Klaipėdos valdžia vėl keis strategiją (3)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-06-07

Nors savivaldybė 2024–2026 metų savo strateginį veiklos planą patvirtino šį vasarį, meras siūlo jį keisti ir išdėstyti nauja redakcija. Be kita ko, siūloma didinti finansavimą priemonei „Atstovavimo teismuose ir teismų sprendimų vykdymo organizavimas bei teismo išlaidų apmokėjimas“ dėl esą sudėtingų, didelės apimties bei specifinių žinių reikalaujančių bylų, perduotų advokatams.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Papildomą finansavimą meras siūlo ir kultūros bei meno projektų daliniam finansavimui, nes paskelbus atitinkamą konkursą ekspertų komisija teigiamai įvertino 9 projektus, kuriems nebepakaktų lėšų pagal „finansavimo rėžius”, numatytus sąlygose, kurias meras savo potvarkiu patvirtino pernai gruodį.

Be kita ko, siūloma sumažinti finansavimą tiltų ir kelio statinių priežiūrai, nes, užsitęsus viešųjų pirkimų procedūroms, dalis Biržos tilto remonto darbų persikels į kitus metus, o Aukštosios g. rekonstrukcija perkeliama į 2025–2026 m. dėl Tomo g. numatytų statybų.

Taip mažinamas finansavimas viešųjų erdvių ir gatvių apšvietimo įrengimo darbams bei daugiabučių kiemų apšvietimo projektavimui ir įrengimui, nes vyksta darbų perdavimas UAB „Klaipėdos paslaugos“ ir iki metų pabaigos ne visi suplanuoti projektai bus įgyvendinti.

Mažinamas finansavimas ir I etapo 47,4 ha Medelyno gyvenamojo rajono infrastruktūros išvystymo projektui, nes nutraukus sutartį su projektuotoju ieškoma naujo tokios paslaugos teikėjo.

Į strateginį veiklos planą siūloma įtraukti ir naujas priemones bei papriemones: „Klaipėdos regiono pasiekiamumo ir žinomumo didinimas 2024–2026 metais“, „Privažiuojamojo kelio įrengimas prie „Vyturio“ progimnazijos“, „Kelio Nr. KL1277 į Kairių poligoną ruožo remonto darbai“, „Sveikatos centro veiklos modelio diegimas Klaipėdos mieste“, „Sveikatos priežiūros specialistų rengimas ir pritraukimas į Sveikatos centrą Klaipėdos mieste“, „BĮ Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų pastato (Turistų g. 28) remontas“ ir kt. 

Siūloma didinti kai kurių priemonių ir papriemonių finansavimo apimtį. Vienoje iš jų daugiau pinigų numatoma skirti kultūros paveldo objektų tvarkybos darbams finansuoti, nes buvo sulaukta daugiau paraiškų. Lėšų numatoma ir „Klaipėdos paslaugų“ įstatinio kapitalo didinimui, kad įmonė galėtų atsiskaityti įsigyti už elektra varomus autobusus, ir „Klaipėdos energijos“ teritorijos Danės gatvėje įveiklinimo koncepcijos parengimui, analizei bei galimo scenarijaus pateikimui. 

Papildomų lėšų reikia ir viešųjų erdvių (šviesoforų, fontanų, tualetų ir kt.) apšvietimo tinklų bei įrangos eksploatacijai, kadangi įdiegus išmaniuosius skaitiklius ir toliau tęsiant jų įdiegimą, padidėjo sąnaudos už elektros energiją.

Papildomo finansavimo šiems pokyčiams neprireiks – lėšos tiesiog perkeliamos iš vienų eilučių į kitas.

Žymos: | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Klaipėdos valdžia vėl keis strategiją”: 3

 1. UAB Klaipėdos paslaugos parašė:

  Įdomu, kieno ausys kyšo iš šito „kromelio”?? Kieno gi čia REALIAI ‘asmeninis biznelis’ – nes jau įtartinai daug visko Klaipėdoje užsiėmė šitos iš nežinia kur atsiradusios „Klaipėdos paslaugos”

 2. Tai reiškia daug pažeis įstatymų ir žino bus paduotas į teismus parašė:

  siūloma didinti finansavimą priemonei „Atstovavimo teismuose ir teismų sprendimų vykdymo organizavimas bei teismo išlaidų apmokėjimas“ dėl esą sudėtingų, didelės apimties bei specifinių žinių reikalaujančių bylų, perduotų advokatams.

  • Bloga praktika parašė:

   iš verslo pusės.Dėl pralaimėtų konkursų teistis ir ieškoti teisybės be galo ir be krašto.Dėl to užsitęsia darbai ir didėja kainos.Ir ,žinoma, bylinėjimosi išlaidos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Naujiems savivaldybės rūmams įkurdinti - dar viena galimybių studija

Klaipėdos savivaldybė, turinti užmačių savo naujus rūmus statyti AB „Klaipėdos energija” teritorijoje prie Dangės upės, po neskelbiamos apklausos procedūrų pasirašė ...
2024-06-25
Skaityti daugiau

Sportas, Svarbu

Pristatomi Klaipėdos ledo arenos projektiniai pasiūlymai

Klaipėdos valdžios užmojai kitokiu nei koncensijos būdu statyti naują ledo arenos kompleksą buvusios II vandenvietės teritorijoje Paryžiaus komunos gatvėje įgavo ...
2024-06-25
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Patvirtinta nauja Klaipėdos savivaldybės administracijos struktūra

„Informuojame, kad naujoji Savivaldybės administracijos struktūra (pridedama) yra patvirtinta ir įsigalios nuo šių metų rugsėjo 3 d. Visi administracijos darbuotojai ...
2024-06-25
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This