E. Gentvilas matytų V. Čmilytę-Nielsen kandidate į EK (1)

ELTA
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
2024-06-01

Viešoje erdvėje tebesitęsiant diskusijoms, kas galėtų užimti eurokomisaro postą, valdančiųjų gretose užsimenama ir apie Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kandidatūrą. Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūno klaipėdiečio Eugenijaus Gentvilo įsitikinimu, parlamento vadovė yra labiausiai telkianti figūra visoje valdančiojoje koalicijoje. Jis taip pat pabrėžia, kad pretendentas į Europos Komisiją (EK) nebūtinai turi būti didžiosios valdančiosios partijos atstovas.

Viktorija Čmilytė-Nielsen. Palmiros Martinkienės nuotr.

„Aš ne kartą esu sakęs – labiausiai telkianti figūra valdančiojoje daugumoje yra Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ar ji gali, ar ji norėtų, ar pajėgtų surinkti balsų daugumą – nežinau. Todėl ir nenoriu spekuliuoti. Bet kad jos telkimo savybės yra gerokai didesnės už Šimonytės ir tuo labiau už Gabrieliaus, tai čia abejonių nekelia“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

Politikas taip pat atkreipia dėmesį, kad kandidatui į EK darbo vykdomojoje valdžioje patirtis nėra būtina. Pasak jo, niekur nėra reglamentuota ir tai, kad tai būtinai turėtų būti didžiausios valdančiosios partijos atstovas.

„Nėra apribojimų, kad kandidatas turi būti su vykdomosios valdžios patirtimi. Todėl valstybė yra laisva apsispręsti. Ir aš kaip pilietis esu laisvas svarstyti“, – akcentavo parlamentaras.

Tuo metu kalbėdamas apie galimą konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą, E. Gentvilas akcentuoja, kad šis politikas turėtų pagaliau atvirai pasisakyti, ar ketina siekti šio posto. Liberalo nuomone, G. Landsbergio sprendimas nereaguoti į viešoje erdvėje sklindančias spekuliacijas dėl jo kandidatūros rodo, kad konservatorių pirmininkui šis šurmulys patinka.

„Yra dvi išeitys – arba nutraukti visas tas nesąmones, kurios dedasi aplink jį, ir pasakyti, kad aš neplanuoju, arba pasakyti – aš planuoju, kolegos, tarkimės. Kadangi jis nei to, nei to nedaro, tai aš galiu konstatuoti – jis netaps eurokomisaru. (…) Valdančiojoje daugumoje jis balsų nesurinks“, – kartojo politikas.

Viešojoje erdvėje jau anksčiau spekuliuota apie tai, jog G. Landsbergis veikiausiai yra įvardijamas kaip realiausias kandidatas pakeisti šiuo metu kadenciją EK baigiantį komisarą Virginijų Sinkevičių, atsakingą už aplinką ir vandenynus.

Visgi pats G. Landsbergis konkretaus atsakymo iki šiol nėra pateikęs – pernai lapkritį komentuodamas minėtus gandus ministras nurodė, jog tai jam nėra svarbiausias klausimas.

Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “E. Gentvilas matytų V. Čmilytę-Nielsen kandidate į EK” komentarų : 1

  1. Kuo toliau tuo parašė:

    durnesnis Gentvilas (senis)darosi. Jo proteguojama Seimo pirmininkė neturi absoliučiai jokių kompetencijų, tik jei turi, tai aišku kad šachmatuose. Peza savo nesąmones, nori pats grįžti nori ten kur buvo, o nauda Lietuvai kokia, ir kvailiui aišku jokios!!! Ką gero ten nuveikė Auštrevičius (prašikęs mūsų atominę elektrinę), Kubilius, Juknevičienė, ir aišku nuotauka Blinkevičiūė??? Žmonės, nejaugi nesuprantate, kad europos parlamentas tai nukrošusių politikų prieglauda, kuri užtikrina jų nekontroliuojamą lėbavamasį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Klaipėdos valstybinė kolegija koncentruosis Bijūnų gatvėje

Klaipėdos valstybinė kolegija ruošiasi modernizuoti infrastruktūrą. Vienoje miesto vietoje sukoncentruota ir atnaujinta studijų ir mokslo bazė esą leis paspartinti studijų ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

ELTA

G. Nausėda: esu šokiruotas ir pasibaisėjęs dėl pasikėsinimo į D. Trumpą

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako esąs šokiruotas ir pasibaisėjęs išpuoliu prieš buvusį Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentą Donaldą Trumpą. Anot ...
2024-07-14
Skaityti daugiau

Politika

Dirbantiems su vaikais - reikalavimai turėti QR kodą

Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis nuo lapkričio 1 d. sutarta įpareigoti asmenis, ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This