Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-20 |
Krūties vėžį gydantys medikai penktadienį lankėsi Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL), kur jau dešimtą kartą vyko didžiausia šalyje tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija, dedikuota krūties vėžio tausojančiam gydymui aptarti. Gausus būrys specialistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių dalinosi diagnostikos ir gydymo aktualijomis bei naujovėmis, teikiamų paslaugų prieinamumo onkologiniams pacientams gerinimo galimybėmis.
KUL facebook nuotr.
„Tradicinėje konferencijoje dalyvauja medikai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio ekspertai. Visa tai liudija, kad yra poreikis tokiam renginiui. Konferencija susideda iš dviejų paralelinių sesijų – sisteminio, medikamentinio gydymo ir chirurginio bei lokalaus – spindulinės terapijos. Taip pat svarbi dalis – mutidalykinė komanda aptars sudėtingus klinikinius atvejus. Daug dėmesio skiriame molekulinių tyrimų reikšmei ir jų vietą šiandieninės krūties vėžio gydyme. Genetinė ašis – neatsiejama“, – sako pagrindinis konferencijos organizatorius, Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugijos pirmininkas, KUL Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas Alvydas Česas.
Pasak jo, krūties vėžys išlieka dažniausia moterų onkologine liga tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Vis labiau kalbama ir apie tai, kad šia liga serga ir vyrai.
„Svarbu diegti ir nemedikamentinį gydymą – refleksų terapiją. Mūsų tikslas – kad pacientai onkologinės ligos etapą praeitų kuo saugiau, efektyvesniu gydymu, su mažesnėmis pažaidomis. Tam būtina telkti jėgas ir dalintis patirtimi su kolegomis. Kiekvieną kartą galvojame ne tik įveikti vėžį, bet ir apie tai, užtikrinti pacientų gyvenimo kokybę“, – sako A. Česas.
Konferenciją „Krūtis tausojantis gydymas“ organizavo Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugija kartu su Klaipėdos universiteto ligonine, Klaipėdos universitetu ir Lietuvos krūties vėžio asociacija.
Parašykite komentarą