Palangoje koncertuos bajano virtuozas iš Ukrainos

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-04

Birželio 7 dieną, penktadienį, 20 val., Palangos kurhauze vyks „Shalom Culture & Music Festival” koncertas, kuriame išskirtinę programą atliks bajano virtuozas iš Ukrainos Yevgenii Musijets. Renginio metu skambės J. S. Bacho, A. Vivaldžio, J. Sibelijaus, R.Ruggieri, M. Legrand kūryba, ukrainiečių kompozitorių V. Vlasovo, Y. Derbenkos, V. Zubitskyj, S. Voitenkos, B.Mironchuko kūriniai bei žydiškų melodijų interpretacijos. 

Užkarpatėje gyvenantis muzikantas Lietuvoje yra koncertavęs ne vieną sykį – nuo 2018 metų jis reguliariai atvykdavo į mūsų šalį su smuiko ir bajano duetu „YeS Duet“, o šį kartą Palangos gyventojams ir pajūryje poilsiaujantiems muzikos mylėtojams surengs įspūdingą solinę programą. 

„Pamenu, 2022 metais su smuikininku Serhii Doboš apvažiavome beveik visą Lietuvą. Mūsų draugai Tadas ir Elina Daujotai surengė mums maždaug 40 koncertų. Buvo tikrai labai įdomus turas – koncertavome ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir miesteliuose bei kaimuose. Grojome dviese bei su VDU kameriniu orkestru, o renginiai vyko įvairiausiose erdvėse – miestų aikštėse, kultūros centruose, sinagogose, bažnyčiose, Lietuvos Respublikos Seime, muziejuose, geležinkelio stotyse bei gyvenamųjų namų kiemuose. Vieną sykį pradėjo stipriai lyti, todėl koncertą iš kiemo perkėlė į gyvenamojo namo laiptinę. Tai buvo labai įdomus ir išskirtinis „Kaunas 2022” programos koncertas“, – savo prisiminimais dalinasi bajano virtuozas.

Gegužės 14 dieną Yevgenii Musijets su atlikėjais iš Lietuvos ir Izraelio dalyvavo „Shalom Culture & Music Festival” atidarymo koncerte, o birželio 7 ir 11 dienomis šio žydiškos muzikos ir kultūros festivalio programoje surengs solinius koncertus Palangos kurhauze ir Alytaus sinagogoje. Šių pasirodymų metu ukrainietis atliks išskirtinę programą, kurioje į vieną visumą susilies klasikinės muzikos šedevrai, ukrainiečių kompozitorių kūryba bei žydiškų melodijų interpretacijos.

„Shalom Culture & Music Festival“ vyks nuo gegužės iki spalio mėnesio ir aplankys net 11 Lietuvos miestų ir miestelių. Festivalyje dalyvaus muzikantai ir dainininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Vokietijos bei Izraelio. Šiais metais festivalio programoje planuojama surengti daugiau kaip 20 koncertų.  

Festivalį iš dalies finansuoja Vilniaus m. savivaldybė, Kauno m. savivaldybė, Tautinių mažumų departamentas bei privatūs rėmėjai. Informacinis partneris LRT. Bilietus platina bilietai. lt.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – ir iki tol nematyti pokyčiai 

„Galima pasidžiaugti, kad pusmetis pasižymėjo stabilumu. Krova pasiekė pagrindą, nuo kurio galima kalbėti tik apie augimą“, – vertindamas šių metų ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Mums rašo

„Aurum" lenktynes - į Basanavičiaus gatvę!

Ar tikrai Palangai reikalingos „1006 kilometrų lenktynės“ vidurvasarį? Nesu priešininkas lenktynių ar kitų masinių renginių – kuo daugiau įvairių pramogų, ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – šiltuoju metų laiku

Tendencijos rodo, jog vis daugiau žmonių elgiasi atsakingai ir rūšiuoja atliekas, jei tik turi tam galimybę. Visgi atostogaujant atliekomis neretai ...
2024-07-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This