P0

Politikų tribūna

Simonas Gentvilas: “Kraujo donorams – didesnė pensija”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-12


Liberalas Simonas Gentvilas Seime užregistravo įstatymo pataisą, kuria siūloma skirti dvigubas pensijas garbės donorams ir mamoms, kurios užaugino 5 ir daugiau vaikų, neatsižvelgiant į jų profesiją. Dabartinis galiojantis įstatymas rodo netoleranciją garbingiems Lietuvos piliečiams, priešingai, šie asmenys nėra skatinami valstybės.  

Įstatymo projekte skelbiama, kad į antrąją pensiją galėtų pretenduoti visi kraujo donorai, kurie yra gavę garbės donoro vardą, nepriklausomai nuo jų išsilavinimo ar profesijos. Kol kas, į šią papildomą pensiją negali pretenduoti kariškiai, valstybės tarnautojai, mamos, užauginusios 5 ir daugiau vaikų, olimpiniai čempionai, mokslininkai ir t.t. Parlamentaras S. Gentvilas dabar galiojančiame įstatyme įžvelgia diskriminacinių punktų.

„Asmenys aukojantys savo kraują, tiesiogiai prisideda prie kitų žmonių gyvybės ar sveikatos išsaugojimo, tačiau vieni donorai analogiškoje situacijoje yra diskriminuojami kitų, tokių pačių kraujo donorų atžvilgiu“, – sako Seimo narys ir priduria: „Vien už tai, kad dirbo darbą pagal savo pašaukimą, ėjo tam tikras pareigas, įgijo tam tikrą statusą, garsino ar gynė Lietuvą ir tuo pačiu metu dovanodami kraują gelbėjo kitus asmenis, nebetenka teisės į antrą valstybinę pensiją“.

Įstatymo projektu siekiama ne tik pašalinti diskriminaciją neatlygintinų kraujo donorų atžvilgiu, bet ir skatinti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę, siekiant užtikrinti pakankamą donorų skaičių.

Taip pat, į įstatymo projektą dėl dvigubos pensijos įtrauktos ir mamos, kurios užaugino 5 ir daugiau vaikus bei tuo pačiu metu ėjo tam tikras valstybines pareigas ar vykdė visuotinai naudingą ir reikšmingą veiklą už kurias įgijo teisę į valstybinę pensiją. Siūloma joms suteikti antrąją daugiavaikės mamos pensiją.


  2017-10-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt