P0

Kriminalai ir nelaimės

Žinomas advokatas turės nešioti apykoję (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-04-12


Neįprastą ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto informacijos apie policijos ir prokuratūros pareigūnus rinkimo bei rengimosi juos sužaloti kontroliuojantis Klaipėdos apygardos prokuroras Aivaras Velutis „Atvirai Klaipėdai” sakė negalįs atskleisti pareigūnų, į kuriuos neva planuota kėsintis, pavardžių.

Aivaras Surblys anksčiau yra dirbęs prokuroru. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ketvirtadienį popiet Klaipėdos apylinkės teisme buvo sprendžiamas kardomųjų priemonių skyrimas dviem įtariamiesiems, vienas iš kurių –  žinomas uostamiesčio advokatas Aivaras Surblys, kuris anksčiau irgi yra dirbęs prokuroru. Antrąjį įtariamąjį prokuroras įvardijo kaip bedarbį, šiuo metu lygtinai nuteistą už ekonominius nusikaltimus.

Prieš teismo posėdį A. Velutis buvo nekalbus ir slėpė, ar prašys įtariamuosius suimti, ar buvusiam kolegai teismo prašys skirti kitokią kardomąją priemonę.

Po posėdžio paaiškėjo, kad A. Surblys mėnesį laiko turės nešioti apykoję: prokuroras abiem įtariamiesiems šią vadinamąją intensyviosios priežiūros kardomąją priemonę prašė skirti dviem mėnesiams, bet teisėja Viktorija Teišerskienė terminą sutrumpino iki vieno. Be to, įtariamieji privalės nuo 21 val. vakaro iki 6 val. ryto būti namuose.

Beje, advokatą gina jo buvęs kolega, prieš tai kartu su A. Surbliu dirbęs Klaipėdos apylinkės prokuratūroje Irmantas Motužis, kuris advokato praktika keletą pastarųjų metų verčiasi Plungėje.

Antrasis įtariamasis įvardijamas kaip vykdytojas ir šiuo metu yra lygtinai nuteistas bedarbis, Palmios Mart nuotr.
Įtariamieji – nepalankių aplinkybių aukos? 

Pasak A. Velučio, abu įtariamieji yra kaltinami kaip bendrininkai neteisėtai rinkę informaciją apie privatų Klaipėdos apygardos prokuroro bei Klaipėdos policijos pareigūno gyvenimą ir ruošęsi šiuos pareigūnus sumušti.

„Teisininko profesija užsiimantis asmuo kaltinamas šitų veikų rengimu bei vadovavimu, o antrasis  įtariamasis yra identifikuotas kaip vykdytojas”, – prieš paskelbiant teisėjai sprendimą, žurnalistams ikiteisminio tyrimo medžiagą komentavo tyrimui vadovaujantis Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokuroras.

A. Velučio teigimu, įtariamieji tam tikrus veiksmus jau atliko, o kitus veiksmus tik rengėsi atlikti, bet jiems buvo sutrukdyta. Esą surinkti duomenys rodo, jog buvo planuota stipriai sumušti pareigūnus – šie ketinimai esą buvę rimti ir, pasak prokuroro, jei jiems nebūtų buvę sutrukdyta, jie būtų buvę įvykdyti.

Dėl ko konkrečiai kėsintasi į aukštus pareigūnus, prokuroras neįvardijo, bet iš atsargiai renkamų žodžių galima buvo suprasti, kad tai susiję su advokato profesija, jo atstovaujamomis bylomis. “Atviros Klaipėdos” šaltinių duomenimis, ketinta rimtai “pamokyti” Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorą Vitalijų Gulenkovą ir taip pat analogiškos tarnybos policijoje vadovą.

„Turimi duomenys leidžia kalbėti apie advokato tikslą tokiu būdu išreikšti savo negatyvų požiūrį į pareigūnų veiksmus kitose bylose”, – aptakiai komentavo A. Velutis.

Įtariamieji savo kaltės nepripažįsta, jie sako tapę nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių aukomis ir teigia buvę neteisingai suprasti.

Prokuroras neatmetė galimybės, jog šioje mįslingoje byloje įtariamųjų ratas gali didėti.

Jis teigė neprisimenantis tokio atvejo, kad advokatas, pats buvęs prokuroras, būtų įtariamas vadovavęs pasikėsinimui į prokurorą.


  2018-04-12

  Vienas komentaras apie “Žinomas advokatas turės nešioti apykoję”

  1. Avatarvirginija (IP: 86.100.115.25)

   kas darosi Klaipėdos prokuratūroje? Buvęs prokuroras seka esamą prokurorą ir policijos padalinio vadovą, kad sumuštu. Naivu. Iš teksto dėliojasi toks siužetas, kad esama teisėtvarka bijo seklių. Tai kokius dalykėlius vynioja esami?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt