Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojai lankėsi Prancūzijoje

Mums rašo
Eglė Akudovičienė
2024-06-17

Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojos lankėsi Prancūzijos Le Mans mieste esančiame Lycee Bellevue. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Eglė Akudovičienė bei geografijos mokytoja Jurgita Jonaitienė dalyvavo Europos Sąjungos finansuojamame projekte Erasmus + ,,Digi&Green School”. Vyko licėjaus darbo stebėsenos veikla.

Pirmiausia mokytojos buvo supažindintos su gimnazijos administracijos darbu. Mokykloje mokosi 1300 mokinių, dirba beveik 200 darbuotojų. Reikia labai nuoseklaus ir kruopštaus strateginio planavimo, kad įstaigos veikla vyktų be trikdžių. Mokyklos administracijos darbuotojams siūloma gyventi greta esančiose, valstybei priklausančiose patalpose, kad nereikėtų švaistyti laiko kelionei į darbą ir iš jo. Skatinant tvarumą mokytojams taip pat suteikiami pusiau elektriniai dviračiai, kuriais raginama važiuoti kuo daugiau. Apsilankius gimnazijos mokytojų kambaryje, matyti, kad dauguma pedagogų rankose laiko dviračių šalmus. Žavi gebėjimas, noras ir valstybės palaikymas gyventi tvariai bei tausoti aplinką.

Antrasis susižavėjimą kėlęs dalykas buvo licėjui priklausantys pastatai. Vienas iš jų įsikūręs buvusio vienuolyno patalpose. Tai realybėje egzistuojantis Hario Potero Hogvartsas.

Didžiuliai skliautai, freskos, kelis amžius menantys laiptų turėklai. Tokioje erdvėje stebint, kaip mokytojai su mokiniais nagrinėja prancūzų literatūrą, nenoromis atsiranda didingumo bei gelmės pojūtis. Taip pat yra neseniai pastatytas pastatas. Jame daugiau sutelkties į gamtos mokslus. Atskiros laboratorijos biologijai, fizikai, chemijai. Licėjaus mokiniai tyrinėja bei perpranta gamtos paslaptis.

Baltijos gimnazijos mokytojos aplankė ir kino meno pamoką. Teko stebėti būsimo filmo pristatymo žiuri repeticiją. Gimnazistų sukurti, nufilmuoti ir sumontuoti filmai vasaromis rodomi miesto kino salėje. Pristatydami savo sukurtus kūrinius mokinai daugiausiai dėmesio telkė į vertybes arba antivertybes, kurios bus išryškinamos, atskleidžiamos įvairiomis spalvomis.

Stebėtos literatūros, geografijos, istorijos pamokos, mokiniai pristatė veiklas, kurias vykdė Erasmus + projektuose įvairiose šalyse, vyko smagus ir nuoširdus bendravimas su mokiniais, mokytojais, kitais licėjaus darbuotojais. Vyko pokalbiai, dalijimasis patirtimi. Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojos parvyko namo praturtėjusios, pasimokiusios, pasimatavusios ir įsivertinusios ne tik lietuviškame kontekste.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Žinių sėmėsi Malagoje

Vasarą Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokytojai ne tik ilsisi, bet ir kaupia naujas žinias. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Žukauskienė ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Mums rašo

Liepos 14-oji - reikšminga ir Prancūzijos bei Lietuvos santykiams

Šiandien Prancūzijoje švenčiamo 235-osios Bastilijos paėmimo metinės, nors sudėtinga politinė situacija (vos prieš savaitę įvykusiame parlamento rinkimų antrajame ture išvengus ...
2024-07-14
Skaityti daugiau

Švietimas

Gintarinis pavasaris džiugino žiūrovus

Jau penktą pavasarį šokėjai iš visos Lietuvos suvažiavo į konkursą ,,Gintarinis pavasaris 2024“, kuris vyko Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijoje. Organizatorių ...
2024-06-01
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This