Valdžia lankė socialines globėjas

Regionas

Klaipėdos rajono savivaldybės darbuotojos lankėsi rajono socialinių globėjų šeimose. Anot Savivaldybės pranešimo, šiuo metu rajone yra dvi socialinės globėjos. Norą tapti socialiniu globėju yra pareiškęs ir dar vienas asmuo.

Pirmoji socialinė globėja Klaipėdos rajone – Ingida Lygnugarienė. Antroji – Skaidrė Mikalauskienė. Šiuo metu abiejų socialinių globėjų šeimos globoja po vieną vaiką. Abi moterys sutartinai tvirtina, kad laikina globa – neįkainojama patirtis ir dovana tiek globėjams, tiek vaikams.

Nuotraukoje – vicemerė Violeta Riaukienė su komanda dėkoja pirmajai socialinei globėjai Ingidai Lygnugarienei.

Socialinių globėjų šeimose vaikai pamato kitokį gyvenimo modelį, bendravimą. Vaikai turi ir savo pareigų, įsitraukia į šeimos gyvenimą. Padedant socialiniams darbuotojams yra organizuojami ir susitikimai su vaikų tėvais, pas kuriuos, jei išpildys visas sąlygas, vaikai grįš po laikinosios globos.

„Socialinis globėjas − tai visą parą dirbantis asmuo, kuris daro didžiulę įtaką tolimesniam vaiko gyvenimui. Socialinių globėjų perduotos vertybės, gyvenimiška patirtis ir išmintis – neišmatuojamos pinigais. Jie vaikams atiduoda save, savo šilumą, dalijasi namais. Dauguma į globos intitucijas pakliuvusių vaikų nėra matę gero šeimos pavyzdžio, todėl laikinoji globa – galimybė vaikams gyventi šeimoje, pajusti namų šilumą, pamatyti kitokį gyvenimo modelį“, – pranešime cituojama vicemerė Violeta Riaukienė.

Asmenys, pateikę visus reikiamus dokumentus, išklausę globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus, gavę teigiamą išvadą ir pažymėjimą, gali tapti socialiniais globėjais, kuriems bus mokamas atlyginimas. Atlyginimas priklauso nuo globojamų vaikų skaičiaus: kai šeimoje nėra globojamas vaikas, mokama 1,5 minimalaus mėnesino atlygio (MMA) dydžio išmoka per mėnesį, už 1 globojamą vaiką, kol vaikas gyvena pas globėją, – 2 MMA, už 2 vaikus – 3 MMA, už 3–4 MMA. Taip pat socialiniams globėjams skiriama vienkartinė 488 eurų įsikūrimo pašalpa už kiekvieną kuriamą laikinosios globos šeimoje vietą.

Socialiniai globėjai taip pat turi teisę į atostogas. Į socialinių globėjų šeimas gali patekti bet kokio amžiaus vaikai iki 18 metų, kurių laikinoji globa gali tęstis iki 12 mėnesių.

 

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Klaipėdos rajone religinėms bendruomenėms skirta 75 tūkst. eurų

Net septynioms Klaipėdos rajone veikiančioms tradicinėms religinėms bendruomenėms įvairioms iniciatyvoms įgyvendinti paskirstyti 75 tūkstančiai eurų. Taip siekiama prisidėti prie joms ...
2024-03-21
Skaityti daugiau

Regionas

Gargžduose atsiras dar vienas vaikų darželis

Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia ieškanti projektuotojo naujam vaikų darželiui Gargžduose. Planuojama, kad darželį, atsirasiantį Karaliaus Mindaugo gatvėje, galės lankyti per ...
2024-02-06
Skaityti daugiau

Regionas

Gargžduose atsiras naujas modulinis darželis

Klaipėdos rajono savivaldybė praneša, kad žengtas dar vienas žingsnis modulinio darželio Gargžduose statybos link – pasirašyta projektavimo sutartis. Planuojama, kad ...
2024-01-18
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This