P0

Transportas

Dėl sunkiojo transporto kreipsis į Vyriausybę

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-01-27


Nuo praėjusių metų gruodžio 1 d., kai buvo įkurta tarpžinybinė darbo grupė sunkiojo transporto srautams mieste reguliuoti, mažai kas pasikeitė: po penktadienį vykusio šios grupės narių pasitarimo vicemeras Artūras Šulcas “Atvirai Klaipėdai” vardino tas pačias problemas, kurios vis dar tebesprendžiamos ir kurios, kaip probleminės, jau buvo aptartos gruodžio pradžioje.

Autorės nuotr.

Vienintelis dalykas, kurį išskyrė Savivaldybei atstovaujantis tarpžinybinės grupės narys, esąs faktas, jog “dėl atliktų namų darbų” neva pavyko suvaldyti transporto srautus, kai vieną kartą buvo iškilęs naujas pavojus vėl “užkimšti” Baltijos prospektą. Esą grupės nariai reagavo operatyviai, tarp savęs iškart pasikeitė informacija ir kamščio dėl to pavyko išvengti.

Paprašytas įvardinti vadinamuosius žinybų atliktus namų darbus, A. Šulcas teigė, kad buvo sureguliuoti DFDS Seaways keltų “įplaukimo ir išplaukimo grafikai, Klaipėdos centrinis terminas atsidarė ar tai papildomus vartus, ar dar kažkokių ten techninių priemonių ėmėsi, Savivaldybė baigė Baltijos prospekto asfaltavimo, ženklinimo ir kitus darbus”.

Pasitarime taip pat modeliuota situacija, kaip reiktų elgtis, esant nenumatytiems atvejams, pvz, sustabdžius laivybą ir pan. Vienas iš pasiūlytų variantų buvo nukreipti sunkųjį transportą į Kairių gatvę – vadinamąjį kelią į buvusią Tarptautinę jūrų perkėlą, ten kurį laiką esą sunkusis transportas galėtų pralaukti.

A. Šulcas priminė, jog jau vasario mėnesį Savivaldybė planuoja pasirašyti trijų sankryžų rekonstrukcijos projektavimo sutartį, kurią žada parengti per metus. “Sutarėme, kad kartu ieškosime tam finansavimo”, – sakė vicemeras, pridūręs, kad viena pati Savivaldybė nebus pajėgi finansuoti šio projekto įgyvendinimo.

Taip pat esą ne vienos Savivaldybės jėgoms yra įrengti būtinas sunkiojo transporto laukimo aikšteles miesto prieigose, autostradoje. Sutarta, kad dėl to uosto vadovai kartu su Savivaldybe kreipsis į Vyriausybę, į Susisiekimo ministeriją.

 


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2018-01-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt