Klaipėdoje – Baltijos SGD ir naujosios energetikos forumas

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-06-06

Šią savaitę Klaipėdoje vyksta trečiasis Baltijos SGD ir naujosios energetikos forumas (angl. Baltic LNG & New Energies Forum), skirtas regioninio bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje ir sklandžios energetinės transformacijos temoms. Kartu su tarptautine energijos terminalų operatore „KN Energies“ rengiamame tarptautiniame forume dalyvauja per 150 dalyvių – Europos energetikos sektoriaus atstovų, tarptautinių ekspertų ir sprendimų priėmėjų bei politikos formuotojų.

Organizatorių nuotr.

Ypatingas dėmesys šių metų renginyje skiriamas Europos SGD tiekimo pajėgumų didinimui ir esamos energetikos infrastruktūros pritaikymui ateities energetiniams poreikiams bei anglies dioksido (CO2) emisijų mažinimui. Taip pat akcentuojama regiono valstybių bendradarbiavimo plėtojant energetikos infrastruktūrą, pritaikytą naujiems energijos šaltiniams, svarba. Tokie ištekliai kaip vandenilis, jūrinio vėjo energija ir biometanas vaidins svarbų vaidmenį siekiant Europos klimato tikslų.

„Šiuo metu Europa turi du svarbiausius energetikos tikslus – sparčiu tempu judėti link klimato neutralumo ir užsitikrinti savo energetinių poreikių patenkinimą bei stabilų energijos tiekimą minimizuojant geopolitines rizikas. Šiuos tikslus svarbu suderinti, o tam būtinas koordinuotas veikimas ir reikiamos infrastruktūros plėtra. Nauji iššūkiai ir tikslai diktuoja būtinus pokyčius ir energetikos sistemos transformacijoje – apie tai turime galimybę diskutuoti forume“, – sako Lietuvos energetikos viceministrė Inga Žilienė.

Viceministrė renginyje aktualijas pristatė apžvelgdama pagrindinius Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos aspektus.

Akcentuojant naujųjų energijos šaltinių svarbą ir vis didesnį industrijos dėmesį jiems, renginys šiemet iš Baltijos SGD ir dujų forumo pervadintas į Baltijos SGD ir naujųjų energijos šaltinių forumą.

„Artėjant užsibrėžtam klimato neutralumo terminui visa Europa ir mūsų regionas turi paspartinti savo energetinę transformaciją, o kartu užsitikrinti energetinį saugumą ir nepriklausomybę. Tam yra būtinas šalių tarpusavio bendradarbiavimas. Tai yra viena iš stabilaus ir užtikrinto persiorientavimo nuo pavojingų strateginių priklausomybių ir CO2 intensyvios energetikos prie į klimato tikslus orientuotos infrastruktūros sukūrimo sąlygų. Baltijos SGD ir naujosios energetikos forumas yra aktuali ir savalaikė platforma tokio bendradarbiavimo skatinimui ir geriausių sprendimų paieškoms, kurie itin aktualūs „KN Energies“, iki 2050-ųjų siekiančiai savo veiklą paversti neutralia klimatui“, – sako „KN Energies“ generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Forumo metu energetikos industrijos ekspertai ir stebėtojai, įmonių ir asociacijų atstovai, reguliacinės aplinkos formuotojai ir sprendimų priėmėjai iš įvairių šalių skaitė pranešimus, komentavo specifinių atvejų analizes, apžvelgė naujausias sektoriaus tendencijas.

Tarp konferencijos temų – naujųjų energijos šaltinių potencialas, SGD vaidmuo žaliojoje transformacijoje, SGD produktų rinkos prognozės, galimas Ukrainos dujų infrastruktūros vaidmuo užtikrinant Europos energetinę nepriklausomybę, technologinių energetikos infrastruktūros naujovių aptarimas ir kt.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Naftininkai susirūpino „aukštesniu saugos kultūros lygiu”

„Saugos kultūros lygio įvertinimo, audito ir gerintinų sričių identifikavimo paslauga. Saugos strategijos 2030 metams parengimas ir strategijos įgyvendinimo plano parengimas”, ...
2024-07-06
Skaityti daugiau

Nuomonės

ES gali padidėti rusiškų dujų pasiūla

Kokia bus Rusijos prezidento Vladimiro Putino reakcija po šviežiai paskelbtų Europos Sąjungos (ES) sankcijų 14-ojo paketo? Šiame pakete numatytas draudimas ...
2024-06-27
Skaityti daugiau

ELTA

Kodėl kitąmet augs SGD terminalo veiklos kaštai?

Lietuvai iki kitų metų išpirkus suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą „Independence“, terminalo veiklos kaštai didės dėl iki nulio sumažintos pastoviosios ...
2024-06-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This