P0

Uostas ir jūra

Tikisi naujo kruizinio rekordo

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-17


Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus teigimu, jau yra sulauktos 64 paraiškos dėl kruizinių laivų apsilankymo Klaipėdoje šiais metais.

Pernai buvo pasiektas turistų rekordas – tokie laivai atplaukė 63 kartus ir atplukdė 74,7 tūkst. keleivių. Šiemet tikimasi sulaukti 76 tūkst. kruizinių turistų.

Iki šiol daugiausiai – 65 kruiziniai laivai – buvo apsilankę 2007 metais, tačiau tada su jais atplaukė tik 35,7 tūkst. turistų.

Uosto direkcija skaičiuoja, kad tokiais laivais atplaukę turistai Lietuvos ekonomikai paliko 1,68 mln. eurų. Teigiama, jog vidutiniškai vienas toks turistas čia išleidžia 68 eurus.

Nepaisant Uosto direkcijos optimizmo, kruizinį turizmą kai kurie verslininkai vertina skeptiškai. Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų  Turizmo komiteto pirmininkas Gintautas Bertašius pernai jį sarkastiškai buvo pavadinęs „turistų krovos darbais“.

Bendras 2017 m. į Klaipėdos uostą atplaukusių laivų skaičius nepaisant augančios krovos sumažėjo – atplaukė 6 568 laivai – 330 mažiau nei 2016 m. Tai esą rodo tiek laivų parametrų didėjimą, tiek uoste veikiančių krovos įmonių gebėjimą priimti tokius laivus, vis greičiau apdoroti krovinius.


  2018-01-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt