P0

Politikų tribūna

Simonas Gentvilas siūlo mažinti dvigubą PSD apmokestinimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-10-17


Liberalai pateikė siūlymus Sveikatos draudimo įstatymui dėl privalomojo sveikatos draudimo (PSD) pakeitimų. Siūloma mažinti dvigubą ar net trigubą PSD apmokestinimą dirbantiesiems, kurie papildomai užsiima individualia veikla.

“Už pagrindinį darbą jau susimokėjus 9 procentų PSD, antrą kartą užkrauta tokia pati mokestinė prievolė dirbantiesiems yra našta ir nemotyvuoja finansiškai prisidurti papildomu darbu”, – teigia įstatymo pataisos autorius Simonas Gentvilas.

Toks siūlymas grindžiamas argumentu, kad dalis gyventojų negali išgyventi iš darbe gaunamų pajamų ir imasi papildomos individualios veiklos, o už tai yra papildomai apmokestinami PSD.

„Už pagrindinį darbą jau susimokėjus 9 procentų PSD, antrą kartą užkrauta tokia pati mokestinė prievolė dirbantiesiems yra našta ir nemotyvuoja finansiškai prisidurti papildomu darbu. Todėl papildomoms individualioms veikloms, autorinėms ar paslaugų sutartims, siūlome PSD mokestį sumažinti nuo 9% iki 3 %, skaičiuojant nuo minimalios mėnesinės algos“, – partijos pranešime cituojamas pasiūlymo iniciatorius, klaipėdietis Seimo narys Simonas Gentvilas.

Liberalų pasiūlyme taip pat siūloma panaikinti išimtį ūkininkams, kurie nemoka jokio PSD iki tol, kol netampa PVM mokėtojais, t.y. metinės pajamos nepasiekia 45 000 eurų.

„Privalomas sveikatos draudimas yra solidarumo mokestis. Nežinome, kada sušlubuos sveikata, todėl apsidrausdami mokame įmokas visi. Šias draudimo įmokas šiandien privalo mokėti net darbo neturintys asmenys, tuo tarpu ūkininkai iki šiol buvo atleisti nuo PSD įmokų. Todėl, siūlydami mažinti draudimo įmokas papildomomis veiklomis užsiimantiems gyventojams, prašome ūkininkų pradėti solidariai prisidėti prie sveikatos sistemos finansavimo. Taip tikimės subalansuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą dėl PSD dvigubo apmokestinimo sumažinimo“, – teigia S. Gentvilas

Pasiūlymai įstatymo projektui bus svarstomi Seimo Sveikatos apsaugos komitete lapkritį.


2017-10-17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt