P0

Švietimas

LCC – ir verslo palaikymas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-04


Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KKPAR) praneša, kad reaguodami į viešąją informaciją, jog LCC tarptautiniam universitetui Klaipėdoje gali būti uždrausta vykdyti priėmimą į visas 8 šio universiteto vykdomas studijų programas, raštu kreipėsi į Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką Eugenijų Jovaišą bei į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę.

KKPAR tvirtina, kad LCC studijų programos yra būtinos sėkmingam Vakarų Lietuvos verslo vystymui, plėtrai, investicijoms į regioną pritraukti.

Švietimo vidus

Rašte teigiama, jog naujoji studijų vertinimo tvarka yra parengta ir taikoma  skubotai, neįsigilinant į konkrečią situaciją, nėra aiškus naujos vertinimo tvarkos tikslas. Jeigu naująja tvarka siekiama optimizuoti universitetų tinklą bei racionaliau paskirstyti valstybės finansavimą aukštajam mokslui, tai LCC, anot rūmų, kaip nevalstybinis universitetas, negaunantis jokio finansavimo iš valstybės, neturėtų būti vertinamas kartu su valstybiniais universitetais.

“Jei tvarkos tikslas – gerinti studijų kokybę, kyla klausimas, kodėl nebetinka LCC studijų kokybė, kurią nuo 2002 metų pagal Lietuvos Respublikos aukštojo mokslo ir studijų įstatymą ir kitus galiojančios reikalavimus nuolatos vertina tas pats Studijų vertinimo kokybės centras, pagal naująją tvarką „nurašantis“ visas LCC tarptautinio universiteto studijas. Be to, šios studijų programos buvo akredituotos tarptautinių ekspertų iki 2022 m. ir akreditacijos terminai dar nepasibaigę”, – rašoma “Rūmų žiniose”.

KPPAR rašte prašoma kuo skubiau išspręsti ar atšaukti “šį nesusipratimą”, nes viešojoje erdvėje pasklidusi informacija  ir susidariusi situacija esą daro neigiamą įtaką regiono verslo nuotaikoms.

Anot rūmų, tai, jog LCC ir Klaipėdos universitetams ketinama riboti teisę priimti studentus į 30 studijų krypčių studijų programų, yra rimta grėsmė Vakarų Lietuvos verslo vystymui, jo plėtrai bei investicijoms į regioną pritraukti. Atsižvelgiant į tai, švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė ir Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas  pakviesti atvykti į Klaipėdą ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų perspektyvas pristatyti Vakarų Lietuvos verslo visuomenei.

Antradienį LCC pranešė, kad steigėjai ir valdyba kreipėsi į teismą dėl Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytos naujos studijų akreditavimo tvarkos. Dar anksčiau jie oficialiu raštu kreipėsi į prezidentę, premjerą bei švietimo ir mokslo ministrę, prašydami įvertinti situaciją, susidariusią paskelbus apie Mokslo ir studijų įstatymo aiškinimo ir taikymo pokyčius. Panašiu laišku į aukščiausius šalies vadovus kreipėsi ir universiteto alumnai.


  2018-04-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt