P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Uoste – išskirtinis rekordas (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2017-12-14


Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus ketvirtadienį surengtos spaudos konferencijos metu informavo, kad lapkritį buvo pasiektas išskirtinis rekordas – pirmą kartą “perlipta” 4 mln. tonų krovos per mėnesį riba.

Lapkritį uoste perkrauta 4,096 mln. tonų, kai pernai tuo pačiu metu siekė 3,523 mln. tonų (+16,2 proc.)

“Augo visos tradicinės krovinių rūšys, nors buvo prastos oro sąlygos krauti trąšas, krauta tik pavienėmis dienomis”, – sakė A. Vaitkus.

Uosto direkcijos rinkodaros direktorius Artūras Drungilas teigė, kad esminį augimą davė birūs kroviniai – beveik pusę prieaugio. Taip pat augo metalo laužo ir rūdos krova.

Uosto vidus kompas

Per 11 mėnesių uoste fiksuotas 6,5 proc. krovos augimas. Pasak A. Vaitkaus, toks augimas išlieka jau 16-17 metų iš eilės. Per sausį-lapkritį 39,218 mln. tonų, kai pernai 36,815 mln. Šiandien jau yra pasiektas metinis krovos rekordas, viršyta 40 mln. tonų riba, manoma, kad iš viso per metus bus perkrauta 42 mln. tonų (pernai perkrauta 40,14 mln. tonų).

Rygos uosto 11 mėnesių krova nukrito 6,7 proc., Ventspilio rodiklius augina anglis ir nafta (+8,5 proc.), Taline fiksuojamas nuosmukis -5,9 proc.

“Kaimyniniai uostai, patirdami nuosmukį, dairysis į mūsų klientus, tad ir toliau stiprinsime savo konkurencingumą”, – sakė A. Drungilas.

Lapkričio Uosto direkcijos pajamos siekia 5,4 mln. eurų – beveik 12 proc. daugiau nei pernai (4,87 mln. eurų).  11 mėnesių pajamos siekia 51,76 mln. eurų – beveik 5 proc. daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu (51,76 mln. eurų).

“Pasieksime didžiausią apyvartą uosto istorijoje. Esame pelningiausia Uosto direkcija tarp Europos Sąjungos uostų”, – sakė A. Vaitkus.


2017-12-14

2 komentarai “Uoste – išskirtinis rekordas”

  1. Pritrūko atvirai klaipėdai finansų Kalėdinėms premijoms, kad pradėjo rašyti apie vaitkaus gražius skaičius.
    atvirai, tai iš Atviros Klaipėdos mielai lauktume informacijos apie tai, kiek uostas miestui už tai atsega:) arba kodėl taip smirdi iš Klaipėdos naftos, kieno paliepimu atiduotas Baltijos prospektas fūroms? ir dar daugiau…
    Va, ko tikėjosi Klaipėdiečiai iš Atviros Klaipėdos 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt