Įtarimai pasirodžius girtai darbe – dar vienai direktorei  (11)

Svarbu, Švietimas
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-05-23

Klaipėdoje per pastaruosius metus fiksuotas dar vienas atvejis, kai švietimo įstaigos vadovė darbe pasirodė galimai neblaivi. Tokie įtarimai dabar krito ant „Pajūrio“ progimnazijos direktorės Julijos Archišinos.

Pastaroji teigia nesutinkanti su tokiu vertinimu, bet pareiškimą atleisti iš darbo parašė, nes esą sveikata jai brangesnė.

Palmiros Martinkienės nuotr.

„Labai gaila, kad jau turime ne pirmą atvejį, kai ypač švietimo srityje randame įtariant žmonės su esamu neblaivumu“, – ketvirtadienio rytą surengtos spaudos konferencijos metus sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Pasak jo, trečiadienio rytą buvo sulauktas signalas iš „Pajūrio“ gimnazijos, kurios darbuotojai „turbūt matė požymius“, jog direktorė J. Archišina galimai yra neblaivi.

„Vyko Švietimo skyriaus ir kiti atsakingi darbuotojai, bandė patikrinti blaivumą direktorės, ji pūsti atsisakė, kiek mačiau dokumentus, vyko į ligoninę, bet ir ligoninėje nepridavė jokių rezultatų. Nenorėčiau komentuoti duomenų iš praeities, bet duomenų, kad galbūt buvo piktnaudžiaujama ir anksčiau, turime iš Švietimo skyriaus“, – kalbėjo meras.

Įtariant, kad mokyklos vadovė darbo vietoje buvo neblaivi, ji trečiadienį buvo nušalinta nuo darbo.

Pasak A. Vaitkaus, direktorė jau parašė prašymą savo noru būti atleista iš darbo ir jis sprendimą tikriausiai priims dar ketvirtadienio vakare, kai grįš iš Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavimo.

Meras teigė nemanantis, kad jau reikėtų imtis kokių nors griežtesnių priemonių švietimo srityje, kad tokie atvejai nesikartotų, nes čia esą dirba „dauguma sąžiningų ir sąmoningų žmonių“.

Pati J. Archišina „Atvirai Klaipėdai“ sakė, kad nesutinka su tokiu įvykiu vertinimu, bet prašymą išeiti iš darbo savo noru parašė, nes „sveikata brangesnė“.

„Vakar man buvo labai sunki diena. Daugiau nieko nenoriu komentuoti“, – sakė moteris.

Ji progimnazijai vadovavo nuo praėjusių metų gegužės 12 d. Nuo 2022 m. gruodžio laikinai ėjo šias pareigas.

Beveik prieš metus pasirodymas išgėrus darbo vietoje nuo 1993-iųjų Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Inkarėlis” vadovavusiai Rimai Savvai kainavo šį postą. Tada šiame darželyje apsilankę policijos pareigūnai nustatė jai vidutinį girtumo laipsnį (1,75 prom.).

Žymos: | |

Komentarai (11):

Atsakymų į “Įtarimai pasirodžius girtai darbe – dar vienai direktorei ”: 11

 1. Milda parašė:

  Daug metų dirbu vienoje mokymo įstaigų. Negaliu kaltinti ar vadovų smerkti, tai ne mano pateiga. Tik niekaip negaliu suprasti ir susitaikyti su darželių ar mokyklų administracijos ir vadovų UABAIS… Kada dave gali gasdinti, grasinti, kad paliuosuos, nes esi ” negeras”, nevygdai visko, ko jos užsimano, arba pasakymas ” Ką ar negali dirbti iš idėjos..”, ir dar kiek visko prisiklausome ir senės, ir eikit lauk , jei nepatinka, vis gasdina teisininkais, pažystamais ir kt. Žmonės dirbantys tiek nužeminti ir įbauginti, net koridoriumi bijo pereiti. Kas Tai? Ar nemobingas? Kodėl iki šiol Švietime nerotuojami vadovai!?Tegul 5m. vienoje įstaigoje ir tsip keisti, būtų mažiau korupcijos, nusižengimų, ” UABŲ” valdiškuose švietimo įstsigose. Rotuojami muitininkai, kariškiai, teisininkai ir kt. O ponios sėdi po 30m. ir dar savo dukras su marčiom pasodina ir įteikia” karūnas…

 2. Lina parašė:

  O darželio ,,Obelėlė” direktorę atleido už virėjų aplaidumą.
  Kas galėtų paneigti, kad tai buvo nesurežisuota.
  Tiesiogiai virtuvės darbą prižiūri visuomenės sveikatos centro specialistė. Direktorė tik atsakinga. Tiesiog atsikratė nepalankiu, nepaklusniu vadovu. Kaip paprasta ar ne?

 3. Klaipėdietis parašė:

  Ruskiai gėrė, ruskiai gers, kol žemelė apsivers…😁😁

 4. :( parašė:

  Kad visus įstaigų vadovus Meras vienodai vertintu dėl sąžiningumo ir sąmoningumo. Be abejo išgėręs vadovas darbo vietoje netoleruojamas dalykas, kaip ir bet koks darbuotojas. Bet ar tik toks poelgis priveda prie vadovo atleidimo? Po “Viesulo” audito išvadų ir komitetu išsakytos nuomonės visiška tyla apie šios įstaigos vadovo likimą. Nors net per Lalūnos žinias sekmadienį ( kas tikrai nustebino)
  “pasiguodė”, kad pirmadienį bus sprendžiamas jo likimas. Matyt ne visiems taikomi vienodi standartai, tie kas buvo mero rinkimų komandoje gali elgtis kaip nori, daryti ką nori ir nebus baudžiami. Liūdna, bet faktai kalba už savę.

  • Linas parašė:

   labai pritariu… dvigubi standartai. gal draugai?

  • Linui parašė:

   Tik žadėjau parašyti, matyt nebuvo rinkimo komiteto narė, kad neužgniaužė situacijos, kaip Vaclovui, ką be dytų, kokių išvadų nesulauktų, padaro niu niu , ir “dirbk” toliau. Draugelis ar kabliuką turi.

  • Beviltiškiems parašė:

   Pati išėjo, o ne meras ar ne meras atleido _____Pati J. Archišina „Atvirai Klaipėdai“ sakė, kad nesutinka su tokiu įvykiu vertinimu, bet prašymą išeiti iš darbo savo noru parašė, nes „sveikata brangesnė“.

  • :) parašė:

   Atsipalaiduokit su tuo Viesulu. Girdejau kas ten vyko. Paprasčiau būtų jį uždaryti o ne valyti. Vogė prirašinėjo kas netingi. Ne direktorių reikia bausti o tuos, kas nematė, kas ten darosi.

  • To :) parašė:

   Jei turite įrodymų, kad
   kažkas anksčiau Viesule „vogė”, tai prašom juos pateikti atitinkamom instancijom, o ne šmeižtu užsiimti, už tokį elgesį ir atsakomybė rimta numatyta, nepagalvojote, kad norint tokius „ekspertus – komentuotojus” labai greitai išsiaiškint galima?

 5. genai vodkei atsparus parašė:

  ant kacapu negalima pykti,jie nuo mazens prigere.Tautos bruozas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika, Svarbu

Klaipėdos mero vienvaldystei Finansų komitetas nepritarė

Arvydo Vaitkaus užgaidai vienasmeniškai priimti „galutinį sprendimą dėl Klaipėdos kultūros magistrų vardų skaičiaus ir suteikimo” nepritarė trečiadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Finansų ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Švietimas

Vaikų vasaros stovykloms - per 300 tūkst. eurų

Klaipėdos savivaldybė praneša paskirsčiusi finansavimą vaikų vasaros poilsio programoms. Savivaldybės lėšos skiriamos 119 stovyklų organizuoti, tai yra beveik 30 daugiau ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Girgždančio Biržos tilto remontas: brangu, brangiau ir dar negreitai?

„Tai, ko gero, prie to tilto remonto mes negreit dar prieisime, – taip Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This