P0

Miestas

Biudžeto projektui – pirmas patepimas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-02-06


Klaipėdos politikai pradėjo svarstyti šių metų miesto biudžeto projektą. Pirmadienį pirmasis jį svarstęs miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komitetas Savivaldybės administracijos siūlymui pritarė vienbalsiai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Atvira Klaipėda” jau rašė, kad sprendimo projektu siūloma tvirtinti 166,9 mln. eurų biudžetą – 2,7 mln. Eur arba 1,7 % didesnį nei 2017 metais. Biudžetas būtų nedeficitinis – jo išlaidos lygios pajamoms.

Savivaldybės administracijos Biudžeto formavimo poskyrio vedėja Virginija Jurkšienė pirmadienį politikams aiškino, kad šalyje yra penkios savivaldybės gyventojų pajamų mokesčio (GPM) donorės, tarp kurių – ir Klaipėda. Iš jos šiemet numatoma paimti ir perskirstyti 11,934 mln. eurų GPM, tačiau keistoka tvarka numato, kad iš šios sumos grįš 6,34 mln. eurų.

Pasak tarnautojos, daugumos kitų surenkamų mokesčių planas yra tokio pat lygio kaip ir pernai.

“Turto pajamos ženkliai skiriasi – dividendų planuojama gauti milijonu eurų mažiau nei pernai. Nuo milijono iki 500 tūkstančių mažinama prognozuojama suma, kuri bus gauta už žemės pardavimą. Gal per dideles sumas aukcionams nustato Nacionalinė žemės tarnyba, kad nepavykta parduoti. Savivaldybė tik pasiūlo, ką parduoti, o viską organizuoja pati tarnyba”, – sakė V. Jurkšienė.

Pasak jos, mokinio krepšeliai rodo, kad moksleivių Klaipėdoje skirtingai nei ankstesniais metais, nebemažėja.

Minėtojo komiteto nariai turėjo tik keletą klausimų dėl biudžeto projekto. Pirmininkas Algirdas Grublys teiravosi , kodėl panašiame lygyje išlieka Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų finansavimas, kai vyksta vaikų namų sistemos pertvarka.

Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė aiškino, kad ši įstaiga ieško savo naujo kelio, teikia vadinamąsias atokvėpio paslaugas , kai paimami kuriam laikui prižiūrėti neįgalūs vaikai.

“Visgi globėjų itin daug nėra, ypač norinčiųjų priimti neįgalius kūdikius. Šios įstaigos reikalingumas bent jau siauresne apimti vis tiek išlieka”, – teigė ji.

Valdemaras Anužis, sužinojęs, kad profesionaliam sportui finansuoti numatoma skirti 680 tūkst. teiravosi, kiek numatoma skirti šiuo metu Aurimo Didžbalio dopingo skandalo krečiamiems sunkiaatlečiams.

Virginija Jurkšienė aiškino, kad biudžete numatoma tik bendra suma, o Sporto taryba pagal patvirtintą tvarką vėliau jau skirto pinigus konkretiems klubams.

Pagal nustatytą tvarką visuose komitetų posėdžiuose, kai svarstomas biudžeto projektas turintis dalyvauti Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius atkreipė dėmesį, kad “Savivaldybės organizacinės struktūros tobulinimui” numatoma skirti 90 000 eurų.

I. Butenienė aiškino, kad bus daromas įvertinimas ir vėliau bus pasiūlytos kelios alternatyvos Savivaldybės administracijos struktūros tobulinimui.

Ji taip pat akcentavo, kad “visi investiciniai planai biudžeto projekte yra padengti pinigais” ir dar lieka apie 3 mln. eurų siekiantis rezervas.

Teisės aktai numato, kad Savivaldybė turi sudaryti sąlygas gyventojams susipažinti su parengtu biudžeto projektu. Pasiūlymus ir pastabas galima teikti adresu info@klaipeda.lt iki vasario 9 d. Su biudžeto projektu galima susipažinti čia.

Biudžetas bus tvirtinamas vasario 21 d. rengiamame miesto Tarybos posėdyje.


  2018-02-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt