P0

Svarbu, Transportas

Pradėjo testuoti naują elektroninį bilietą

Avatar

Martynas Vainorius
2018-02-02


Klaipėdos transportininkų valdose jau veikia viena Estijos bendrovės „Ridango“ diegiamo naujojo elektroninio bilieto sistemos dalelė – autobuso borto kompiuterio ir komposterio komplektas, realiai parodantis visas naujosios sistemos galimybes.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jas ketvirtadienį transportininkai pristatė ir su savo veiklos sritimis susipažįstančiam naujajam Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Olegui Mariničiui.

Dabartinė Klaipėdos viešojo transporto elektroninio bilieto sistema buvo pradėta diegti dar 2004-aisiais, kai net GPRS internetas praktiškai buvo naujiena, tad turima įranga jau yra ir moraliai pasenusi. Nusprendus ją modernizuoti buvo paskelbtas tarptautinis konkursas, kuriame sudalyvavo vienintelė „Ridango“. Jos sistema ir priežiūros darbai per trejus metus atsieis daugiau nei 1,6 mln. eurų.

Pasak VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” (KKT) direktoriaus pavaduotojo Andriaus Samuilovo, darbai jau vyksta nuo spalio. Pirmoji elektroninio bilieto sistemos komplektų partija bus įdiegta balandį turinčiuose pradėti kursuoti visiškai naujuose konkursą laimėjusių bendrovių “Kautra” ir “Ridvija” “Mercedes” markės maršrutiniuose taksi.  Pastarieji šiuo metu yra surenkami Vilniuje, UAB „ALTAS komercinis transportas“ gamybinėje bazėje, kur iškart montuojama ir naujoji elektroninio bilieto įranga.

Įdiegus šią sistemą bus galima atsiskaityti ne tik dabartinėmis kortelėmis, kurias, beje, pagaliau bus galima internetu papildyti kartiniais bilietais, bet ir su mobiliuoju telefonu per specialioje programoje sugeneruotą QR kodą ar bekontaktėmis banko kortelėmis. Tiesa, šiam sprendimui iki rudens bankai dar turi patvirtinti specialią schemą. Su bekontakte kortele bus galima komposteryje “pirkti” tik bilietus be nuolaidos.

Taip pat bus tokia nauja funkcija, kaip kelionės optimizatorius, kuris dienos pabaigoje nuskaičiuos optimaliausią kainą pagal atliktas keliones. Su viena kortele iš karto bus galima įsigyti iki 5 bilietų, tačiau operacijų skaičius neribojamas, tad galima mokėti, kad ir už visus autobuso keleivius.

Naujieji komposteriai išgyvendins vadinamuosius krokodilus, nes nuskaitys QR kodus nuo popierinių bilietėlių ir juose nebereikės išmušti skylių. Kontrolieriai bilietus tikrins su mobiliaisiais telefonais, kuriuose bus speciali “androidinė” programa.

KKT specialistai pabrėžia, kad naujieji komposteriai “perskaitys” ir dabartines elektroninio bilieto korteles, studentų ar mokinio pažymėjimus, tad jų keisti nereikės.

Įdiegus naująją sistemą atsiras ir naujo tipo mėnesiniai bilietai, kurie galios visose III transporto zonose – bus galima važiuoti nuo Dituvos iki Kretingos bei Palangos (su uostamiesčio sistemos vežėjais), o po Klaipėdą su tokiu bilietu bus galima važinėtis ir maršrutiniais taksi. Toks bilietas kainuos 99 eurus, o galiojantis vien darbo dienomis – 85 eurus. Maršrutiniuose taksi galiojantys mėnesiniai bilietai suteiks galimybę važiuoti jais ir nakties metu, ir visais miesto autobusais.

Transporto straipsnių vidus kompas

Įdiegus naująją elektroninio bilieto sistemą transportininkai galės realiu laiku prisijungti prie visų autobusuose sumontuotų vaizdo kamerų. Dabar kol kas tokia galimybė yra tik šį rudenį pradėjusiuose kursuoti naujuose bendrovės “Kautra” autobusiukuose, vežančiuose 2A, 13, 14A, 21, 21A maršrutais, 30 maršruto autobuse (veža į Smilgynus) ir į bendrą sistemą integruotuose Palangos, Kretingos kryptimi vežančiose transporto priemonėse.


  2018-02-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt