Smiltynės gatvės projektavimas sustabdytas atbuline eiga

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-05-26

„Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2023 m. lapkričio 29 d. iki 2024 m. liepos 1 d.”, – tokį susitarimą šių metų gegužės 3 d. dėl Smiltynės gatvės atnaujinimo ir kranto tvirtinimo nuo Jūrų muziejaus iki Senosios perkėlos projektavimo su savo rangovu pasirašė Klaipėdos savivaldybė.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tik neseniai paskelbtame savivaldybės ir UAB „SRP Projektas” susitarime jo pasirašymo priežastys yra nenurodytos. Antrasis susitarimo punktas tik aprašo sutarties nutraukimo scenarijų: „Sutarties nutraukimo atveju paslaugų gavėjas įsipareigoja sutartyje numatytais terminais sumokėti paslaugų teikėjui už faktiškai suteiktas paslaugas”.

Beveik 200 tūkst. eurų vertės sutartis buvo pasirašyta pernai gegužę. Techninis projektas, įskaitant tyrinėjimus, statybą leidžiančio dokumento gavimą ir visas susijusias paslaugas, turėjo būti parengtas ne vėliau kaip per 12 mėnesius – iki šių metų gegužės 23 dienos.

Smiltynės gatvės remonto ir Kuršmarių kranto tvirtinimo darbus buvo numatyta užbaigti 2026 metų rudenį – iki tol galioja susitarimas dėl projekto vykdymo priežiūros.

Projektuotoją pasamdė savivaldybė, tačiau ji bus tik Smiltynės gatvės rekonstrukcijos užsakovė ir finansuotoja. Yra sutarta, kad marių kranto įtvirtinimų rekonstrukcijos užsakovas bus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Darbai bus atliekami jos lėšomis.

Klaipėdos valdžiai pirmą kartą paskelbus konkursą dėl tokių darbų Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) raštu kreipėsi į savivaldybę, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją, Valstybinę saugomų teritorijų bei Viešųjų pirkimų tarnybas.

Savo rašte architektai dėstė, kad tokių darbų projektas turi būti išrinktas architektūrinio konkurso tvarka, nes numatoma projektuoti būsimo Smiltynės parko dalis – Kuršių marių krantinė su rekreaciniu pamario taku ir gatve. Atsižvelgus į LASKAO raštą viešojo pirkimo konkurso sąlygos papildytos reikalavimu būsimam rangovui teikti ir ne tik inžinerijos bei planavimo, bet ir architektūros paslaugas – bus rengiama ir architektūrinė dalis.

INFORMACIJA

Gatvė nuo Senosios perkėlos buvo nutiesta dar 1970 metais, o Kuršių marių kranto sutvirtinimas šiame ruože buvo pastatytas 1961 metais. Tiesa, prieš keletą metų jis iš dalies rekonstruotas. Gatvės ilgis – beveik du kilometrai. Pėsčiųjų takai kai kuriose jos atkarpose yra abiejose gatvės pusėse. Rekonstruoti numatoma ne tik gatvę, bet ir pėsčiųjų bei dviračių takus, automobilių statymo aikšteles. Dviračių takams numatyta raudonos spalvos asfalto danga. Norima suprojektuoti ir gatvės, pėsčiųjų bei dviračių takų lauko apšvietimo tinklų įrangą.

Per turistinį sezoną ankšta Smiltynės gatve plūsta minios žmonių, rieda dviračiai, karietos, automobiliai, autobusai, aptarnaujantis transportas. Nors automobilių statymo kaštai čia yra nemaži, rasti vietą vairuotojams nėra paprasta. Užpernai čia radosi kelio ženklas, suteikiantis eismo pirmenybę dviračiams.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Pradėtas statyti pirmasis Lietuvoje vandeniliu ir elektra varomas laivas

Lietuvos laivybos istorijoje penktadienį įrašytas naujas puslapis. Vakarų Baltijos laivų statykloje oficialiai duotas startas pirmojo šalies istorijoje vandeniliu ir elektra ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This