Klaipėdos LEZ įmonės tęsia bendradarbiavimą su Baltijos gimnazija

Švietimas

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios PET gamintojos „Neo Group“ ir „Orion global PET“  jau penktus metus bendradarbiauja su Klaipėdos Baltijos gimnazija kviesdamos inžinerinės pakraipos jaunuolius į metų trukmės praktines programas.  Bendrovės per šį laiką pastebėjo išaugusį jaunimo susidomėjimą techninėmis specialybėmis ir neblėstančią kolegų motyvaciją dalintis žiniomis.

Siekdama moksleiviams padėti kryptingai ugdytis inžinerines kompetencijas, kritinį mąstymą ar net verslumo ir lyderystės pagrindus, Klaipėdos Baltijos gimnazija su įvairiomis miesto įmonėmis dar 2018 m. pradėjo plėtoti praktinio bendradarbiavimo projektą. Jo metu į temines grupes pasiskirstę gimnazistai domisi kompanijų darbu, technologijomis ir procesais, vyksta į pačias įmones ir metų pabaigoje kai kuriais atvejais pristato realius verslo iššūkius sprendžiančius baigiamuosius darbus.

Pasak Baltijos gimnazijos direktorės Jurgitos Račkauskienės, praktinis bendradarbiavimas su pažangiais Klaipėdos gamintojais vertingas tuo, kad mokiniai realioje aplinkoje mokosi atrasti sprendimo kelius, „išmąstyti“ ir su inžinierių pagalba realizuoti idėjas.

„Svarbu tai, kad mokiniams formuojasi supratimas, jog nereikia mintinai mokėti formulių, o reikia bandyti suvokti problemą ir ieškoti sprendimo. Pasak mokinių tėvų, gimnazija, bendradarbiaudama su verslo įmonėmis, sudaro unikalias sąlygas mokiniams patirti, kaip veikia inžineriniai procesai, kaip priimami inžineriniai sprendimai. Visa tai praverčia veikiant realaus gyvenimo situacijose, pritaikant teorines žinias praktikoje bei suvokiant jų svarbą“, – tvirtina J. Račkauskienė.

Jos skaičiavimais, inžinerinėse gimnazijos klasėse besimokantys mokiniai vis dažniau savo ateitį sieja su inžinerinės ar informacinių technologijų srities studijomis. Pavyzdžiui, pernai tokias studijas pasirinko 43% inžinerinių klasių abiturientų, kai 2022 m. tokių jaunuolių buvo dar tik 36%.

„Mokiniai yra jauni žmonės, kurie ieško savęs, mokosi projektuoti savo karjerą, priimti iššūkius ir susidoroti su iškilusiomis nesėkmėmis, tad tiek gimnazijos mokytojų, tiek verslo įmonių atstovų pagrindinis vaidmuo yra sudaryti kuo platesnes galimybes mokiniams kuo daugiau pamatyti, pažinti, patirti. Šiuo metu, artėjant brandos egzaminams, abiturientams kyla natūralus nerimas – kokie bus valstybinių brandos egzaminų rezultatai, nes nuo jų priklausys ir tolesnės studijos. Viena iš verslo rolių – tai padėti motyvuoti gimnazistus siekti mokslo, žinių. Verslas galbūt galėtų investuoti į perspektyvius gimnazistus – pavyzdžiui, skirti jiems paskatinamąsias stipendijas ar panašiai“, – sako direktorė.

Prie Baltijos gimnazijos inžinerinių klasių praktikų projekto per pastaruosius 5 metus buvo prisijungusios kelios skirtingos Klaipėdos LEZ įmonės, bet iniciatyvos senbuvėmis ir nuolatinėmis dalyvėmis iki šiol išliko PET gamintojos „Neo Group“ ir „Orion global PET“.

Nors „Neo Group“ specializuojasi plastikų pramonėje, šiemet gimnazistams įmonė pasiūlė įgyvendinti tris inžinerijos sritis apimantį projektą „Išmanusis namas“. Šiame projekte jaunuoliai vis vien susipažįsta su elektros, įvairių įrenginių, valdiklių, kompiuterių ar matavimo priemonių taikymu tiek buityje, tiek pramonėje.

„Neo Group“ personalo ir komunikacijos direktorė Rūta Žilienė pasakoja, kad su bendrovės inžinierių komanda kasmet tikslinasi, ar nori vėl dalyvauti projekte, ir atsakymas kasmet išlieka teigiamas.

„Keičiasi nebent projektų sritys ar iniciatyvoje dalyvaujančių mūsų kolegų veiklos sritys. Vienais metais su gimnazistais labiau dirba technologai ir mokslininkai, kitais – inžinieriai. Bet visi kolegos tvirtina, kad bendradarbiaujant su moksleiviais džiugina galimybė pasidalinti žiniomis, patiems pasigilinti į išgirstus įdomius, nestandartinius klausimus. Džiaugiamės, kad galime suteikti galimybę jaunuoliams pasimatuoti profesiją ir pamatyti realią inžinieriaus darbo kasdienybę, o kartu ir patys galime suprasti, kuo gyvena ir kvėpuoja dabartinis jaunimas“, – komentuoja R. Žilienė.

Pasak jos, džiugina ir matoma tendencija, kad projekte dalyvauja vis daugiau merginų.

„Gali būti, jog mitas, esą inžinerija – vyriška profesija, praranda aktualumą. Matyt, pagaliau išmokome neskirstyti darbų į vyriškus ir moteriškus, ir norisi tikėti, kad jaunuoliai „matuojasi“ ir renkasi tą, profesiją, kurioje patys jaučiasi gerai“, – sako „Neo Group“ atstovė

„Orion global PET“ gimnazistus supažindina su automatikos inžinerija, mechanikos inžinerija, chemijos inžinerija, aplinkosaugos inžinerija, elektros inžinerija. Bendrovė siekia rotuoti iniciatyvoje dalyvaujančius savo kolegas, t.y. projekte dalyvauja tų pačių sričių inžinieriai, tik vis kiti darbuotojai.

„Šiemet labai stiprus susidomėjimas tiek iš mūsų komandos, tiek iš gimnazistų. Projektas vadinasi „Teslos ritė“. Vienas mūsų įsitraukusių inžinierių šiemet lyderiauja – ruošiasi kasmėnesiniams susitikimams, duoda namų darbus, susitikus aptaria, kaip sekėsi moksleiviams ruoštis ir t.t. Jie turės paruošti projekto ataskaitą. Paties projekto pristatymą moksleiviai darys savo gimnazijoje mokslo metų gale“, – sako „Orion global PET“ personalo ir administracijos vadovė Vaida Grigonienė.

Jos teigimu, bendrovė į tai žvelgia kaip į socialinę iniciatyvą, kuria siekiama paskatinti Klaipėdos moksleivius rinktis inžinerines studijas

„Dar labai norėtume, kad Baltijos ir kitas Klaipėdos gimnazijas pabaigę moksleiviai rinktųsi inžinerines studijas būtent gimtojo miesto universitetuose. O mūsų pačių komandai yra smagu pabendrauti su jaunimu, pamatyti kokia karta auga. Jeigu kažkada vienas iš jaunuolių pas mus įsidarbins, dar labiau apsidžiaugtume“, – teigia V. Grigonienė.

1 Comment

  1. Klaipėdietis

    Pagarba įmonėms ir ypač savo srities profesionalams – Inžinieriams. Linkių sėkmės ir motyvacijos tęsti puikų švietimo modelį.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Baltijos gimnazijoje - tradicinis šokių konkursas

Aistra šokiui, įspūdingi pasirodymai užbūrė tiek žiūrovus, tiek vertinimo komisiją tradiciniame Baltijos gimnazijos organizuojamame Klaipėdos miesto ir apskrities konkurse-festivalyje ,,Baltijos ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Mums rašo

Baltijos gimnazijoje lankėsi moksleiviai iš Granados

Praėjusią savaitę Klaipėdos Baltijos gimnazijoje lankėsi moksleiviai iš Ispanijos, Colegio Cristo Rey Granada. Iškilmingai pasitikti „Erasmus+“ mainų programoje dalyvaujantys mokiniai ...
2024-04-25
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Margutis milžinas - jau ant šiaurinio molo

Praėjusiais metais klaipėdiečius ir miesto svečius nustebinęs margutis milžinas vėl užridentas ant šiaurinio molo Melnragėje. Trijų metrų aukščio ir pusantro ...
2024-03-22
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This