Ukrainietė: „Niekas nėra garantuotas, kad karas neateis į jūsų namus”

Be kategorijos, Svarbu, Veidai

Hanna Motorina
2023-12-31

Komentarų: 11

24 metų Margarita Abdolimova iš okupuoto Chersono į Klaipėdą atvyko prieš metus, jau laukdamasi naujagimio. Kartu su ja atvyko vyras Ališer. Čia jiems gimė sūnus Amiras, kuriam neseniai sukako 11 mėnesių.

Jauna šeima mokosi gyventi naujoje vietoje, stengdamasi pamiršti tą siaubą, kuris ištiko jų miestą.

Asmeninio archyvo nuotr.

„Iki karo Ukrainoje turėjau puikų gyvenimą. Dirbau mobiliojo ryšio kompanijoje konsultante, turėjau daugybę tikslų. Norėjosi judėti pirmyn, tobulėti. Dabar viso to neliko, – pokalbį pradėjo pašnekovė. – Į Klaipėdą atvykome dėl to, kad čia gyveno mūsų pažįstami, be to, žinojome, jog nebus kalbos barjero. Po mėnesio įkalbėjome pas mus persikraustyti ir mano mamą su seserimi. Į užsienį išvyko ir visi mūsų draugai. Chersone liko tik vyro tėvai”.

Pasak Margaritos, iki šiol jų mieste išlieka sudėtinga situacija, ir toliau žmonės terorizuojami apšaudymais ir nors miestas bando gyventi, bet, jos teigimu, „pavyksta tik išgyventi”.

Prasidėjus karui, 2022-ųjų vasario 23-ąją, Margarita su vyru ruošėsi eiti į kiną, tačiau suplanuotą renginį teko atidėti. Baisiausiu įvykiu mergina laiko tą dieną, kai, praėjus mėnesiui nuo karo pradžios, ji pateko į apšaudymą Chersono centre.

„Ėjau link Laisvės aikštės, kur mūsiškiai rengė mitingą. Staiga kariškiai pradėjo šaudyti į žmones – mane apėmė tokia panika, kad negalėjau pajudėti iš vietos. Į mitinguojantį vyrą iššovė vos per pora metrų nuo manęs ir jį pagriebę nutempė nežinoma kryptimi. Net ir praėjus metams negaliu to pamiršti”, – ją sukrėtusiais prisiminimais dalinosi jauna moteris.

Dar vienu baisiu karo įvykiu tapo 2023 metų liepos 6-osios naktis, kai buvo susprogdinta Kachovkos hidroelektrinė. Nors ji pati tos katastrofos nematė, tačiau šie įvykiai ją vis tiek paveikė, nes nuo jos nukentėjo daugelis pažįstamų.

„Mūsų turtas nenukentėjo, bet buvo sugriauti daugelio mano pažįstamų namai. Jiems turėtų padėti valstybė, tačiau yra nemažai kliūčių, kadangi reikia įrodyti, jog namas yra tavo, jog nukentėjo būtent nuo šios katastrofos, būtina atkurti nuosavybės dokumentus, tam reikia samdytis teisininkus ir visa tai kainuoja”, – pažįstamų rūpesčius perpasakojo ji.

Lietuvoje pašnekovė bando gyventi įprastą, ramų gyvenimą, nors pripažįsta pradžioje susidūrusi su kai kuriais sunkumais.

„Šiuo metu esu vaiko auginimo atostogose, vyras dirba Sushi Room restorane sušių meistru. Blogybė yra ta, kad jei nedirbi, tai neturi socialinio draudimo, tenka už medicininį aptarnavimą mokėti, o privačiose klinikose paslaugos yra brangios. Vyrui susirasti darbą nebuvo sunku, o štai manęs niekas į darbą priimti nenorėjo dėl to, kad aš laukiausi. Man buvo nemalonu girdėti kalbas esą iš manęs, kaip darbuotojos, nebus jokios naudos, vien tik išlaidos”, – patirtomis nuoskaudomis dalinosi Margarita.

Asmeninio archyvo nuotr.

Jos nėštumas tapo ir kliūtimi, ieškantis gyvenamojo būsto.

„Kartą butą išnuomoti mums atsisakė vien dėl to, kad aš buvau nėščia ir tik vienas vyras dirbo”, – sakė ji.

Tačiau šios situacijos nesugadino Margaritos nuomonės apie lietuvius.

„Su lietuviais mums daug bendrauti netenka, nebent vyrui jo darbovietėje. Santykiai yra neutralūs, kaip sakoma, nėra blogų tautų, yra blogi žmonės”, – kalbėjo Margarita, pripažinusi, jog po metų jos adaptacija Klaipėdoje vis dar tebevyksta.

„Sunku pritapti ten, kur nesijauti esanti sava. Kol kas sunku pasakyti, ar mes grįšime į Ukrainą, ar ilgesniam laikui pasiliksime čia. Artimiausiu metu į Ukrainą tikrai negrįšime, o ar pasiliksime – laikas parodys”,- samprotavo pašnekovė.

Kartu ji teigė norinti paprašyti, kad klaipėdiečiai netylėtų apie karą ir jo vykdomus žiaurumus.

„Turime palaikyti vienas kitą, o nesipykti. Šiuo metu niekas nėra garantuotas, kad karas neateis į jūsų namus. Negalima gyventi šia diena, mąstant, jog manęs karas nepalies. Tikiuosi, kad greitai šis košmaras baigsis ir mes galėsime lengviau atsikvėpti. Visiems linkiu taikos ir gėrio”, – pokalbį baigė ukrainietė.

0 Comments

  1. se

    Neigiamai vertinu tuos ukrainiečių vyrus, kurie nešė kudlas iš kariaujančios Ukrainos. Man jie menkystos.

    Reply
  2. Atbėgėlių veidas

    O kas tas vyras Ališeras? Ukrainietis? Tai kodėl – ne kare? Užuot reiškę pretenzijas mums- gal grįžtų iš kur atvyko… Toks įspūdis, kad Ukrainos bėdos šiems atvykėkiams svetimos, o Tėvynės( jei ją turi) visai nerūpi.Liūdna, tad vargu, ar gali tikėtis atjautos ir pagabos.

    Reply
    • Ruskiui

      Nereikia kabinėtis prie žmonių.

  3. Amen

    Nepalaikyti ukrainiečių, jų laisvės ir nepriklausomybės nuo ruskių, tyčiotis šiuo metu gali tik biologinės šiukšlės. Būkit, niekšai, prakeikti, kaip ir jūsų vaikai, ir anūkai.

    Reply
    • Amenui

      O kas nepalaiko? Ir nereikėtų svaidytis prakeiksmais , kurie gali grįžti . Kodėl jaunuolis pabėgo iš Ukrainos , o ne liko jos ginti ? Gal gana matyti tik ” vargšus ” pabėgėlius , kurie bando mus ” mokyti ” ką turime galvoti ? Karas yra blogis .

    • Amenui

      Ukrainos liko ginti senukai tėvai ? O jaunuoliai spjovė ir paspruko ? Ir jūs drįstate lietuvaičius prakeikti ? Padugnė be kritinio mąstymo .

    • Palik vaikus ir anūkus ramybėje

      Susirink savo prakeiksmus, tautieti. Ne tavo reikalas ką kas galvoja. Man tų ukrainiečių pamokymai nereikalingi. Ypač tokių, kurie reikalauja daugiau nei duoda, bet viskuo nepatenkinti. O kai tautiečiai myli svetimus labiau nei savus- mažiausiai keista.

  4. O kas gina

    pačios namus ? Aimanuoti vai vai vai …mano nuomone , nėra meilė tėvynei . Jei visi pabėgsime priešai laimės .

    Reply
    • Juze

      Pažiūrėsiu ką pati darysit, kai bus grėsmė, jog rusofašistai prievartaus jūsų sūnų ar dukrą jūsų akyse. Kaip jūs savo vaikams žiūrėsite po to į akis, kad neapsaugojot? Karas yra žiaurus dalykas. Ir auką daryti kalta yra žemiau plintuso.

    • Juzei

      O kieno vaikai gina Ukrainą ? Patryyyjotai jūs mėšlini …Seniai galvoju KARAS – blogis , kuriame žūsta žmonės . Kovoti reikia už taiką , o ne karą .

  5. Leški kak u maški

    Faina buločka iz pereuločka.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Veidai

Baleto šokėjas Yan Malaki: „Noriu, kad šis beprasmis karas kuo greičiau pasibaigtų"

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) baleto trupės artistas, jaunosios kartos menininkas Yan Malaki apdovanotas Kultūros ministerijos teikiamu Auksiniu scenos kryžiumi ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

Nuomonės

Šimtas respublikonų „prieš“

Ar nepavėlavo amerikiečiai? Frontas Ukrainoje braška kaip niekada anksčiau; pranešama apie Rusijos pajėgų lėtą judėjimą pirmyn Donecko srityje, ukrainiečiam tragiškai ...
2024-04-24
Skaityti daugiau

Kultūra

„Nemigą" rodys Klaipėdoje ir Šilutėje

Balandžio 25 – gegužės 3 d. Lietuvoje bus parodytas Lietuvos ir Ukrainos kūrėjų garso ir judesio spektaklis „Nemiga“. Sukurtas per ...
2024-04-22
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This