P0

Sveikata

Klaipėdoje skelbiama gripo epidemija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-02-06


Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu vasario 6 d. , antradienį, Klaipėdos mieste paskelbta gripo epidemijos pradžia.

Sausio 29 d.- vasario 4 d. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, Klaipėdos mieste sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sudarė 203,9 atvejo 10 000 gyventojų. Gripo atvejai sudarė 20,1 proc. visų registruotų gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI) atvejų. Vaikų iki 17 metų amžiaus sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 58,9 proc. Dėl gripo sunkios ligos eigos į Klaipėdos miesto ligonines buvo hospitalizuoti 45 ligoniai (iš jų – 21 vaikas). Palyginus su š. m. sausio 22–28 d. laikotarpiu sergamumas gripu ir ŪVKTI Klaipėdos mieste padidėjo 1,4 karto, o registruotų gripo atvejų skaičius padidėjo 3,5 karto.

Sveikatos priežiūros įstaigų vadovai informuoti apie vykdomos veiklos organizavimą pagal Pasirengimo gripo pandemijai Klaipėdos mieste priemonių planą, sakoma Savivaldybės pranešime.

Sustiprintas savivaldybėje veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų veiklos gripo epidemijos laikotarpiu koordinavimas.

Vaikų ugdymo įstaigų vadovai įpareigoti apriboti bet kokius masinius renginius vaikų ugdymo įstaigose, sugriežtinti privalomą patalpų vėdinimą ir nukenksminantį valymą, asmens higienos reikalavimų laikymąsi, sugriežtinti ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos būklės kontrolę, priimant vaikus į grupes, ir sergančių vaikų laikiną izoliaciją ikimokyklinėse įstaigose.

Ugdymo įstaigų vadovams su įstaigos steigėju pavesta spręsti dėl laikino vaikų ugdymo veiklos nutraukimo, kai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis serga daugiau kaip 20 % ugdymo įstaigos mokinių.

Socialinių paslaugų įstaigų vadovams pavesta atsisakyti masinių renginių organizavimo. Visuomeninės paskirties įstaigų (kultūros, mokslo, sporto ir kt. viešų patalpų) vadovai įpareigoti užtikrinti neišvengiamose gyventojų susibūrimo vietose priešepideminių gripo apsaugos priemonių taikymą (patalpų periodinį vėdinimą ir nukenksminantį valymą drėgnu būdu, rankų higienos laikymąsi ir kt.), taip pat atsisakyti masinių renginių organizavimo.

Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos prašoma sugriežtinti saugos reikalavimų kontrolę maisto tvarkymo įmonėse. Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Klaipėdos skyriaus prašoma sugriežtinti higieninio režimo kontrolę viešosiose įstaigose.


  2018-02-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt