P0

Miestas

Griaus piliavietę darkančius sandėlius

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-01-18


Piliavietės teritoriją etapais tvarkanti Klaipėdos miesto savivaldybė ketina nugriauti keturis iš Vakarų Baltijos laivų statyklos perimtus sandėlius, kurie trukdo būsimos Priešpilio gatvės tiesimui.

Sovietiniai sandėliai trukdo piliavietės teritorijos sutvarkymo projektui. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pastaroji gatvė pakeis dabartinį įvažiavimo kelią į Kruizinių laivų terminalą, kad ateityje būtų galima atkurti du sunaikintus pietinius pilies bastionus. 2010 m. mokslininkai atlikdami tyrimus nustatė iki tol neaiškų pietinių bastionų kontūrą. Tada paaiškėjo, jog vadinamoji tvirtovės „žvaigždė“ nusidriekia ir į laivų statyklos teritoriją.

Pernai vykdydama savo įsipareigojimus atlaisvinti piliavietės teritoriją sovietinius gamybinius pastatus griovė AB “Klaipėdos laivų remontas”.

Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio teigimu, keturis sandėlius iš laivų statyklos miestas įsigijo pernai. Po derybų už juos buvo sumokėta 490 tūkst. eurų. 

Dabar miesto Tarybai teikiamas sprendimo projektas, kuriuo būtų leidžiama juos nurašyti ir nugriauti. Preliminariai skaičiuojama, kad sandėlių, kurių bendras plotas siekia beveik 2300 kv. m, griovimas atsieis apie 425 tūkst. eurų. 

Pasak E. Simokaičio, juos nugriovus bus sprendžiami su sklypu susiję klausimai.

“Ten yra Uosto direkcijos valdomas didžiulis sklypas. Bus keičiami matavimai, sklypas turės būti išimtas iš uosto, vėliau galbūt sudaryta panaudos sutartis, numatyta galimybė tiesti gatvę”, – aiškino specialistas.


  Miesto straipsnių vidus

  2018-01-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt