Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-05 |
Ketvirtadienį VMG grupės kompanija „VMG Technics“ Klaipėdos oro uosto teritorijoje, Dirvupių kaime, atidarė didžiausią Baltijos šalyse pramonės inovacijų parką „VMG Technics R&D Park“.
Martyno Vainoriaus nuotr.
VMG savininkas Sigitas Paulauskas pristatydamas inovacijų parką teigė, kad šioje vietoje bus „sukoncentruota daugiausiai proto“, kuris padės išlaisvinti žmones nuo sunkaus ir kvailo darbo.
„Mes neišsigandom nei pandemijos, nei karo, nei visokių grėsmių. Gyvenimas yra gražus ir jis eina į priekį,“ – atidarymo kalboje sakė S. Paulauskas
Pramonės inovacijų parko statinių plotas siekia 17 580 kv. metrų, iš kurių 15 560 kv. metrų sudaro gamybinės – sandėliavimo patalpos, 3 736 kv. metrų – administracinės patalpos ir 1 684 kv. metrų – techninės, administracinės patalpos. Bendras parko plotas siekia beveik 21 000 kv. metrų. Jame bus kuriami ir diegiami inovatyviausi robotikos, automatikos, dirbtinio intelekto ir kiti technologiniai sprendimai, skirti Baltijos, Skandinavijos, JAV, Japonijos, Australijos bei kitų šalių pramonės lyderiams.
„Ši 170 hektarų teritorija taps moderniausiu Lietuvoje industriniu parku“, – apie greta valdomus sklypus sakė S. Paulauskas
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sveikino Lietuvą su tokiu projektu.
„Mes, Lietuva, nesam ir niekada nebebūsim pigios darbo jėgos šalimi. Mes esame žinių ekonomika, – teigė ministrė ir pridūrė, – šiandien tokia gamykla yra Lietuvos veidrodis.“
Teigiama, kad „VMG Technics R&D Park“ skatins ir bendradarbiavimą su aukštosiomis bei profesinėmis mokyklomis – čia veiks atskira 400 kv. m mokymosi erdvė, studentams bei moksleiviams bus suteiktos praktikos galimybės.
Į šį projektą iš viso investuota apie 30 mln. eurų, čia dirbs 250 specialistų.
„VMG Technics“ vadovas Mantas Leknius sako, kad įkurtoje laboratorijoje bus vykdoma mokslinė, eksperimentinė veikla: bandymams yra įgyti specialūs įrengimai, kuriais vykdomas testavimas, duomenų rinkimas ir analizė.
„Svarbu, kad tai nėra ir nebus užrakinta po devyniais užraktais. Tiriamosiomis-mokslinėmis erdvėmis galės naudotis pramonės pažanga suinteresuotos kompanijos, Lietuvoje ir užsienyje veikiantys technologijų universitetai, su kuriais jau dabar vystomi bendri projektai. Įmonės viduje darbuotojų kompetencijų gerinimu buvo rūpinamasi nuolat, o dabar, duris atvėrus naujam projektui ir atsiradus tinkamai erdvei, nuspręsta turimomis žiniomis pasidalinti ir su išorės partneriais, klientais. Rėmėmės patirtimi iš viso pasaulio, mokėmės ir stebėjome, kaip veikia kiti, užmezgėme ryšius su tokiais pasaulinio masto pramonės lyderiais, kaip „ABB“, „Siemens“, „Beckhoff “, „Lenze“ ir kitais. Tikime, kad šiame parke suvieniję ekspertus ir mokslininkus sulauksime naujų išradimų, kurie garsins Lietuvą pasaulyje“, – teigia M. Leknius.
Parko statybos buvo pradėtos prieš trejus metus.
Parašykite komentarą