Savivaldybė sudarė milijoninį vidaus sandorį su „Klaipėdos paslaugomis“ (3)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-06-12

Uostamiesčio savivaldybė sudarė 1,2 mln. eurų vertės vidaus sandorį su savo kontroliuojama bendrove „Klaipėdos paslaugos“ dėl uostamiesčio viešųjų erdvių, gatvių ir takų elektrifikacijos tinklų įrengimo bei remonto paslaugos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Trejų metų trukmės sutartyje, sudarytoje gegužės 20 dieną, teigiama, kad šis pavedimas savivaldybės įmonei „neturės neigiamos įtakos konkurencijai, nes analogiškų paslaugų Klaipėdos mieste neteiks jokie kiti ūkio subjektai, o jų pasitelkimas šioms paslaugoms teikti nesudarytų galimybių savivaldybei dinamiškai reaguoti į poreikį patenkinti besikeičiančius ne ekonominio pobūdžio aplinkosauginius ir socialinius kriterijus”.

Vietos savivaldos įstatyme yra numatyta, kad savivaldybės ir kiti paslaugų gavėjai Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka gali pavesti viešosios paslaugos teikimą jau įsteigtam viešųjų paslaugų teikėjui, kai teikiamos teritorijų ir gatvių priežiūros ir tvarkymo paslaugos.

Minėtoje sutartyje nurodoma, kad „fiksuoti įkainiai grindžiami būtinųjų sąnaudų susigrąžinimo, stabilumo principais ir sudaro prielaidas įgyvendinti šiuos tikslus – mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti ilgalaikę, patikimą bei kokybišką Klaipėdos miesto gatvių, takų ir kitų viešųjų erdvių elektros tinklų įrengimo, remonto paslaugą”.

„Klaipėdos paslaugos“ (buvęs Klaipėdos autobusų parkas) teikia keleivių vežimo mieste, priemiesčiuose, šalyje ir užsienyje paslaugas. Taip pat užsiima autobusų nuoma, serviso, keleivinės laivybos, gatvių valymo ir apšvietimo paslaugomis.  

Šiuo metu meras siūlo perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausantį finansinį turtą – 1,684 mln. eurų savivaldybės, kaip akcininkės, įnašą uždarajai akcinei bendrovei „Klaipėdos paslaugos“, didinant šios bendrovės įstatinį kapitalą.

Jau skelbta, kad Europos prokuratūra kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl bandymo apgaule įgyti 200 tūkst. eurų Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos lėšų ir perdavė bylą teismui. Joje kaltinimai pareikšti MB „Exubero” savininkei ir vadovei Ingridai Ramanauskienei bei jos sutuoktiniui, „Klaipėdos paslaugų” generaliniam direktoriui Vaidui Ramanauskui, taip pat šios įmonės finansų departamento direktorei Elidai Mantulovei, eksploatacijos departamento direktoriui Imantui Paliakui, kitos MB direktoriui ir statybos darbų vadovui, techniniam prižiūrėtojui bei dviem juridiniams asmenims. Asmenys kaltinami dokumentų klastojimu ir disponavimu suklastotais dokumentais, europinės tikslinės finansinės paramos gavimu apgaule, apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu ir organizavimu, o V. Ramanauskas taip pat – ir piktnaudžiavimu bei turto iššvaistymu.

Bendrovės „Klaipėdos paslaugos” akcijų valdytoju dabar esantis meras Arvydas Vaitkus dar pernai gegužę „Atvirai Klaipėdai“ teigė, jog kol kas pretenzijų V. Ramanauskui neturi.

„Nesu linkęs nuteisti žmonių, kol to nepadaro atitinkamos struktūros. Jei bus tokie sprendimai, tada ir bus daromos atitinkamos išvados”, – tada komentavo meras.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Savivaldybė sudarė milijoninį vidaus sandorį su „Klaipėdos paslaugomis“”: 3

  1. siaips parašė:

    Jei sandorio eigai savivaldybe nesukurs šiltnamio sąlygų ir Klaipėdos paslaugos tikrai atliks kokybiškas paslaugas ir 100 procentu savo jėgomis o ne per subrangovus iš kitu miestu tada ir mes klaipėdiečiai laimėsime nes mokesčiu pavidalu dalis pinigu vėl sugris i miesto biudžetą, o tai gal atsiras geriau sutvarkyta gatve ar mokykla suremontuota ir tt, O jei per vieša pirkimą ta darbą atliktu kito miestelio darbštuoliai tai ir pinigėliai sueitu i ta miesteli ir Vilniaus kiaura kišene subyrėtu o Klaipėdai tik…..mažas trupinukas . Bet jei savivaldai tos paslaugos už 1,2 m yra užaukštintos tada gausis švogeriavimas. Na juk yra protingu žmogeliuku kurie galėtu miestiečiams pašnabždėti ar savivaldybės valdininkai su meru priešaky ir Klaipėdos paslaugos nėra švogeriai tame reikale.

  2. Rašo perdavė bylą parašė:

    teismui. Tai teismas kada įvyks, po 10 ar 20 metų….. Žodžiu nieko naujo vakarų fronte – operatyvininkas ką nori tą ir daro.

  3. T parašė:

    Gera kompanija, galimai organizuota nusikaltėlių grupė ir dvarponis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

„Bolt“ paspirtukai prieš klaipėdiečius 2 

Prieš gerą mėnesį rašiau, kaip „Bolt“ paspirtukai mūsų miestelyje visame gražume atskleidžia karaliaus nuogumą. Kaip laisvai kėlė ši įmonė su ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politinių ambicijų kaina – 11 477 eurai iš mokesčių mokėtojų kišenės

Remigijaus Žemaitaičio ir jo bendražygių užsukta istorija, į kurią sutiko įsitraukti ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, mokesčių mokėtojams kainuos per ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politikai giriasi sumažinę Klaipėdos oro taršą

„Viso labo tereikėjo dvigubai padidinti valymo skaičių ir problema pradėjo ženkliai mažėti, – Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos ...
2024-07-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This