Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-04 |
Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) rugsėjo 12-ąją, ketvirtadienį, 17.30 val., bus pristatoma Virginijaus Viningo personalinė paroda „Moters anatomija“.
Anot organizatorių, parodoje kūrėjas nagrinėja ne tik vyrą ir moterį kaip atskirus subjektus, bet giliau įsigilina į vyriškumo ir moteriškumo temas. Jo darbai kviečia žiūrovą apmąstyti šias sąvokas platesniame kontekste, atspindinčiame socialines, kultūrines ir asmenines patirtis.
„Visų parodoje eksponuojamų paveikslų – džiazo, imtynių, teniso, baleto tematiką vienija tai, kad juose visuose vaizduojama moteris. Per šokančios, dainuojančios, grojančios, kovojančios moters charakteringą judesio anatomiją, menininkas braunasi link žmogiškosios gelmės, sielos, tarsi norėdamas rasti atsakymus į klausimus, kurie dar neužduoti, bet kažkur viduj kirba nepažinumo smalsumas, vedantis prie prima balerinos, kovų menų pasaulio čempionės ar džiazo roko divos Amy Winehouse studijos. Su kiekviena iš jų vyksta nebylus vidinis dialogas – akis į akį. Sudėtingas ir dramatiškas, atimantis daug energijos, arba lengvas ir žaismingas ir visais atvejais – teikiantis emocinį pasitenkinimą. Visi menininkai daugiau ar mažiau, užslėptai savo kūryboje pasitelkia savo gyvenimą. Nesąmoningai, organiškai. Todėl Tapytojo V. Viningo paveikslas tampa savarankišku „gyvu organizmu“, nepaliekančiu žiūrovo abejingu, rezonuojančiu, užmezgančiu intymią pažintį, dažnai lemtingą – kai šie du apsigyvena kartu, bendruose namuose“, – rašoma pranešime spaudai.
Virginijus Viningas gimė 1960 m. Pasvalyje. 1990 m. baigė Vilniaus Dailės Akademiją, kur studijavo tapybą ir kompoziciją pas profesorių Algirdą Savicką. Nuo 1990 m. V. Viningas gyvena ir kuria Klaipėdoje, kur dirba Eduardo Balsio menų gimnazijoje, dėsto tapybą, kompoziciją bei akvarelę. Per savo kūrybinę karjerą Virginijus Viningas surengė daugiau nei 40 personalinių parodų Lietuvoje, Vokietijoje, JAV ir Suomijoje, taip pat dalyvavo daugiau nei 20 grupinių parodų įvairiose pasaulio šalyse. Jo darbų yra įsigyjusios tokios institucijos kaip Lewben Art Foundation (Noewe Foundation) ir MO muziejus, taip pat privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Japonijoje, Amerikoje, Vokietijoje ir kitur. 2018 m. menininkas buvo apdovanotas Lietuvos dailininkų sąjungos aukso ženkleliu už savo indėlį į ekspresyvaus potėpio ir spalvų džiazo drobėje vystymą bei ilgametį darbą sąjungos taryboje.
Paroda veiks iki spalio 19 d.
Parašykite komentarą