Keistenybių meistrai

Nuomonės
Avatar photoMartynas Vainorius
2018-03-09

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ar pamenate, kaip pernai iš Klaipėdos gatvių netikėtai buvo dingę maršrutiniai taksi? Jie ir vėl netruko sugrįžti į gatves ir tikriausiai nemaža dalis klaipėdiečių net pamiršo, kad taip buvo nutikę. Tačiau šios istorijos atgarsiai skamba ir toliau. Tik jau teismuose.

Regionų apygardos teismo Klaipėdos rūmai nagrinėja skundus, kuriais du Savivaldybės administracijos tarnautojai – Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda ir Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus – padavė į teismą savo šefą Saulių Budiną ir prašo panaikinti jiems skirtus papeikimus. Būtent šie du vyrai buvo įvardinti kalčiausiais – esą dėl to, kad jie tinkamai neatliko pareigų, miestiečiai ir liko kurį laiką be vadinamųjų mikriukų.

Tačiau yra ir manančiųjų, kad minėtieji tarnautojai tapo iešmininkais, nes dėl totalaus fiasko turėjo atsakyti kur kas aukštesnės galvos.

Tad kai dabar abiejose bylose prabilta apie taikos sutartis, klostosi gana keista situacija. Jei Savivaldybės administracijos direktorius sutiks panaikinti savo įsakymus dėl papeikimų, tai kas gi liks atsakingas už tai, kad miestiečiai kurį laiką buvo palikti be jiems reikalingos paslaugos? O kur dar aplinkybė, kad iš miesto, t.y. visų mūsų mokesčių mokėtojų suneštų pinigų reikėtų atlyginti minėtiesiems tarnautojams bent dalį bylinėjimosi išlaidų?

Dar viena, gal net kur kas keistesnė situacija mūsų mieste susiklostė dėl sunkiai prognozuojamos centrinės valdžios veiksmų.

Trūksta net žodžių apibūdinti situacijai, kai privatus, niekada į mokslo darbų finansavimą iš valstybės nepretendavęs, po visų vertinimų procedūrų  2022 metų akredituotas tarptautinis LCC universitetas tik iš žiniasklaidos sužino, kad nuo šio rugsėjo nebegalės priimti studentų nė į vieną savo studijų programą. Nes biurokratai iš įstaigos, pasivadinusios Studijų kokybės vertinimo centru, sugalvojo naujus vertinimo kriterijus ir nusprendė, kad universitetas staiga nebemoka tinkamai mokyti studentų.

Net jei tai būtų ir tiesa, kurių velnių reikia lįsti prie įstaigos, kuri neprašo nė cento iš valstybės ir dar privilioja ne taip jau ir mažai užsieniečių dėstytojų ir studentų, kurie čia, Lietuvoje, Klaipėdoje palieka iš svetur atsivežtus pinigus, išleidžiamus maistui, pramogoms ir visiems kitiems poreikiams tenkinti?

Sunku patikėti, kad kuris nors sveiko proto žmogus nieko neverčiamas mokėtų nemenkus pinigus už itin prastos kokybės studijas. Tad turime dar vieną akivaizdų valstietiškos politikos pavyzdį, kai ši valdžia demonstruoja, jog ji kur kas geriau žino ne tik nuo kada ir kuriuo metu kiekvienas suaugęs pilietis turi teisę nusipirkti alkoholio, kur rūkyti, kokiomis sumomis apsidrausti, bet ir kur studijuoti bei kokias specialybes rinktis.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=Ac5JUqzj-II” align=”center”][/vc_column][/vc_row]

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Reorganizaciją pradėjo nuo Transporto skyriaus vedėjo*

Prasidėjo… Nors Klaipėdos savivaldybės reorganizacija dar neprasidėjo, Transporto skyriaus vedėjas jau pažemintas pareigose. Nors savivaldybės interneto puslapyje tebeskelbiama, kad Rimantas ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Dėl milijoninių dividendų ir investicijų gali brangti vanduo (atnaujinta)

Nerimaujant, kad dėl perkrovimo gali sprogti pagrindinė miesto slėginė nuotekų linija ir tuomet nevalytos nuotekos lietųsi tiesiai į Kuršių marias, ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This