Naujojoje Klaipėdos galerijoje – dvi naujos parodos (1)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-07-08

Liepos 12-ąją, penktadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“) bus atidaroma Artūro Tamašausko mažųjų formų skulptūrų paroda „Mutacija“ ir Gintaro Pankevičiaus tapybos paroda „Apie vandenį, vėją, laivus ir žuvėdras“.

A. Tamašauskas kuria mažųjų formų skulptūras, dažnai naudodamas ready made priemones. Jo žvilgsnį traukia nereikalingi, atgyvenę, savo istorijas turintys daiktai, o jie, pakliuvę į dailininko rankas, įgauna prasmę, grįžta į naują nūdienos laiką, tampa reikšmingais meno kūriniais.

„Kūrybos stilistika artima steampunk kultūriniam judėjimui, tačiau su savitu požiūriu į tai. Naujai įtaigi plastika ir priemonės iš daiktų, kažkada turėjusių visai kitą gyvenimą (paskirtį), grįžta į naują nūdienos laiką, sukeldami dvejopus jausmus. Gaunamas kūrinys naujai emocinei patirčiai praplečia jausminį ryšį tarp buvusio ir naujai gimstančio objekto. Gerai įvaldytos specifinės medžiagos ir profesionalus tradicinių ir naujų technologijų taikymas (specialios studijos ir ilgalaikė praktika) duoda kūrybinį rezultatą. Artūro kūriniai estetiškai įtaigūs, jaudinantys ir keliantys teigiamą emociją su lengva humoro doze. Menininkas, pajutęs Viktorijos epochos mechanizmų romantiką, meistriškai įvaldęs perdirbinių technologijas, teigia įgaunąs kūrybinę laisvę, gebėjimą matyti realybėje neegzistuojančius dalykus. Kelių epochų kultūrų jungimas duoda netikėtą rezultatą ir pačiam autoriui“, – parodos autoriaus kūrybą analizuoja VDA Telšių fakulteto prof. Romualdas Inčirauskas.

Artūras Tamašauskas gimė 1963 m. Anykščių rajone, Viešintose. 1984–1989 m. studijavo Telšių taikomosios dailės technikume (dabar – VDA Telšių fakultetas) ir įgijo metalo dailininko kvalifikaciją. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Tapytojas Gintaras Pankevičius įkvėpimo kūrybai semiasi iš gamtos. Greita tapymo maniera vaizduodamas regimosios aplinkos įspūdį, dailininkas nesistengta perteikti realistiškų vietos bruožų, o tik labiausiai reikšmingas jos vertes. G. Pankevičiaus paveikslus vienija vientisas monochrominių atspalvių koloritas, platūs minkšti potėpiai.

Gintaras Pankevičius gimė 1956 m. Kaune. 1984 m. baigė LTSR valstybinio dailės instituto (dabar – VDA) Pramoninės dailės fakultetą ir įgijo taikomosios ir dekoratyvinės dailės dailininko specialybę. Kuria tapybos srityje, yra sukūręs meninio stiklo darbų. Nuo 1997 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Parodose dalyvauja nuo 1984 m.

Parodos veiks iki rugpjūčio 8 d.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Naujojoje Klaipėdos galerijoje – dvi naujos parodos” komentarų : 1

  1. Raims Šimke parašė:

    Įdomu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Muziejus kvies susitikti prie švyturio

Liepos 23-ąją, 17.30 val., Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaroma paroda „Susitikime prie švyturio“. Paroda bus ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

Kultūra

Domšaičio galerijoje – Angelinos Banytės darbų paroda

Prano Domšaičio galerija liepos 11 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į parodos „Angelina Banytė: modernios freskos ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Regionas

Supažindins su Antano Smetonos atostogomis Palangoje

Liepos 3 d., trečiadienį, 17 val., Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje bus atidaroma jau ketvirtoji šiemet vieno eksponato parodų ciklo ...
2024-06-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This