P0

Mums rašo

Kam turi rūpėti Klaipėdos demografinė situacija? (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-13


1996 m. Klaipėdoje gyveno 201 577 gyventojų. 2006 m. – 178 380, o pernai mieste beliko 151 309 žmonės. Taip skelbia Statistikos departamentas. Kas toliau?

Martyno Vainoriaus nuotr.

Ar reikia tik stebėti blogėjančiu miesto demografinių rodiklių pokyčius ir laukti, kol Klaipėda nebeteks didmiesčio statuso, ar skelbti SOS signalą?

Į Norvegiją prieš keletą metų išvykusi mano kaimynų šeima paprašė sužinoti, į ką Klaipėdos savivaldybėje galėtų kreiptis dėl jiems rūpimų klausimų, jei galutiniai apsispręstų sugrįžti. Bandžiau jiems padėti, nes neabejojau, kad iš Savivaldybėje dirbančių daugiau nei pusė tūkstančių tarnautojų bent vienas bus tas, kuris užsiims miesto tuštėjimo problemomis ir žino, kas aktualu norintiems sugrįžti. Bandžiau sužinoti tokio Savivaldybės specialisto kontaktinius telefono nr. ar el. p. adresus…

Deja, gal ir jūs skaitydami mano rašinį nustebsite, tačiau Klaipėdos savivaldybėje nėra nei specialisto, nei skyriaus, nei informacijos apie miesto demografinę situaciją, emigracijos stabdymo problemas.

Pradėjus toliau domėtis, supratau , kad savivaldybė jau ne vieni metai daug apie šią problemą kalbama, tačiau konkretūs darbai nevykdomi. O klaipėdiečių skaičius toliau mažėja.

Tiesa, dedama vilties į „Mėlynojo proveržio“ strategiją, kurią įgyvendinus iki 2030 m. Klaipėdoje turėtų padaugėti net 40 000 gyventojų…

Kadangi miesto meras vis kviečia miestiečius reikšti savo pilietinę poziciją, idėjas miesto naudai, nutariau pabandyti pasiūlyti idėją Klaipėdai – vieną Jūros šventės dieną skirti ir pavadinti „Emigrantų diena“.

2017 m. gruodžio 9  d. parašiau merui laišką, siūlydama šią savo idėją. Tik po 4 mėnesių sulaukiau atsakymo ir pasiūlymo dalyvauti susirinkime, kuriame bus diskutuojama apie šios idėjos įgyvendinimo galimybes.

Susirinkime dalyvavo savivaldybės tarybos narys Vytautas Čepas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova, Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros skyriaus vedėja Jurgita Činauskaitė-Cetiner, VšĮ “Klaipėdos šventės” direktorius Romandas Žiubrys , Kultūros skyriaus vyr. specialistė Raimonda Mažonienė ir kiti.

Mano idėjai kategoriškai nepritarė R. Žiubrys, nors buvo žadėjęs pasitarti su kūrybiniu Jūros šventės organizavimo kolektyvu ir įvertinti galimybes organizuoti specialius renginius šiais tikslais. Jokių kitų idėjų, pasiūlymų jis nepateikė…

J.Činauskaitė-Cetiner pranešė gerą naujieną, kad numatoma koordinatorės, ryšiams su išvykusiais, darbas.

R. Mažonienė žadėjo rūpintis Klaipėdos savivaldybės internetinės svetainės puslapio emigracijos tema sukūrimu.

Vienintelis V. Čepas bei administracijos direktoriaus pavaduotoja E. Mantulova domisi ir ieško galimybių eilinės klaipėdietės pasiūlytai idėjai įgyvendinti. Tai nuteikia optimistiškai turbūt ne tik mane, bet ir kitus klaipėdiečius, kurie trokšta savo miesto klestėjimo.

Dalia Žukienė


  2018-04-13

  2 komentarai “Kam turi rūpėti Klaipėdos demografinė situacija?”

  1. Avatarasai (IP: 148.252.8.95)

   beabejo, uzbetonuos Vite bei statybiniku prospekta paleis sunkuji transporta 2 m nuo langu. ir tikisi kad visi dar labiau nores cia gyventi.. viesa paslpatis del ko dauges: del pigios darbo jegos is ukrainos ir kinijos. Klaipeda taps sovietinis proletariato ir baraku miestas be kulturos.

  2. AvatarMĖLYNASIS PROVERŽIS 2017 (IP: 195.14.182.157)

   Lapkričio 13-ąją ,,MĖLYNĄJĮ PROVERŽĮ“ turėjom,
   Klaipėdos kiemus vanduo užliejo.
   Kas dabar man atsakys !
   Ar Dubysos gatvę vėl užpils ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt