P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Prokuroras: apsaugininkai įgaliojimų neviršijo

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-01-19


Po visuomenę sukrėtusio įvykio, kai sausio 5- osios vakare uostamiesčio „Akropolyje“ buvo peiliu  nudurtas jaunas „Maximos“ parduotuvės apsaugos darbuotojas, viešojoje erdvėje netilo kalbos, esą žudikas tik gynėsi nuo sužvėrėjusių apsaugininkų, kurie įtariamąjį neva stipriai sumušę.

Įtariamojo sulaikymo operacija sausio 5- osios vakare. Policija tada džiaugėsi labai operatyviai sulaikiusi įtariamąjį, nors vėliau paaiškėjo, kad jis, mamos įkalbėtas, pasidavė pats. Klaipėdos policijos nuotr.

Praėjus dviem savaitėms po nužudymu įtariamo asmens suėmimo, ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Jurijus Petuchovas „Atvirai Klaipėdai“ sakė, jog tyrimas vyksta dėl nužudymo ir jo perkvalifikuoti į būtinosios ginties ribų peržengimą galimybės nėra.

„Iš teisinės pusės ten nėra jokios gynybos. Žmogus nori išeiti, pabėgti, nenori, kad jam būtų uždėti antrankiai, ir nuo to momento, kai jam tai bandoma padaryti, jis mano, kad ginasi. Niekas jo su peiliais kirviais neužpuolė, nei jo gyvybei, nei sveikatai pavojus negrėsė“, – komentavo prokuroras.

Jis pateikė analogiją su situacija, kai žmogų sulaiko policija – juk tada, prokuroro teigimu, “niekas policininkų nepjauna” .

Paprašytas pakomentuoti viešojoje erdvėje nuskambėjusius teiginius, esą apsaugos darbuotojai stipriai mušė sulaikytąjį, prokuroras prisipažino pats vaizdo įrašų iš apklausos kambario dar nematęs, bet jį jam pakomentavę tyrimą atliekantys policijos pareigūnai.

„Kiek aš supratau, apsaugininkai savo įgaliojimų neviršijo, elgėsi pagal instrukciją“, – sakė pareigūnas, pridūręs, kad prieš rašydamas byloje kaltinamąjį aktą su vaizdo įrašais būtinai susipažins.

„Mes kvalifikuosim taip, kaip reikia, pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio antrąją dalį 10- tą punktą  – su kvalifikuojančiais požymiais (nužudymas dėl nukentėjusio asmens tarnybos ar piliečio pareigų vykdymo – aut. pst.). Bet prokuratūra nėra paskutinė instancija, dar yra nukentėjusieji, jų atstovai, advokatai, kurie galės teisme pareikšti ir savo kaltinimus”, –  teisinius niuansus komentavo ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras.

Pareigūno nuomone, byla teismą turėtų pasiekti anksčiau nei per tris mėnesius – toks yra įtariamajam skirtas suėmimo terminas.

„Aš pats ne mėgėjas vilkinti tyrimo, paprastai baigiu anksčiau, nei sueina terminai, tad jei visi parodymai ir kiti popieriai bus tvarkingi – atiduosim bylą teismui “, – sakė J. Petuchovas.

 


  2018-01-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt