P0

Kriminalai ir nelaimės

Bronislavui Vyšniauskui – oficialūs policijos įtarimai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-04-30


“Atvirai Klaipėdai” teigęs, jog draudžiamų dopingo preparatų niekam neplatino, o juos naudojo tik savo tikslams, žinomas sunkiaatlečių treneris klaipėdietis Bronius Vyšniauskas sulaukė policijos kirčio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmadienio rytą policijos išplatintame pranešime teigiama, kad Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime pranešimas apie įtariamą nusikalstamos veikos padarymu įteiktas Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentui – jis įtariamas neteisėtu disponavimu dopingo medžiagomis, turint tikslą jas platinti.

Skelbiama, jog uostamiesčio teisėsaugininkai ikiteisminį tyrimą pradėjo pagal Lietuvos antidopingo agentūros pareiškimą dėl dopingo medžiagų platinimo Lietuvos sportininkams. Agentūros duomenimis, pastaraisiais metais net penki pas B. Vyšniauską sportavę asmenys sulaukė įvairių sankcijų už draudžiamų medžiagų vartojimą.

Praėjusį ketvirtadienį policijos pareigūnai atliko kratas sporto klube, pas kai kuriuos sportininkus bei jų trenerį. Kratų metu aptiktas didelis kiekis, įtariama, dopingo medžiagų bei psichotropinių vaistų.

Paimtos medžiagos bus perduotos tirti ekspertams, o įtariamajam B. Vyšniauskui paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už neteisėtą disponavimą dopingo medžiagomis turint tikslą jas platinti numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Pranešama, kad baudžiamojon atsakomybėn už šį nusikaltimą gali būti patrauktas ir juridinis asmuo, jeigu bus nustatyta, kad vadovaujančias pareigas jame ėjęs fizinis asmuo padarė nusikalstamą veiką juridinio asmens naudai arba interesais.

Istorija

B. Vyšniausko auklėtiniai ne kartą yra susilaukę sankcijų dėl dopingo vartojimo. Ramūno Vyšniausko organizme 1997 metais buvo rasta testosterono, o 2015 m. – dehistochlorometilo.

Sausį Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) pranešė apie teigiamą Lietuvos sunkiaatlečio, klaipėdiečio Aurimo Didžbalio dopingo testą. 2012 metais jis jau buvo diskvalifikuotas dvejiems metams už dopingo vartojimą ir prarado Europos vicečempiono titulą bei teisę dalyvauti Londono olimpiadoje.

Pernai ketveriems metams diskvalifikuotas ir dar vienas B. Vyšniausko auklėtinis Domantas Kmieliauskas. Jo  organizme buvo aptikta drostanolono ir norandrosterono.


2018-04-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt