savo kontroliuojama bendrove „Klaipėdos paslaugos“ dėl uostamiesčio viešųjų erdvių, gatvių ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This