P0

Miestas, Svarbu

Paplūdimiuose lauks naujovės

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-04-13


Penktadienio rytą dalį Klaipėdos paplūdimių vizitavę uostamiesčio valdžios atstovai buvo patikinti, kad sezonui bus pasiruošta laiku, o jo metu poilsiautojų lauks tokios naujovės kaip “muzikinio dušo aikštelės”, elektroninė informacijos švieslentė, numatoma įrengti ir vaizdo stebėjimo kameras.

Šalia šios apžvalgos aikštelės II Melnragėje dar atsiras ir muzikinė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak BĮ “Klaipėdos paplūdimiai” vadovo Virginijaus Urbono, sezono pradžia paprastai skelbiama gegužės 15-20 dienomis atsižvelgiant į orus. Tai padaro Savivaldybės administracijos direktorius savo įsakymu. Anot V. Urbono, nors pliažai dabar atrodo tušti, tačiau įstaigos žmonės darbuojasi savo bazėse, ruošia inventorių. Patys pliažai, anot vadovo, per žiemą nenukentėjo nei nuo vandalų, nei nuo stichijos.

Kitą savaitę jau vyks pirmoji gelbėtojų atranka. Nors jiems mokama tik šiek tiek daugiau nei minimalus atlyginimas, kolektyvo branduolys esą išliks.

Kaip vieną iš naujovių V. Urbonas minėjo apie 8 tūkst. eurų atsieisiančias muzikines aikšteles, kurios bus įrengtos II Melnragės ir Smiltynės paplūdimiuose.

“Tai bus lyg muzikinis dušas – įėjus į šią aikštelę žmogui iš viršaus žemyn ims sklisti rami muzika, kurios repertuaras vis bus atnaujinimas. Įranga bus sumontuota tokia, kad garsas nesklistų į šonus. Aikštelės vakarais bus apšviestos. Jose veiks ir apsauga nuo vandalų. Mintis tokiai atrakcijai kilo po pernykštės Jūros šventės, kai akcija klausytis Čiurlionio “Jūros” Smiltynėje sulaukė didelio populiarumo”, – sakė V. Urbonas.

II Melnragėje prie gelbėtojų stoties bus įrengta ir elektroninė švieslentėje, kurioje bus tos akimirkos informacija apie oro, vandens temperatūrą ir kiti duomenys. Vėliau planuojama šią informaciją tiesiogiai perteikti ir internete.

Miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nurodymu šiemet bus vykdomas eksperimentas – labiausiai lankomi paplūdimių takeliai bus remontuojami dedant gerokai brangesnes, rifliuotas, impregnuotas terasines lentas. Tam numatyta skirti iki 49 tūkst. eurų. Galutinė vieno kv. m kaina paaiškės baigusis konkursui, kuris dar tebevyksta.

Konteinerinius tualetus, esančius paplūdimiuose ketinama atidaryti kitą savaitę. Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės teigimu, šiemet tokį tualetą ketinama pastatyti ir Smiltynėje.

Prie II Melnragės gelbėjimo stoties įrengti ir nemokami mediniai gultai. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Klaipėdos paplūdimiai” įsigijo ir techniką, kuri kartą kas savaitę purens ir valys 10 cm storio paplūdimio smėlio sluoksnį, kad jame esančios bakterijos žūtų saulėje. Taip pat numatoma įrengti vaizdo stebėjimo kameras, kurios aprėptų visą ruožą paplūdimių nuo Melnragės iki Girulių.

V. Urbonas daro prielaidą, kad šiemet daugiausia poilsiautojų bus I Melnragės paplūdimyje, nes kitus bus žymiai sudėtingiau pasiekti dėl prasidėjusios Pamario gatvės rekonstrukcijos, kai visiems, išskyrus viešąjį transportą, galios tik vienpusio eismo schema.

Miesto straipsnių vidus

Paplūdimius lankęs Klaipėdos meras savo ruožtu teigė, kad dar šį mėnesį miesto Taryba turėtų svarstyti taisykles, pagal kurias būtų oficialiai įteisintos dvi šunų vedžiojimo zonos prie molų I Melnragėje ir Smiltynėje.

Jis taip pat tikino, kad 10 000 eurų atsieinanti diskusijas kelianti Mėlynoji vėliava yra “ženklas pasauliui”, tad tokį standartą bus siekiama įdiegti visuose Klaipėdos paplūdimiuose.

Klaipėdos paplūdimiams, įskaičiuojant nuolatinę priežiūrą, infrastruktūros atnaujinimą, gelbėtojų ir medicinos personalo atlyginimus, šiemet numatyta daugiau nei 1 mln. eurų.


  2018-04-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt