Simonas Gentvilas: „Kraujo donorams – didesnė pensija”

Politikų tribūna

Liberalas Simonas Gentvilas Seime užregistravo įstatymo pataisą, kuria siūloma skirti dvigubas pensijas garbės donorams ir mamoms, kurios užaugino 5 ir daugiau vaikų, neatsižvelgiant į jų profesiją. Dabartinis galiojantis įstatymas rodo netoleranciją garbingiems Lietuvos piliečiams, priešingai, šie asmenys nėra skatinami valstybės.  

Įstatymo projekte skelbiama, kad į antrąją pensiją galėtų pretenduoti visi kraujo donorai, kurie yra gavę garbės donoro vardą, nepriklausomai nuo jų išsilavinimo ar profesijos. Kol kas, į šią papildomą pensiją negali pretenduoti kariškiai, valstybės tarnautojai, mamos, užauginusios 5 ir daugiau vaikų, olimpiniai čempionai, mokslininkai ir t.t. Parlamentaras S. Gentvilas dabar galiojančiame įstatyme įžvelgia diskriminacinių punktų.

„Asmenys aukojantys savo kraują, tiesiogiai prisideda prie kitų žmonių gyvybės ar sveikatos išsaugojimo, tačiau vieni donorai analogiškoje situacijoje yra diskriminuojami kitų, tokių pačių kraujo donorų atžvilgiu“, – sako Seimo narys ir priduria: „Vien už tai, kad dirbo darbą pagal savo pašaukimą, ėjo tam tikras pareigas, įgijo tam tikrą statusą, garsino ar gynė Lietuvą ir tuo pačiu metu dovanodami kraują gelbėjo kitus asmenis, nebetenka teisės į antrą valstybinę pensiją“.

Įstatymo projektu siekiama ne tik pašalinti diskriminaciją neatlygintinų kraujo donorų atžvilgiu, bet ir skatinti šimtaprocentinę neatlygintiną kraujo donorystę, siekiant užtikrinti pakankamą donorų skaičių.

Taip pat, į įstatymo projektą dėl dvigubos pensijos įtrauktos ir mamos, kurios užaugino 5 ir daugiau vaikus bei tuo pačiu metu ėjo tam tikras valstybines pareigas ar vykdė visuotinai naudingą ir reikšmingą veiklą už kurias įgijo teisę į valstybinę pensiją. Siūloma joms suteikti antrąją daugiavaikės mamos pensiją.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Atnaujintas Botanikos sodas laukia lankytojų

Penktadienį po beveik trejus metus trukusių rekonstrukcijų duris visuomenei atveria atsinaujinęs Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Lankytojus Botanikos sode džiugins pažintiniai ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Regionas

Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarką

Apie kompleksinį požiūrį į potvynių rizikos valdymą kalbantys Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybių vadovai sulaukė Aplinkos ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Aplinkosauga, Svarbu

Klaipėda pagaliau pradeda rūšiuoti maisto atliekas

Vėluodama keturis mėnesius Klaipėda pradeda maisto atliekų rūšiavimą – antradienį surengta oficiali tam skirta šalia Dumpių sąvartyno pastatytos linijos atidarymo ...
2024-04-02
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This