P0

Politikų tribūna

Simonas Gentvilas: “Savivaldybes būtina skatinti atsigręžti į savo mokesčių mokėtojus” (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-11


Liberalas Simonas Gentvilas kartu su savo partijos kolega Kęstučiu Glavecku bei konservatoriumi Kaziu Starkevičiumi Seime užregistravo Biudžeto sandaros įstatymo projektą, kuriame siūloma pakeisti savivaldybių biudžetų perskirstymo tvarką. Įstatymo projektu siūloma palaipsniui per 3 metus visiškai atsisakyti savivaldybių tarpusavio pajamų perskirstymo.

Gerai dirbančios savivaldybės yra baudžiamos už gerus rezultatus, pagal šiandien galiojančią tvarką. Jei pritraukei naujas investicijas, paskatinai verslą ir surinkai daugiau mokesčių nei suplanuota – jie iš tavęs atimami ir atiduodami toms savivaldybėms, kurios nesurinko suplanuoto biudžeto. Tokia sovietmečio stiliaus „iš kiekvieno pagal galimybes, kiekvienam pagal poreikius“ tvarka ilgainiui programuoja savivaldybes tapti Vyriausybės išlaikytinėmis ir nusigręžti nuo rūpesčio vietos mokesčių mokėtojais, investicijų bei naujų darbo vietų pritraukimo“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas ir priduria. – Darbo vietų nesukūrimas ar gerai apmokamo darbo nebuvimas sukelia ir kitą itin neigiamą reiškinį – emigraciją“.

Perskirstant savivaldybių viršplanines pajamas pagal šiuo metu galiojantį reglamentavimą yra nevertinama, ar tų savivaldybių „donorių“ finansinė padėtis yra geresnė nei remiamų savivaldybių, taip pat nėra įvertinama ir tai, ar savivaldybių „donorių“ padėtis po perskirstymo netaps blogesnė nei remiamų savivaldybių. “, – sako liberalas S. Gentvilas.

Biudžeto sandaros įstatymo projektu siūloma savivaldybių viršplaninių pajamų perskirstymą panaikinti per 3 metų pereinamąjį laikotarpį, per kurį savivaldybėms bus skirta laiko adaptuotis, padedama ieškoti finansavimo skatinimo priemonių. Savivaldybėms, kurios nesurinks suplanuotų biudžetų, siūloma nepriteklių kompensuoti iš Valstybės bendrosios biudžeto dotacijos.


2017-10-11

Vienas komentaras apie “Simonas Gentvilas: “Savivaldybes būtina skatinti atsigręžti į savo mokesčių mokėtojus””

  1. Kas skaitys Vincą Mykolaitį Putiną,
    Kai Vladas Putinas šneka rusiškai.
    Ar sugrįš į gimtinę Vincas Trumpa,
    Kai Donaldas Trumpa jau nekalba lietuviškai…. …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt