P0

Svarbu, Švietimas

“Žaliakalnio” istorija – neūkiškumo pavyzdys?

Avatar

Martynas Vainorius
2017-11-03


Po galimo politinio Rusų aljanso politinio demaršo į Savivaldybės administracijos darbotvarkę sugrįžusią “Žaliakalnio” gimnazijos istoriją sekę “Atviros Klaipėdos” skaitytojai pasiūlė pasidomėti, kodėl buvo “susendintas” pirminis renovacijos projektas ir kiek tai dabar kainuos mokesčių mokėtojams.

Nors Savivaldybė jau keletą pastarųjų metų nesugeba panaudoti milijonų eurų ir jie vis perkeliami į kitus biudžetus, užbaigti “Žaliakalnio” gimnazijos renovaciją, anot valdininkų, “trūkdavo lėšų”. Dėl to paseno 48 tūkst. eurų kainavęs renovacijos projektas, o naujam dabar prireiks apie 20 tūkst. eurų.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elida Mantulova “Atvirai Klaipėdai” tvirtino, kad „Žaliakalnio“ gimnazijos renovacijos pojektas buvo parengtas jau senokai, tad jo įgyvendinti nebepavyktų, jam reikia korektūros.

“Tad buvo nuspręsta suformuluoti techninę užduotį ir rengti naują kapitalinio remonto projektą. Rengiant techninę užduotį bus išsiaiškinti mokyklos poreikiai ir tada paaiškės, kokie darbai turėtų būti atlikti. Tai tikriausiai būtų ir šilumos, ir vėdinimo, ir vandentiekio bei kanalizacijos sistemų atnaujinimas, pritaikymas neįgaliesiems“, – prieš savaitę aiškino E. Mantulova.

Švietimo vidus

Savivaldybės administracijos Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė informavo, kad “Žaliakalnio” renovacijos projektas kainavo apie 165 tūkst. litų (apie 48 tūkst. Eur). Pagal jį 2007-2008 m. buvo atlikti tik I etapo darbai, atsiėję 4,17 mln. litų (1,21 mln. eurų).

“Tada buvo pakeisti langai, stogas, apšiltintas ir sutvarkytas fasadas. Tačiau buvo palikti visa sena šildymo sistema. Nuo to laiko nuolat rašydavome raštus ir primindavome, kad reikėtų tęsti renovaciją. Paskutinį kartą viduje kapitalinis remontas buvo darytas 1984-1986 metais. Dabar turime nemažai problemų dėl elektros instaliacijos ir ypač kanalizacijos. Dėl pastarosios negalime naudoti kelių kabinetų, yra problemų sporto salėje. Dabar jau reikėtų vėl tvarkyti ir fasadą”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė gimnazijos direktorius Vitalijus Jakobčiukas.

Vien šiemet gimnazija dėl renovacijos Savivaldybei parašė keturis raštus – vasarį, balandį, liepą, paskutinis parašytas spalio 19-ąją.

V. Gembutienė tvirtina, kad gimnazijos renovacija nebuvo atlikta iki galo, “kadangi projekto tęstinumui neatsirado lėšų”.

Tačiau keletą pastarųjų metų Savivaldybė net nepanaudoja visų biudžeto lėšų ir jos nuolat perkeliamos į kitų metų biudžetą.

“Lėšų tikrai netrūksta. Galbūt problema yra žmogiškieji ištekliai, gal trūksta žmonių, kurie dirbtų su projektais”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

V. Gembutienė taip pat tvirtina, kad dabartinio gimnazijos renovacijos projekto koreguoti neverta, nes jis esą paseno. Tad kitąmet bus rengiamas visiškai naujas techninis projektas. Tam jau numatyta 20 tūkst. Eur.

“2018 metams rekonstrukcijos darbams, jei pavyks parengti projektą, numatyta 130 tūkstančių eurų, 2019 metais – 609,2 tūkstančių eurų,  2020 metais – 479,2 tūkstančio”, – informavo tarnautoja.

Norėtumėte, kad parašytume daugiau panašių straipsnių? Paremkite “Atvirą Klaipėdą”, nes skaitytojų parama – vienintelis mūsų pajamų šaltinis.


2017-11-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt