„Portathon“ technologinių sprendimų kūrėjai – ir studentai, ir vadovai

Verslas

Rugsėjo 24-26 d. vyksiančio uosto technologijų hakatono „Portathon 2021“ dalyvių skaičius jau perkopė 50. Gyvai ir virtualiai susitiks komandos iš viso Baltijos jūros šalių regiono, nuotoliniu būdu taip pat prisijungs dalyviai iš Jungtinių Arabų Emyratų, Tailando.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) vadovas Algis Latakas tikisi, jog „Portathon“ prisidės suartinant plėtojamą uosto viziją ir inovatorius, kurie prisidėtų ją realizuojant.

„Atviras ir įtraukiantis hakatono formatas yra puiki platforma pažangiems sprendimams kurti, todėl džiaugiamės galėdami būti šios iniciatyvos partneriais. Mūsų vizija – turėti uostą, kuris būtų vienodai patrauklus tiek jūrinės pramonės atstovams, tiek bendruomenėms, su kuriomis puoselėjame tas pačias vertybes. Inovacijos, dėmesys ekologiniam aspektui, saugumas, optimalios sąlygos veikti verslui – visa tai itin svarbu”, – pranešime cituojamas KVJUD vadovas.

Jau trečiąsyk Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) organizuojamas hakatoną palaiko tiek Lietuvos jūrinio klasterio bendruomenė ir jūrinis verslas, tiek užsienio partneriai. „Portathon“ vėliavą Klaipėdai šiemet padeda nešti keturi tarptautiniai projektai – „Secmar“, „Connect 2 Small Ports“, „Liquid Energy“ ir „Exoprodigi“ .

Išbandyti savo jėgas 48 valandų trukmės technologinių sprendimų generavimo maratone jau pareiškė norą 10 komandų. Keliolika inovatorių, atstovaujančių skirtingoms šalims ir organizacijoms, pateikė individualias paraiškas – organizatoriai juos suskirstys į grupes pagal pageidaujamus spręsti iššūkius bei turimas kompetencijas. Registracija tebėra atvira, norintieji dalyvauti dar gali suskubti.

„Dėl pandemijos nulemtos situacijos Klaipėdos mokslo ir technologijų parke priimsime išimtinai dalyvius iš Lietuvos, tačiau hibridinis renginio formatas, kuris mums išties pasiteisino jau pernai, užtikrins renginio tarptautiškumą. Susitikimai ir darbas nuotoliniu būdu neišvengiamai tapo daugelio mūsų kasdienybe – visgi jausdami, kad potenciali hakatono auditorija yra išsiilgusi ir gyvo bendravimo bei interakcijų, šiemet įtraukėme partnerius užsienyje bei pasiūlėme dar dvi fizines lokacijas Vismare ir Karlskronoje“, – pasakojo KMTP inovacijų vadybininkė Erika Zavackienė.

Greta Klaipėdos universiteto studentų renginyje dalyvaus bendraminčiai iš Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Amity universiteto Dubajuje, Blekingės universiteto Švedijoje. Vieni ištikimiausių „Portathon“ dalyvių – Kauno kolegijos studentai. Drauge su jaunimu bus ir technologinius sprendimus generuosiančių įmonių bei jų padalinių vadovų, dėstytojų. Atskirą komandą suformavo lenkų organizacijos „Baltic Sea & Space Cluster” atstovai.

Komandas konsultuos atstovai iš Klaipėdos uosto, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos universiteto, Lietuvos aukštosios jūreivystės
mokyklos, Lietuvos inovacijų centro, skaitmenizacijos sprendimų ekspertai iš „Schneider Electric Lietuva“, „Omega 365 Lietuva“, „cloudyBoss“, kompanijos „DP World“ padalinio „Cargoes“, Blekingės technologijų instituto, Vokietijos taikomųjų mokslų universiteto Hochschule Wismar, kitų verslo ir mokslo organizacijų.

Pagrindinės tematinės „Portathon 2021“ kategorijos – logistika, energetika, tvari aplinka bei kibernetinis saugumas. Hakatonui iššūkius teikė KVJUD, Lietuvos jūrinio klasterio bendruomenei priklausanti kompanija „Bega“, Lietuvos karinės jūrų pajėgos, projektų „Secmar“ ir „Connect2Small Ports“ partneriai.

Dalyviai bus kviečiami pasirinkti iššūkį iš pateikto sąrašo arba galės spręsti savo iššūkį, kuris aktualus uostams bei atitinka bent vieną iš hakatono tematinių krypčių. „Portathon“ prizinis fondas šiemet sieks 4 000 Eur.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija V 

„Atvira Klaipėda“ cikle „Urbanistiniai jubiliejai” baigia pasakoti apie Klaipėdos naftos terminalo raidą ir jo įtaką miestui. Paskutinėje tam skirto rašinių ...
2024-04-27
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostui - aplinkosauginis sertifikatas

Klaipėdos uostas – pirmasis tarp Baltijos valstybių ir vienas iš 35 uostų Europoje nuo šiol turintis uosto aplinkosaugos vadybos sistemos ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Daugiau krauta grūdų, mažiau - naftos produktų

Pirmą šių metų ketvirtį Klaipėdos uoste krauta beveik 8,5 mln. tonų krovinių. Palyginti šį kiekį su tuo pačiu praėjusių metų ...
2024-04-24
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This