Ant stogo montuojama didžiausia Baltijos šalyse saulės jėgainė (1)

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-06

Ant Klaipėdos rajone veikiančios SBA grupei priklausančios baldų gamybos įmonės „Inno Line“ stogo montuojamos saulės jėgainės galia sieks 3,5 MW. Planuojama, kad pilnu pajėgumu ji pradės veikti rugsėjį. Įrangos tiekėjų duomenimis, tai bus didžiausia Baltijos šalyse ant pastato sumontuota saulės elektrinė ir ji patenkins 24 proc. „Inno Line“ metinio energijos poreikio. Projekto rangovas – bendrovė „Via Solis Energia“.

SBA nuotr.

„Savo veikloje vadovaujamės vienu svarbiausių principų – kuo mažesniu poveikiu aplinkai. Todėl visos SBA grupės mastu jau daugiau kaip 5 metus naudojame tik žaliąją elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių išteklių. Šiais metais tampame gaminančiu vartotoju, ir tai reiškia ne tik didesnį akcentą į tvarumą, bet ir galimybę suvaldyti sąnaudas energijai, ypač kainų šuolių metu. Planuojame, kad saulės jėgainė patenkins 24 proc. metinio „Inno Line“ energijos poreikio ir turėtų atsipirkti per 5 metus“, – pranešime cituojamas bendrovės vadovas Ramūnas Marozas.

Anot jo, bendra investicija į jėgainę, kuri prilygsta maždaug dviejų Kauno Dariaus ir Girėno stadionų plotui, siekia 1,4 mln. eurų. Dalį išlaidų kompensuoja valstybė. Saulės elementai užims maždaug pusę „Inno Line“ pastato stogo, todėl išaugus poreikiui ateityje būtų galimybė elektrinę plėsti.

„Didžiausios Baltijos šalyse saulės jėgainės projekto ant pastato stogo ėmėmės suprasdami laukiančius iššūkius ir dėl medžiagų bei įrangos tiekimo, ir dėl logistikos. Ypatingo komandos profesionalumo reikalauja ir beveik 7 300 panelių montavimas 30 tūkst. kv. m. plote. Tai planuojame padaryti per porą mėnesių. Dar maždaug tiek pat laiko užims sistemos bandymai ir prijungimas prie elektros tinklų. Šiuo metu montavimo darbai vyksta sklandžiai ir tikimės projektą baigti nustatytu laiku“, – teigia „Via Solis Energia“ vadovas Rimvydas Karoblis.

Planuojama, kad pilnu pajėgumu saulės jėgainė ant „Inno Line“ stogo pradės veikti rugsėjį. Pasak R. Marozo, per pirmus eksploatacijos metus ji turėtų pagaminti apie 3,1 GWh elektros energijos. Skaičiuojama, kad dėl to į atmosferą nepateks maždaug 1 111,5 t CO2. Tai prilygsta dviem skrydžiams lėktuvu aplink Žemę arba beveik 250 automobilių per metus išmetamų dujų kiekiui.

Tai ne pirmoji saulės jėgainė ant SBA įmonių stogų. 1 MW elektrinė jau 5 metus veikia ir ant bendrovės „Klaipėdos baldai“ stogo. Ji patenkina apie 8 proc. įmonės metinio energijos poreikio.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Ant stogo montuojama didžiausia Baltijos šalyse saulės jėgainė” komentarų : 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Naujos darbo vietos Klaipėdoje ir rajone

Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) praneša, jog pagal sudarytas stambių investicinių projektų sutartis Lietuvoje sukurtos 586 darbo vietos, o investicijos ...
2024-05-09
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Mums rašo

SBA grupės savanorystės banga pasiekė ir „Vyturio“ progimnaziją

Mokslo metų pradžioje progimnazijos aktyviausieji mokiniai išsikėlė tikslą – turėti kūrybinę erdvę, kurioje galėtų ne tik atsikvėpti, bet ir kurti, ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Šilumos kaina Klaipėdoje - didžiausia tarp didmiesčių

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba skelbia, kad kovą vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 7,07 ct/kWh (be PVM). Tuo metu ...
2024-03-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This