Nidos ir Juodkrantės švyturiai bus perduoti Neringos savivaldybei

Regionas

Siekiant išsaugoti ir užtikrinti senųjų Nidos ir Juodkrantės švyturių funkcionavimą, Neringos savivaldybei ketinama perduoti su šių švyturių eksploatavimu susijusią inžinerinę įrangą – besisukančius stiklinius lęšius, šviesos valdymo automatikos bei elektros sistemos maitinimo blokus. Tokiam Susisiekimo ministerijos parengtam nutarimo projektui trečiadienį pritarta Vyriausybės posėdyje.

Valstybei nuosavybės teise priklausantis ir šiuo metu Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) patikėjimo teise valdomas ilgalaikis materialusis švyturių turtas bus perduotas Neringos savivaldybės nuosavybėn savarankiškosioms savivaldybės funkcijoms įgyvendinti. 

Nidos švyturys. A. Kundroto nuotr.

„Perimdami šią įrangą gauname pareigą dar atsakingiau rūpintis svarbiais Lietuvos ir Kuršių nerijos jūrinio paveldo simboliais. Vyriausybės nutarimas leis mums skirti dar didesnį dėmesį švyturių pritaikymui pažintiniam turizmui bei labai svarbu – bus paprasčiau ir lengviau užtikrinti, kad tam tikromis progomis Nidos švyturys sužibtų savo istorine, krištolinių Frenelio lęšių skleidžiama šviesa. Džiaugiuosi šiuo sprendimu ir nuosekliu bendradarbiavimu, kad Neringos švyturiai būtų ne tik saugomi, bet ir prieinami visuomenei“, – pranešime pažymi Neringos meras Darius Jasaitis.

Nutarimo projektui įgyvendinti papildomų valstybės biudžeto lėšų nereikės. Savivaldybė, perėmusi ilgalaikį materialųjį turtą iš LTSA, užtikrins senųjų Nidos (besisukančių stiklinių lęšių) ir Juodkrantės švyturių funkcionavimą.

Tiek dabartinis 29,3 metro aukščio Nidos švyturys ant Urbo kalno, tiek 19,7 metro aukščio Juodkrantės švyturys buvo sukonstruoti 1953 m. 

Seniausią Lietuvoje Klaipėdos švyturį siekiama kuo greičiau įveiklinti ir atverti šio miesto gyventojams bei svečiams. LTSA užsakymu jau parengtas Klaipėdos švyturio sutvarkymo darbų techninis projektas. Atlikus šio projekto ekspertizę, šiemet numatoma paskelbti rangos darbų švyturiui sutvarkyti pirkimą.

Rugpjūčio 19–21 dienomis Nidoje buvo švenčiama tarptautinė švyturių diena, kuri kasmet minima trečiąjį rugpjūčio savaitgalį. Ta proga visame pasaulyje lankytojams buvo atveriami švyturiai.

Iš viso Lietuvoje yra 7 švyturiai: Klaipėdoje, Šventojoje, Nidoje, Juodkrantėje, Pervalkoje, Ventės rage ir Uostadvaryje.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Neringa laikinai nepasiekiama dviračiais

Vykstant Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako ruožo rekonstrukcijai, Neringos savivaldybė prašo keliautojų susilaikyti nuo kelionių dviračiais į Neringą. Šiuo ...
2024-05-03
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Regionas

Apdovanos aplankiusius visus 7 švyturius

Visais laikais švyturys buvo ypatingas objektas – ne tik laivų kelrodis tamsoje, bet ir paslaptingomis istorijomis apipintas simbolis. Susipažinti su ...
2024-05-03
Skaityti daugiau

Laiškai iš jūros, Svarbu

Burlaivininko užrašai: Klaipėdieti, plaukiam į Juodkrantę!

Klaipėda – miestas prie vandenų: Baltijos jūros, Kuršių marių ir Dangės upės. Gamta, geografija ir istorija vertė klaipėdietį lipti į ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This