Sugrįžta Vasaros lauko skaitykla 

Vasara
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-03

Nuo birželio 4 iki rugpjūčio 30 dienos Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje įsikurs Vasaros lauko skaitykla. Miesto gyventojai ir svečiai čia ras įvairių žanrų knygas vaikams ir suaugusiems, žurnalus, stalo ir lauko žaidimus.

Pasak projekto koordinatorės Astos Bartkienės, lauko skaitykla gyvuoja jau ne vienerius metus ir sulaukia itin didelio įvairaus amžiaus gyventojų susidomėjimo.

„Vasaros lauko skaityklos idėją inspiravo noras pasiekti skaitytoją ten, kur jis atostogauja, leidžia savo laisvalaikį. Buvome įsikūrę Nidoje, Sąjūdžio parke, Karklės muzikos festivalyje, Skulptūrų parke, prie jūros. Vis dėlto šiais metais nusprendėme, kad lauko skaityklą norėtume įkurti miesto centre esančiame bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje. Čia auga šimtametis ąžuolas, kuris sukuria itin jaukią, ramią atmosferą, tinkamą karštas vasaros dienas leisti tiek vaikams, tiek ir vyresniems lankytojams. Pastebime, kad lauko skaityklos kasmet pritraukia vis daugiau žmonių, todėl tikimės, kad ir šie metai bus ne išimtis”, – pranešime spaudai cituojama A. Bartkienė.

Visą vasarą lauko skaitykloje vyks ir nemokami renginiai – knygų pristatymai, kūrybiniai užsiėmimai, mokymai, susitikimai ir edukacijos.

Vasaros lauko skaityklos atidarymo metu, birželio 4 dieną, 10 val., lankytojų lauks „Rubino vaikai“, kurie mažuosius lankytojus kartu su visiems žinoma veikėja Pepe Ilgakojine kvies pūsti autobuso dydžio muilo burbulus, kurti bibliotekos plakatą, šokti ir žaisti. 12.30 val. Klaipėdos policijos pareigūnai supažindins su policininko profesija bei plačiau papasakos apie darbe naudojamas specialiąsias priemones. 14 val. Všį „Linksmosios pėdutės“ atstovai plačiau pristatys gyvūnų prieglaudą bei supažindins su keliais prieglaudos šuniukais. 17 val. LCC tarptautinio universiteto studentai pristatys trumpametražį filmą „Dreamweave” (liet. Svajonių pynimas).

Nuo Birželio 4 dienos bibliotekos lauko skaitykloje atsiras žaislų mainų namelis, kuriame šeimos galės atnešti nenaudojamus žaislus ir pasiimti patinkančius. Tvarumą skatinantis namelis veiks iki rugpjūčio 30 dienos.

Birželį lankytojai bus kviečiami į Aistės Šopos knygos „Širdys, ieškančios namų“ pristatymą, kūrybinį mįslių užsiėmimą, repelento nuo uodų dirbtuves, MŪSŲ skaitytojų klubo susitikimą, P-L-A-Y MATH užsiėmimus su bibliotekos tarptautine savanore Şule Başçı, mokymus su BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ atstovais apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje.

Liepą visuomenė bus kviečiama atviriems pokalbiams apie vaiko globą bei įvaikinimą su BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro atstovais, taip pat į įvairius kūrybinius užsiėmimus šeimoms, tarp kurių numatoma ir „Family Lab“ akademijos edukacija mažyliams.

Rugpjūtį lankytojai bus kviečiami į fotografo Mariaus Čepulio knygos „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ pristatymą, susitikimą su Klaipėdos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnais, kurie supažindins, kaip neužkibti ant sukčių kabliuko, vaikams vyks edukacija apie sveikus dantukus su Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimo specialistais, origami lankstymo dirbtuvės, stalo ir lauko žaidimų popietės bei kiti renginiai.

Skaitykla veiks visą vasarą. Esant prastoms lauko sąlygoms, renginiai persikels į bibliotekos patalpas. Darbo laikas: I–V – 10–19, VI – 10–17 val.

PROGRMA

Birželio 4 d. 10–18 val. Vasaros lauko skaityklos atidarymo renginiai
Birželio 5 d. 18 val. Aistės Šopos knygos „Širdys, ieškančios namų“ pristatymas
Birželio 6 d. 11 val. Kūrybinis užsiėmimas: mįslių turnyras
Birželio 7 d. 15 val. Repelento nuo uodų dirbtuvės
Birželio 11, 18, 25 15 val. PLAY M-A-T-H užsiėmimas
Birželio 13 d. 11 val. Kūrybinis užsiėmimas: muzikos žaismas
Birželio 19 d. 15 val. Kūrybinis užsiėmimas: muzika ir menas
Birželio 20 d. 17 val. Repelento nuo uodų dirbtuvės
Birželio 21 d. 11 val. Mokymai apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje (BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“)
Birželio 26 d. 17.30 val. MŪSŲ skaitytojų klubo susitikimas
Birželio 27 d. 11 val. Kūrybinis ketvirtadienis: atostogos su Petsonu ir Findusu
Birželio 27 d. 14 val. Atviri pokalbiai apie vaiko globą ir įvaikinimą (Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras)

Liepos 2, 9, 16 d. 15 val. P-L-A-Y MATH užsiėmimas
Liepos 11 d. 11 val. Kūrybinis užsiėmimas: lietuvių liaudies pasakų skaitymo rytmetys
Liepos 15 d. 11 val. Kūrybinis užsiėmimas: muzikos žaismas
Liepos 17 d. 15 val. Kūrybinis užsiėmimas: muzika ir menas
Liepos 18 d. 11 val. Kūrybinis ketvirtadienis: Nojus ir banginis
Liepos 24 d. 14 val. Atviri pokalbiai apie vaiko globą ir įvaikinimą (BĮ Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras)
Liepos 25 d. 11 val. Kūrybinis ketvirtadienis: knygiukų dirbtuvėlės
Liepos 30 d. 10.30 val. Family Lab Academy edukacija mažyliams

Rugpjūčio 1, 6 d. 11 val. Kūrybinis užsiėmimas: būk saugus internete!
Rugpjūčio 2 d. 17 val. Susitikimas su fotografu Mariumi Čepuliu ir knygos „Metai. Gamtos fotografo dienoraštis“ pristatymas
Rugpjūčio 7, 21 d. 10 val. Edukacija vaikams „Švarūs dantukai = sveiki dantukai“ (Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras)
Rugpjūčio 8 d. 11 val. Kūrybinis ketvirtadienis: origami lankstymas
Rugpjūčio 8 d. 15 val. Mokymai „Elektroniniai nusikaltimai“ (Klaipėdos AVPK Klaipėdos miesto policijos komisariato bendruomenė)
Rugpjūčio 13 d. 11 val. Kūrybinis užsiėmimas: mįslių turnyras
Rugpjūčio 14 d. 10 val. Atviri pokalbiai apie vaiko globą ir įvaikinimą
Rugpjūčio 14 d. 11 val. Kūrybinis užsiėmimas „Japoniška abėcėlė ir vardai“
Rugpjūčio 20 d. 15 val. Kūrybinis užsiėmimas: muzika ir menas
Rugpjūčio 22 d. 11 val. Kūrybinis ketvirtadienis: kas miške gyvena?
Rugpjūčio 27 d. 14 val. Stalo ir lauko žaidimų popietė
Rugpjūčio 29 d. 11 val. Kūrybinis ketvirtadienis: linksmieji knygų skirtukai

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Naujo skaitytojų klubo kūrėjos siekia suburti aktyvią knygų mylėtojų bendruomenę

Kovo 27 dieną Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyks pirmasis skaitytojų klubo „Mūsų“ susitikimas. Kas mėnesį vyksiančiuose susitikimuose klubo ...
2024-03-25
Skaityti daugiau

Kultūra

Parodoje - žymaus fotomenininko Bernardo Aleknavičiaus kūrybinis palikimas

Gruodžio 21 d., ketvirtadienį, 17 val., Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekos Nišinėje galerijoje atidaroma Bernardo Aleknavičiaus (1930–2020) paroda „Pro ...
2023-12-12
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Bibliotekoje - jubiliejinis eglučių kiemelis

Trečiadienio vakarą Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje jau dešimtą kartą sužibo vadinamasis eglučių kiemelis, kasmet suburiantis bendruomenes. Martyno ...
2023-12-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This