Tarp apdovanotojų – ir klaipėdietis aktorius (2)

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-07-06

Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Prezidento dekretu šią dieną iš viso apdovanoti 75 asmenys.

Tarp apdovanotųjų – Klaipėdos dramos teatro aktorius Darius Meškauskas, kuriam už „prasmingą, gilų aktorinį būvį teatro scenoje ir kine, kuriant įtaigius, plataus rezonanso sulaukiančius vaidmenis tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, taip pat už įkvepiantį pedagoginį darbą“ skirtas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius.

„Iš Karaliaus Mindaugo mes visi sulaukėme karališkų dovanų. Mums jis paliko ne tik turtingą valstybingumo tradiciją, bet ir apsisprendimą sukti į krikščioniškuosius Vakarus. Visa likusi Lietuvos istorija tebuvo pastangos įgyvendinti šį pirminį sumanymą – užimti deramą vietą pasaulio šalių žemėlapyje“, – ceremonijoje sakė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, patyrę šlovingų pergalių, bet taip pat ir apmaudžių nesėkmių, atlaikę brutalios priespaudos laikotarpius, visada išlikome orūs ir atkaklūs, pasirengę išdidžiai visam pasauliui giedoti savo išsvajotą – laisvės ir nepriklausomybės – Dainų dainą.

„Šiandien, ir per amžius, karalius Mindaugas kviečia mus drąsiai kurti savo valstybės istoriją. Nuo neatmenamų laikų Lietuvos stiprybė buvo jos veržlūs, vieningi ir laisvę mylintys žmonės. Su didžiausiu užsidegimu gindami ir saugodami Lietuvos valstybingumą, tautos istorijos puslapiuose jie įspaudė iš kartos į kartą perduodamą pažangos ir kūrybos troškimą“, – susirinkusiems sakė šalies vadovas.

Prezidentas padėkojo visiems ceremonijoje apdovanotiems Lietuvos ir užsienio piliečiams už tai, kad veržli ir kūrybinga Lietuva vis ryškiau matoma dabarties pasaulyje. Kad jie aistringai ir neretai peržengdami valstybių sienas garsina Lietuvos vardą. Kad tarnaudami profesiniam pašaukimui ir žmogiškiesiems idealams, stiprina ne tik atskiros bendruomenės, šalies, bet ir viso pasaulio tvarką.

Valstybės apdovanojimai – tai prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją.

Žymos: | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Tarp apdovanotojų – ir klaipėdietis aktorius”: 2

  1. Ne tik Meškauskas parašė:

    Buvo ir daugiau apdovanotų klaipėdiečių. Pavyzdžiui, choreografas Vidmantas Mačiulskis.

  2. Gerhard parašė:

    Kokia puiki naujiena Klaipėdai. Nuoširdžiausi sveikinimai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

G. Nausėda: esu šokiruotas ir pasibaisėjęs dėl pasikėsinimo į D. Trumpą

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako esąs šokiruotas ir pasibaisėjęs išpuoliu prieš buvusį Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentą Donaldą Trumpą. Anot ...
2024-07-14
Skaityti daugiau

ELTA

Prisiekęs G. Nausėda: neretai ginčydamiesi kūrėme stipresnę Lietuvą

Antrai kadencijai prisiekęs Klaipėdoje gimęs prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad per pastaruosius penkerius metus pavyko nuveikti daug. Visgi, šalies vadovas ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Miestas

Valstybės dienos išvakarėse - didžiulė trispalvė

Penktadienį, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse, Klaipėdoje suplevėsavo 45 kvadratinių metrų ploto Lietuvos vėliava. Savivaldybės nuotr. Trispalvė iškelta virš ...
2024-07-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This